Svatební líčení nevěsty

Svatební den se neobejde bez profesionálního líčení. Nejlepší práci odvedou profesionálové - vizážisté. Jejich výběr však není jednoduchý a finální podobě líčení předchází velká dřina. Ve svatební den to ovšem ocení nejen nevěsta, ale i její nastávající.

K nejdůležitějším a nejkrásnějším okamžikům života každé ženy patří svatba, tedy alespoň ta první. Žena chce v tento den vypadat neodolatelně a výjimečně, však se také bude na fotky z tohoto dne dívat po celý svůj život. Ať už si to chceme či nechceme připustit, bez make-upu by to pravděpodobně nebylo to pravé ořechové. Říká se, že přirozená krása je nade vše, ale nedostatky trápí každého z nás. Snadným pomocníkem je škála kvalitní dekorativní kosmetiky, která dokáže vykouzlit luxusní vzhled každé ženě.

Profesionálního vizážistu by si každá nevěsta měla vyhledat včas před svatbou. Ačkoliv zkušený vizážista dokáže odhadnout styl make-upu, ne vždy se to může nevěstě líbit. Z tohoto důvodu je žádoucí, aby se finální podoba líčení nejdříve vyzkoušela na nečisto a ve svatební den aplikovala tzv. „naostro".

Profesionální svatební líčení v Praze

Pokud si nevíte rady, na koho se obrátit, dáme Vám tip:

**
**

salon se mimo poradenství, vizážistiky a péče o pleť zaměřuje na profesionální svatební líčení. Nemusíte se tak stresovat, postarají se o Vaše perfektní svatební nalíčení.

Jsme si jisti, že budete spokojeni jak s profesionálním přístupem, milým jednáním, tak krásným nalíčením. Váš svatební den musí být perfektní stejně jako Váš make-up, proto se obraťte na profesionála.

na adrese:

První návštěva vizážisty

První návštěva by měla být spíše seznamovací, kdy si zjistíme ceny, styl práce a možnosti volných termínů. Vybrat si můžeme několik vizážistů či salonů, jelikož osobní schůzka nám o práci každého z nich napoví velmi mnoho. Při návštěvě si všímejme ochoty a vstřícnosti personálu, čistoty prostředí, návštěvnosti a přístupu k zákazníkovi. Po první návštěvě bychom měli mít jasno, čích služeb využijeme.

Druhá návštěva vizážisty

Druhá schůzka již bude zahrnovat informace včetně praktické ukázky a návrhů svatebního líčení. Kvalitní salony disponují brožurami, ze kterých si dle typu pleti můžeme vybrat líčení. Zkouška by měla zahrnovat vaše požadavky týkající se stylu líčení. Některé nevěsty vyžadují skromnější a nenápadné líčení, jiné naopak požadují zdobnější prvky. Tyto informace je nutné zohlednit v základních požadavcích v komunikaci s vizážistou.

Na zkoušku líčení se svatebními šaty

Na první zkoušku líčení by si nevěsta s sebou měla přinést alespoň fotku svatebních šatů, popř. kousek látky. S tímto požadavkem většina svatebních salonů počítá a ke každým svatebním šatům mají i kousek látky, dle kterého nevěsta vybírá obuv, šaty pro ženicha, vlasové doplňky nebo styl líčení. Látka je oproti fotce reálnější představou, dle které může vizážista vhodně vybírat shodné barvy.

Ve většině případů je nutné vyzkoušet pět i více typů líčení, v jednom dni by však zkouška neměla zahrnovat více jak tři varianty. Je to z důvodu unavenosti a vyčerpanosti pleti, po odličovacích prostředcích může být pleť začervenalá nebo mírně opuchlá. Další líčení by znamenalo použití větší vrstvy make-upu, což by mohlo negativně ovlivnit celkový výsledek. Tudíž raději počítejme s tím, že si budeme muset návštěvu vizážisty rozplánovat ještě do dalšího dne. Nejideálnější dobou k další návštěvě vizážisty je den následující, popř. den druhý. Čím dříve absolvujeme další kola líčení, tím snadněji se nám budou porovnávat jednotlivé varianty.

Když se nemůžeme rozhodnout

V některých případech se může stát, že nebudeme schopni pod záplavou perfektního líčení vybrat to nejlepší. Profesionální služby vizážisty mohou být natolik kvalitní, že každá zkouška bude úžasná. V tom případě je nutné vybrat takový typ líčení, ve kterém se budoucí nevěsta cítí nejen dobře, ale také uvolněně a přirozeně.

