Svatební šaty pro nevěstu a ženicha

Svatební den patří k největším událostem v životě ženy a muže. Pod přísnou diktaturou jsou nejen šaty nevěsty, ale i oblek ženicha. Jejich výběr je složitý, má mnoho pravidel a vyžaduje značnou dávku úsilí. Následující článek vám vše pomůže zjednodušit.

Svatba je neodmyslitelně spojená s nevěstou a potažmo se ženichem a jejích svatebními šaty. Pod přísnou diktaturou všech svatebčanů jsou v prvé řadě svatební šaty nevěsty, které musejí být vždy v souladu s paní módou.

Svatební šaty pro nevěstu

Svatební den je pro každou ženu jedním z nejdůležitějších a nejvýznamnějších okamžiků jejího života. Na základě toho není divu, že se výběr svatebních šatů pro nevěstu stává velmi důležitou záležitostí.

Jaké svatební šaty jsou trendy?

Současným trendem jsou svatební šaty provedené v minimalistickém směru, tedy šaty velmi lehce zdobené, jednoduché a hladké. Většina svatebních šatů, které si na sebe oblékají dnešní nevěsty, jsou dosti podobné šatům společenským. Jejich střih je jednoduchý, hladký, s minimálními prvky zdobení, zpravidla na úzkých ramínkách. Pokud však takovéto šaty nevěsta oblékne, je zapotřebí nechat vyniknout jinému prvku, kterým může být např. bohatě zdobený účes, výrazná bižuterie, bohatá kytice nebo dlouhý závoj.

Barevné zpracování** **

Co se týče barev, klasikou je stále bílá, jelikož se jedná o barvu spojenou s čistotou, romantikou, oddaností a něhou. Tudíž není divu, že bílé svatební šaty obléká ve svatební den většina nevěst. Také v tomto směru platí pravidla dokonalého snoubení šatů s pletí. Kompletně bílé šaty nejsou vhodné pro všechny nevěsty, vyhnout by se jim měly především ženy plavovlasé, jejichž pleť je světlá. Pokud se však i blondýnky rozhodnou pro bílé šaty, měly by volit takové, které disponují výraznějším výšivkovým prvkem nebo zvolit výrazné vlasové doplňky.

Čistě bílé, jednoduché provedení svatebních šatů

velice sluší tmavovlasým nevěstám se snědší barvou pletí. Tmavovlásky mohou zvolit i vlasové doplňky v bílé či stříbrné barvě doplněné výraznějším zdobením.

 korzetové svatební šaty

Moderní svatební šaty - champagne

Módní záležitostí jsou svatební šaty v odstínu champagne, které jsou jistou alternativou šatů bílých. Nabídka barevného provedení svatebních šatů je však na našem trhu velmi rozmanitá a široká. To je také důvod, proč dnešní nevěsty nemusejí zůstat pouze u klasiky či možné alternativy, ale mohou na sebe obléci svatební šaty barevné. Módní záležitostí jsou šaty červené v kombinaci s bílou, fialkové  nebo odstíny pastelových barev, jako je lososová, krémová, světle růžová nebo světle modrá.

Šaty podle postavy

Střih svatebních šatů je nutné přizpůsobit postavě nevěsty, tudíž v tomto případě jde aktuální módní trend stranou. Vysoké, štíhlé nevěsty mohou přistupovat k oltáři v jednoduchých, splývavých šatech, které jsou v současné době trendy. Jejich postava také vyzní v bohatě nabírané sukni a jednoduchém, hladkém korzetu. Nevěsty silnější postavy a středního vzrůstu by měly vybírat šaty disponující hladkou sukní doplněné pevným korzetem. Ženy menšího vzrůstu mohou vybírat z řady svatebních šatů skládajících se ze široké sukně, více zdobeného korzetu a středně dlouhé vlečky.

Oblek pro ženicha

Oblek pro ženicha je výběrem druhořadým, který se odvíjí od svatebních šatů nevěsty. Mějme na paměti, že oblek pro ženicha seženeme snadněji než svatební šaty pro nevěstu.  Z toho vyplývá, že oblek pro muže sháníme až poté, kdy je o svatebních šatech pro nevěstu rozhodnuto. Nejširší výběr nalezneme ve svatebních salonech nebo půjčovnách, jejichž nabídka zahrnuje kompletní svatební vybavení. Pokud se snoubenci shodnou na stejném svatebním salonu, zpravidla jim je nabídnuto několik modelů stejné kolekce.

