Svatební kytice Bílovec

Ke každé nevěstě bezpochyby patří svatební kytice. Výběr je však velmi složitý a podléhá určitým pravidlům. Svatební kytice pro nevěstu by měla ladit nejen s barvou jejich šatů, ale i s jejich stylem.

Svatební kytice je nepostradatelným doplňkem každé nevěsty

a jde ruku v ruce se svatebním dnem. Svatební kytice plní nejen úlohu estetickou, ale také tradiční či pověrčivou. Po obřadu čeká mnoho slečen na to, až nevěsta mezi ně kytici vhodí. Říká se, že ta, která kytici chytí, ta se do roka vdá.

Svatební kytici vybírejme s předstihem Bílovec

Výběr svatební kytice a dalších kytic potřebných na svatbu, bychom měli vybírat s dostatečným časovým předstihem. Nejlepší radou je, obejít několik květinářství v blízkém okolí a mapovat nejen ceny, ale také techniky vazby.

Z hlediska rozmanitosti květin je lepší volit větší květinářství

spíše ve větších městech. Zpravidla ve větších květinářstvích máme záruku, že budou disponovat nejen rozmanitým výběrem květin, ale také doplňků ke svatebním kyticím.

Vybíráme z katalogu okres Bílovec

Většina specializovaných květinářstvích nabízí nafocený katalog, ze kterého si vybereme svatební kytici dle vkusu. Z katalogu však většinou vybíráme pouze tvar či uspořádání kytice. Barvy květin u svatební kytice nevěsty se musí řídit barvou jejich šatů. Z katalogu můžeme vybrat i menší kytice pro maminku ženicha a nevěsty, které by měly být podobného vzhledu jako kytice pro nevěstu.

Vybrané květinářství či svatební salón okres Bílovec

který nám bude zajišťovat vazbu svatebních kytic, oslovme s dostatečným časovým předstihem. Za ideální čas se považuje doba minimálně jeden měsíc před plánovaným svatebním dnem.

Jak by měla vypadat svatební kytice pro nevěstu?

Ve svatební den se to doslova květinami přímo hemží, jsou vidět téměř všude. Květiny nechybí na autech snoubenců i svatebčanů, na svatební tabuli, na obřadním místě, prostě všude tam, kudy nevěsta prochází a kde se nachází. Nejdůležitější kyticí ve svatební den je však kytice nevěsty, tudíž je žádoucí, aby této výsostné události odpovídal nejen vzhled, ale i aranžmá kytice.

Aranžmá a volba kytice Bílovec

Aranžmá i barvu svatební kytice je nutné volit dle svatebních šatů nevěsty. Do květinářství je tudíž vhodné s sebou přinést fotografii svatebních šatů nebo kousek látky, který se zapůjčuje nebo prodává se svatebními šaty.

Katalog svatebních květin okres Bílovec

Ve většině specializovaných květinářství vám předloží bohatě nafocený katalog svatebních kytic. Vybírejte však pouze ty druhy květin, které máte oblibě. Pokud vám prodavači radí, že se ke svatebním šatům hodí tulipány, které jsou právě v kurzu, ale vy raději dáváte přednost růžím, jejich návrh zamítněte a jednoduše okomentujte.

Jak má vypadat svatební kytice Bílovec

S návštěvou květinářství by měla mít každá nevěsta již jasnou představu o tom, jak by měla její kytice vypadat. Některé nevěsty volí jednodušší styl, skromnější vazbu,jiné naopak chtějí v ruce držet bohatost a barevnost květinového ráje. Ať tak, či onak, výběr květiny podléhá stylu svatebních šatů nevěsty, jenž by se měly vzájemně snoubit.

Výběr svatební kytice dle stylu a barvy svatebních šatů

Kytice kulaté Bílovec

K módním velmi žádoucím typům svatební kytice, patří kytice kulaté, které u nás mají určitou tradici. Kulaté svatební kytice se váží již od počátku svatebních obřadů, jejich vazba je jednoduchá a stylová.

