Svatební obuv - výběr

Svatební obuv doplňuje svou barvou a tvarem svatební šaty nevěsty nebo svatební oblek ženicha. Nepodceňujte její výběr, vhodně zvolený materiál a provedení vám připraví buď příjemné chvilky nebo hodiny prosezené na židli s vyzutými botami!

Životní událost

Svatba se dá opravdu bez nadsázky považovat za životní událost. I přes to, že ji někteří absolvují i vícekrát, vždy se jedná o výjimečnou akci. A na tu se snaží všichni řádně připravit, ať už se jedná o nevěstu, ženicha, rodiče snoubenců nebo svědky a ostatní pozvané hosty.

Centrem zájmu není jen místo, kde se bude svatba konat, jaké bude jídlo, pití a hudba, ale také róby, které si na sebe obléknou všichni svatebčané A nevěstu s ženichem nevyjímaje. Boty jsou nedílnou součástí šatů či obleku, ale jsou také jejich doplňkem, dekorací, či jestli chcete, třešinkou na dortu. Věnujte tedy také velkou pozornost při výběru svatební obuvi!** **

Obuv pro nevěstu

Krásné a dobře padnoucí šaty dokreslují vhodně zvolené boty a ostatní doplňky, jako jsou rukavičky, závoj, účes nebo šperky na krku nevěsty. My se pojďme trochu více zaměřit na svatební obutí pro nevěstu.

Svatební šaty a sladění s obuví

Po výběrů šatů je nutné zvolit vhodnou obuv. Vše záleží na barvách. Ke krémovým šatům vždy pořizujte krémové boty v co nejvěrnějším odstínu, k bílým naopak bílé a pokud jste se rozhodla vdávat v červených, pak musíte zavítat do těchto pestrých barev.

Snažte se barvu svatebních šatů sladit s obuví tak, aby boty nebyly příliš nápadné a křiklavé.

Tvar boty a materiál

Při výběru nikdy nevolte boty s otevřenou špicí. Nejen, že by vám mrzly prstíky, kdyby bylo venku chladno a měla byste mokré a roztrhané silonky, kdyby začalo pršet, ale otevřená bota není v žádném případě společenská. Ke svatební róbě by boty vypadaly příliš letně, šaty by působily oproti obutí mohutně a nepřirozeně.

Z materiálů volte ideálně kůži, která se přizpůsobí tvaru nohy a nebude způsobovat zbytečné otlaky, které jsou pak velmi nepříjemné. Další otázkou je volba paty, zda-li uzavřenou nebo otevřenou. V tomto případě je rozhodnutí čistě na vás. Otevřená pata má nevýhodu v tom, že bota je méně stabilní, nedrží tak pevně na noze jako uzavřená a při tanci by vám ji mohl někdo přišlápnout.

Svatební obuv vypadá velmi elegantně, pokud má uzavřenou špici i patu a je doplněna jemným páskem na zapínání kolem kotníku.

Výška podpatku

Výška podpatku je individuální záležitostí. Některá žena podpatky nenosí, proto je vhodné koupit takovou obuv, která je na velmi nízkém podpatku. Kdybyste se snažily za každou cenu vzít boty na vyšším podpatku, věřte, že nebudete spokojená. Budete se při chůzi trápit a celý den se budete cítit jako na jehlách. Proto nepodléhejte v tomto případě tolik módě a vyberte botu, která bude pro vás pohodlná a příjemná na nošení.

Nová obuv nebo obuv z půjčovny

Doporučujeme novou obuv. Přizpůsobí se vaší noze, nebude obnošená, poškozená a kdykoliv ji budete moci využít při jiných slavnostních příležitostech. Jen dbejte na to, že boty musíte koupit zavčasu, abyste si je řádně rozchodila.

Kvalitní svatební obuv - Pavel Roub

Svatební obuv patří k mnoha doplňkům, které k dokonalé svatbě patří. Svatební boty musí být dekorací k Vašim svatebním šatům a zároveň se v nich musíte cítit pohodlně. Využijte možnost si svatební obuv koupit. Ceny jsou velice rozumné a určitě Vás zaujmou.

Využít můžete další obuv:

  • sportovní
  • elegantní
  • dámské
  • pánské
  • dětské

V dnešní době je svatební obuv velice důležitá, není to pouze doplněk svatebních šatů je to důležitý doplněk, na který se koukne každý host Vaší svatby.

Obuv pro ženicha

I ženich zažívá muka při výběru správné obuvi. A to nejen velikosti, tvaru, ale také správné barvy, dekoračních prvků a jiných doplňků. Ani muži tedy nejsou této činnosti ušetřeni. A dle jakých parametrů má tedy ženich obuv vybírat?