Klasikou je černý oblek

Klasikou pravděpodobně i nadále bude klasický černý oblek, do něhož se ve svatební den obléká převážná část ženichů. Je to barva a typ obleku jímž se nikdy žádná svatba nepokazí, oblek neurazí, ale zpravidla dnes už ani nenadchne. Typická elegance ve snoubení s tradičností je jistou zárukou toho, že vše dopadne tak, jak má. Černé sako nemusí vždy doplňovat pouze bílá košile, záleží na barvě šatů nevěsty. Pokud je nevěsta oblečena do lososových šatů, může být ve stejné barvě laděna i ženichova košile. Nezbytně nutný doplňkem však jsou černé ponožky a polobotky v téže barvě.

Jak ladit při svatbě s nevěstou

Vkusnějším a mnohdy i odvážnějším prvkem jsou pánské obleky v barevném provedení. Za velmi elegantní a symbiózní provedení se považuje barva obleku sladěná s barvou šatů nevěsty.  Toto pravidlo však neplatí v případech, kdy je nevěsta obléknuta do výstředních barevných odstínů. K červeným, tmavě modrým nebo bordó šatům nejlépe padne oblek v šedé, smetanové nebo béžové barvě.

  • Pravidlo stejného barevného provedení platí u svatebních šatů v jemných a světlých odstínech. Dokonale spolu budou ladit barvy krémové, vanilkové, bílé, smetanové nebo odstínu champagne.
  • Pozor! Vždy se vyvarujme skloubení barvy smetanové a bílé, jelikož smetanová barva působí vedle barvy bílé zašle. Pokud je tedy nevěsta ustrojena do čistě bílých svatebních šatů, ženich musí volit z odstínu jiného, než smetanového.

Správný výběr svatební košile

K důležitým součástem ženichova obleku patří košile, která by měla být dokonale snoubena s barvo obleku. Pokud je ženich ustrojen od obleku tmavé barvy, košili je nutno volit v decentních světlých odstínech. Jak již bylo řečeno, nejlepšího souznění se dosáhne, když ženichova košile ladí s barvou šatů nevěsty. Pastelové barvy košilí nejlépe vyniknou ve světlých oblecích, za ideální kombinaci je považována smetanová barva košile s lososovým oblekem.

Svatební vesty

V současné době mnozí ženichové ustupují od vest a volí spíše ležérní a mladistvý styl. Vesta je však i nadále nedílnou součástí ženichova obleku, jejíž přítomnost dodává obřadu honosnější důraz. Pokud tedy vestu volíme, vybírejme takovou, která se bude barevně i materiálově odlišovat od obleku. Tímto akcentem docílíme výrazných barevných efektů, které dokáží jednoduše a vkusně oživit celkový dojem ženicha. Nebojme se barevných experimentů, tmavý oblek lze velmi vkusně doplnit vestou ve světlém a lesklém provedení. Ke kvalitním a módním materiálům patří bavlněný satén, který je mnohdy známkou vysokého luxusu.

A co na krk ženicha?

Také krk ženicha by neměl zůstat bez povšimnutí, ba naopak právě jemu by měla být věnována zvýšená pozornost. K nejčastějším doplňkům patří kravata, kterou je nutno ladit do barev doplňků nevěsty. Kravata bývá velmi často laděna do barev svatební kytice nevěsty. Pokud má nevěsta kytici barevnou, vybírejme kravatu v barvě, která ve svatební kytici převládá. K moderním trendům v oblasti doplňků ženicha patří zavázaný šátek, jenž vypovídá o mladistvém a trendy svatebním pojetí. Nic se nezkazí ani pánskou šálkou či motýlkem, který je nezbytnou součástí pánského fraku.

Pánský frak je noblesou

Když jsme již zmínili pánský frak, ten je zpravidla vybírán tehdy, když se svatební den nese v duchu velkoleposti, vysoké elegance a exkluzivity. Frak se vyznačuje sakem disponujícím dlouhými šosy, které dosahují délky pod ženichova kolena. Pokud tedy zvolíme jako svatební oblek frak, mějme na paměti, že ten se nikdy nesmí zapínat na knoflíky. Košile k fraku musí mít dokonale naškrobený stojáček a být doplněna manžetovými knoflíčky. Výrazným doplňkovým akcentem je široký lesklý pás, který by měl ladit s barvou šatů nevěsty. K tradičním doplňkům fraku patří bílé rukavice, cylindr, černá hůlka, motýlek a černé lakýrky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15431 (rodina-finance.cz#20065)


Přidat komentář