Do kulatých svatebních kytic

je možné navázat různé druhy květin a navíc se snoubí téměř se všemi styly svatebních šatů. Kulaté pugéty mohou být různých objemů, vždy však záleží na bohatosti svatebních šatů. Pokud je nevěsta oblečena do bohatě zdobených šatů s bohatě nabíranou sukní, je lepší volit kytici skromnější. Naopak nevěsta v jednoduchých, splývavých šatech na úzkých ramínkách může volit kulatou kytici objemní. Při bohatosti pugétu však mysleme nato, že kytici budeme muset držet dlouhou dobu, je tedy vhodné vybírat tak, aby námely dobře do ruky. Příliš jemná kytice, jejíž stonky by šly jen těžko uchopit nebude pro svatební den to pravé ořechové.

Kytice převislé Bílovec

K exkluzivním a velmi elegantním typům svatební kytice patří kytice převislé. Tento druh svatební kytice je ve většině případů bohatě zdoben, tudíž je žádoucí, aby nevěsta disponovala skromnějšími nebo jednoduššími svatebními šaty. Za výbornou kombinaci jsou považovány jednoduché, splývavé šaty a bohatě zdobená převislá kytice. Obtížnost aranžmá a vazby převislých svatebních kytic je oproti jiným vazbám o dost složitější a pracnější, tudíž je nutné počítat i s vyšším cenovým rozpočtem.

Svatební kytice typu zepter Bílovec

K atraktivním svatebním kyticím patří styl tzv. „zepter", který disponuje jednoduchostí a stylovostí. Tento typ kytice se váže zpravidla do tvaru kulatého nebo sestupného. K aranžmá se používají květiny na dlouhém stonku, jako jsou např. kaly, kopretiny, slunečnice nebo růže. Kytice se drží květem dolů nebo ji nevěsta nese položenou přes ruku. Kytici typu zepter může volit nevěsta štíhlé vysoké postavy, oděna do nepříliš zdobených šatů.

Svatební kytice pro ženicha ve stejném duchu Bílovec

Ženich je vyzdoben pouze jedním kusem květinky, která se umisťuje nejčastěji do klopy saka nebo smokingu. K výzdobě by měla být použita květinka, která převládá ve svatební kytici nevěsty.

Svatební kytice pro svědky okres Bílovec

Svědkům bychom měli nechat zhotovit miniaturní napodobeninu svatební kytice nevěsty. Pokud však nevěsta disponuje bohatě zdobenou, převislou kyticí, můžeme svědkům nechat zhotovit pouze určitou alternativu. Dobrou volbou je kytice kulatého tvaru se stejnými typy květin kytice nevěsty. Svědkům mužského pohlaví ozdobíme klopu saka stejným druhem květiny, jako je květina ženicha, ale menšího vzrůstu.

Svatební kytice pro maminky a babičky snoubenců Bílovec

Pro maminky, popř. i babičky snoubenců vybíráme takové druhy květin, které se dají vázat do kulatého tvaru. Pugéty by měly být skromnější, jednodušší, nepříliš zdobené, které vyjadřují pouze symboličnost. Barva květin může být totožná s barvou květiny nevěsty, avšak použité druhy by měly být odlišné.

Květiny pro družičky okres Bílovec

Pokud máme na svatbě družičky v podobě malých dětí, je přím ideální použít proutěné košíčky plné okvětních lístků, které budou družičky pohazovat před nevěstou. Okvětní lístky zpravidla volíme z růží, které vydrží po dlouhou dobu ve velmi svěží podobě. Pokud máme družičky v podobě kamarádek v přibližně stejném věku, tedy věku nevěsty, můžeme je vybavit květinami stejného provedení v miniaturní velikosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15434 (rodina-finance.cz#20122)


Přidat komentář