Trvanlivost make-upu

O kvalitě make-upu rozhoduje kvalita používaných kosmetických prostředků s požadavky na trvanlivost a dlouhodobost užití. Svatební líčení by mělo nevěstě vydržet po celý dlouhý den, a to v nezměněné podobě. Make-up by měl vysoce odolávat slzám, potu, polibkům, vystříknutému sektu nebo potřísnění vodou.

Zvolený make-up by měl být tedy vysoce vodě-odolný a zafixovaný tak, aby neponičil třeba svatební šaty ženicha.

Základním požadavkem je kompletní sladěnost

Svatební líčení nevěsty by mělo být dokonale sladěno nejen s jejími svatební šaty, vlasovými doplňky a kyticí, ale také se svatebními šaty ženicha. Styl líčení by měl ladit se stylem účesu a barvou vlasů. Nejdůležitějším požadavkem na typ líčení je pleť nevěsty, na základě níž se způsob a styl líčení odvíjí.

Líčení dle typu nevěsty

Každý typ svatebního líčení není vhodný pro každou nevěstu, vždy záleží na typovém charakteru ženy. K základním aspektům při výběru vhodného typu líčení také patří věk nevěsty, který v tomto případě hraje velkou roli.

Svatební líčení minimalistické, nenápadné

Nevěstám, pro které je líčení v běžném životě tabu, doporučujeme líčení minimalistického stylu. K zakrytí nedostatků pleti volíme matnou podobu tekutého make-up, který zlehka zafixujeme pudrem v podobě bronzových kuliček. Další variantou mohou být tónovací emulze, které pleť rozjasní a zároveň zakryjí drobné nedostatky (pupínky, výraznější žilky, červené flíčky). Korektor ve stejné barvě make-upu se používá pouze k zakrytí nebo zmenšení kruhů pod očima. Oční stíny volíme ve světlých, nejčastěji v pastelových barvách, kterými se celkový vzhled obličeje rozjasní. K decentnímu líčení očí volíme barvu zelenkavou, pískovou, světle hnědou, krémovou nebo béžovou. Rty příliš nezvýrazňujeme, volíme lesk ve světlejším odstínu béžové nebo světle růžové.

Svatební líčení výrazné

Pokud je líčení každodenní součástí ženy, měla by ve svatební den zvolit výraznější styl make-upu. Oči je žádoucí zvýraznit tmavšími stíny a popř. doplnit horní či spodní oční linkou, která nemusí být pouze barvy černé. Ke zvýraznění rtů použijeme klasickou rtěnku, kterou zvýrazníme transportním leskem na rty doplněném o jemné třpytky. Barva rtěnky se volí dle typologie pleti nevěsty, tmavovlasým typům sluší jemnější odstíny, světlovláskám se naopak doporučují odstíny tělové barvy, brunetkám sluší barvy výraznější.

Co se týče make-upu, ten vybírejme kombinovaný (pudr + pěna), nejlépe v bronzovém odstínu. Celkový dojem můžeme umocnit použitím decentních diamantových třpytek, které se nanášejí v oblasti kolem očí a na líčka.

Líčení standardní, něžné

Ženám křehkého, romantického vzhledu sluší pastelové odstíny, a to v podobě očních stínů i rtěnek. Ke zvýraznění očí se používají pudrové oční stíny jemných, nejlépe přírodních odstínů. Rty se nikterak nezvýrazňují, k jejich úpravě postačí lesk v decentních barvách s přídavkem diamantového prášku.  K zakrytí nerovností a nedostatků pleti bohatě poslouží tuhý pudr, který se nanese pouze ve velmi slabé vrstvě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15433 (rodina-finance.cz#20109)


Diskuze a zkušenosti

Petik | 19.05.2010 12:39
Profi líčení vizážistkou Nedovedu si představit, že by jsem při všech starostech kolem svatby měla myslet ještě na to jak se bud sama líčit. Vizážistka je asi dnes samozřejmostí. Pokud chcete vypadat opravdu pěkně tak doporučuji nechat se zkrášlit profesionálem.

Kamca | 16.04.2014 21:20
Hlavně pohyb a jídelnicek Ahojky jestli teda můžu poradit tak já měla dlouho problémy s váhou která mi skákala nahoru a zase dolů. Byla jsem už celkem neštastná, hodně jsem začala běhat a taky jsem začala jíst podle jídelníčku. Jelikož jsem neměla hodně peněz na výživového poradce tak jsem zvolila pouze jídelníček který dodržuji a hubnu. Jestli chceš mrkni se na www.xjidelnicek.cz a uvidíš. Každopádně na mě to fungovalo. :)


Přidat komentář