Svatební oblek

Svatební oblek ženicha by měl být vždy vybírán s ohledem na barvu šatů nevěsty. Tyto dva kousky oděvu se musí krásně doplňovat. Nepodceňujte výběr, pánové, košile v barvě šatů nevěsty vypadá stylově a jde vidět, že jste se na tento den řádně připravovali.

K svatebnímu obleku je nutné vybrat vhodnou obuv. V obchodech jsou k dostání tucty bot, které by možná dle vašeho uvážení šly použít. Barva svatebního obleku je vždy určující. Pokud máte světlý oblek, např. do béžova nebo v barvě smetanové, vybírejte vždy světlé obutí. Černé boty by v tomto případě vypadaly jako pěst na oko.

K tmavému obleku laděnému do šedých, modrých, kouřových nebo černých tónů vybírejte boty tmavé, buď čistě černé nebo tmavě šedé, které působí velmi jemně a decentně. Pokud se ovšem rozhodnete pro netradiční hnědou barvu či zelenkavou na vašem obleku, vybírejte barvy jemné, zemité, laděné do hnědých tónů.

Tvar boty a materiál

Vše se podřizuje módním trendům, takže svatební obuv není žádnou výjimkou. Vznikají nové kolekce, které se chlubí novými nebo staronovými oprášenými tvary a dekorací, např. prošíváním.

A jaká je současná módní pánská bota? Taková, která má prodlouženou špici a na konci je hranatá. Bota je taky velmi často zúžená. Boty působí velmi elegantně a krásně doplňují nohavice spuštěné přes nárt.

Neméně důležitý je také materiál obuvi. I přes to, že byste si měli trochu připlatit, vyberte si hladkou lesklou koženou botu, která dýchá, je měkká a přizpůsobivá tvaru nohy, noha se méně potí. Budete v ní přece jen trávit celý den. A nakonec, boty pak využijete po dobu plesové sezóny nebo do práce.

Bota se šněrováním nebo bez

Zde záleží hodně na zvyklostech. Někdo má oblíbené boty, které se nazouvají a po bocích mají pružné gumy, jiní dávají přednost tkaničkách. Boty se šněrováním vypadají elegantněji, je mnohem jednodušší je povolit nebo přitáhnout dle momentální situace a jsou více vhodné pro slavnostní události. Ale i přes toto, záleží na vás, pro který typ se rozhodnete.

Půjčovna bot

Tak, jako se dají půjčit svatební šaty nebo pánský svatební oblek, můžete si také zapůjčit i svatební obuv. Pánové, ani ve vašem případě tuto službu příliš nedoporučujeme. Přece jen se chcete cítit příjemně a pohodlně, a to vám bota z půjčovny nezajistí. Bude již rozšlápnutá řadou ženichů před vámi. Není nad to pořídit si vlastní obutí, ve které se jistě budete cítit skvěle, ale také atraktivně.

Doplňky vs. boty

Svatební oblek, obutí, květy v klopě saka, to vše musí být řádně sladěné. Obuv můžete zakoupit buď samostatně, nebo vybrané obchody vám mohou nabídnout ke svatebním botám také další doplňky, a to zejména různé pásky a spony. Pásek je ve stejném provedení a ze stejného materiálu jako boty. Pak se nemusíte v žádném případě stydět, když takovýto pásek použijete i u vašich svatebních kalhot.** **

Potrpíte-li si i na další doplňky, jako jsou rukavičky či klobouk, vše pečlivě vybírejte s ohledem na barvu obleku a již vybraných bot.

Rozchození bot

Nová bota zpravidla nepříjemně tlačí. Muži tímto problémem trpí mnohem méně než ženy, ale i tak, jde o velkou událost. Nervozita, alkohol, nedostatek spánku, celý den na nohách, to vše může způsobit otečení nohou.

Pokud jste se rozhodli pořídit si nové boty, kupujte je zásadně s dostatečným předstihem a boty doma takzvaně rozchoďte. Nenechávejte to na poslední den nebo případně až na svatební obřad, kdy zjistíte, že máte nepříjemné puchýře na nohou, nebo že vás bota tlačí na nártu nebo v jiném místě.

Zařiďte si svůj komfort a pohodlí a boty pěkně doma chozením po koberci zpracujte tak, aby se přizpůsobily vaší noze.

Šťastný den

Věříme, že si na výběru svatební obuvi dáte záležet a že svatební den bude pro vás veselý, šťastný a bez jakýchkoliv útrap, otlaků a puchýřů. A kdyby náhodou někde něco zatlačilo, mějte vždy po ruce náplast a dobrou náladu!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15458 (rodina-finance.cz#21511)


Přidat komentář