Svatební bižuterie či šperky jsou nutností

Ve svatební den je nevěsta nejen oděna do nádherných šatů, ale také ji zdobí šperky nebo bižuterie. Módní doplňky jdou se svatebním dnem ruku v ruce a tudíž není divu, že výběru tomu správnému šperky věnují nevěsty velkou pozornost.

Jak svatební šperky vybírat

Šperky bychom měli vybírat nejlépe s kouskem látky svatebních šatů, abychom nejlépe odhadli barevný odstín. Pokud budeme volit šperk nebo bižuterii v bílém odstínu, bude výběr daleko jednodušší. K nejčastějším bílým odstínům patří perle a perličky, které jsou nejideálnějším doplňkem ke svatebním šatům. Perle a perličky však můžeme vybírat i z nabídky barevných odstínů, na výběr v podstatě máme celou škálu barev.

K barvě bílých šatů můžeme zvolit i výraznější barvu šperku, nemusíme se za každou cenu snažit o to, aby barevné odstíny byly zachovány. K bílým svatebním šatům se dobře hodí i pastelové barvy perliček (růžová, modrá, zlatá, měděná).

Volbu šperků také ovlivňuje svatební kytice, která by měla určovat barvu šperků. Pokud nesvatební kytice tmavých barev, můžeme sáhnout po výraznějších špercích, ale jen tehdy, pokud jsou svatební šaty v odstínech světlejších. Naopak v případě tmavé barvy svatebních šatů, kterou může být např. barva bordó, se bude hodit jemnější šperk ve světlejších odstínech.

Při výběru šperku mysleme na to, že nestačí, aby se nám pouze líbil, je nezbytně nutné, abychom jeho výběr sladily se stylem svatebních šatů. Správně vybraný šperk dokáže oživit celkový vzhled šatů a zvýraznit vaši osobnost.** **

Bižuterie je v kurzu

K oblíbeným svatebním šperků patří jednoznačně bižuterie, kterou lze po svatbě unosit v běžném životě.

Svatební bižuterie disponuje několika výhodami, které z ní dělají jedničku ve svatebních doplňcích.

Její největší předností je cenová dostupnost, jelikož je nabízena v různých cenových variantách. Náušnice začínají zhruba na 30 korunách a nejjednodušší typy náhrdelníků se pohybují okolo 60 korun. Samozřejmě můžeme pořídit i dražší výrobky, za něž zaplatíme přibližně 5x tolik.

Bižuterii můžeme zakoupit klasickou nebo ručně dělanou, která disponuje naprostou originalitou. Výhodou ručně dělné bižuterie ji i schopnost vyrobit model přímo na přání nastávající nevěsty. Ručně dělaná bižuterie tudíž může být ve stejném stylu se vazebními šaty nebo svatební kyticí nevěsty.

Bižuterii můžeme pořídit ve všech variantách, na výběr jsou náušnice, náhrdelníky, náramky, přívěšky, ale i brože či spony do vlasů. Výběr je opravdu široký a rozmanitý, záleží pouze na našem vkusu a skloubení stylu se stylem svatebních šatů a či vzhledu.

Velmi dobře působí bižuterie se skleněných různě velkých korálků, které jsou např. navlečeny na tenkém lanku, jenž je na krku téměř neviditelné. Tomuto typu bižuterie se říká „motanice" a jejich výhodou je možnost upravit bižuterii nejen co do barev, ale také do objemu. Můžeme mít dvouřadý, ale i čtyřřadý nebo šestiřadý náhrdelník či náramek.

Také barva a typy korálků jsou různé, náhrdelník může být složen z jednoho  čí vícero typů korálků, stejně tak jako z jedné či z vícero barevných provedení.

V případě, že jste rozhodnutá do svatebních šperků investovat větší finanční částku, můžete vybírat luxusní šperky ze žlutého či bílého zlata, stříbra nebo diamantů. Alternativou diamantů mohou být tolik oblíbené zirkony nebo broušené křišťály SWAROVSKI.

Kombinace šperků se svatebními šaty

Výběr šperků je zapotřebí sladit nejen s barvou, ale i se stylem a zdobností svatebních šatů. Velkou roli při výběru šperků také hraje svatební kytice, která by měla být se šperky příjemně sladěna.

Pokud vaše svatební šaty jsou jednoduchého střihu, bez jakýchkoliv zdobností, můžeme zvolit výraznější šperky či bižuterii. Vhodné jsou např. perličkové náhrdelníky, v kombinaci s náramkem a visícími náušnicemi. Pokud chceme luxusnější šperk, vybírejme z řady šperků z bílého zlata, zdobeného zirkony nebo broušeným křišťálem. Žlutému zlatu se raději vyhněme, v kombinaci s bílými šaty to není zrovna nejlepší volba.

Pokud však naše šaty disponují zdobnými doplňky, kterými mohou být krajky, perličky nebo výšivky, měly bychom dát přednost jednoduššímu šperku. Vhodný bude jemný řetízek z bílého zlata doplněno o decentní přívěšek např. ve tvaru srdíčka, kuličky nebo křížku. Také může být doplněn o drobné zirkony. Pokud sáhneme po bižuterii, je vhodné vybírat z jemných a decentních typů, ve stylu motanice.

Pokud naše svatební šaty oplývají vysokou zdobnost, vyhněme se kompletům. Bohatě dostačující budou pouze náušnice, krk i zápěstí nechejme holé.

Při výběru kompletů však mějte na mysli, že by měl být zachován jednotný styl, nejlépe z jedné kolekce. Určitě neexperimentujte v barvách, či různých materiálech. Nevhodnou kombinací je např. náhrdelník z bižuterie v kombinaci se zlatými náušnicemi. Pokud se rozhodneme pro bižuterie, měly bychom mít vše z bižuterie a jednotném provedení.

Co se týče prstýnků, ve svatební den, bychom měly všechny prstýnky odložit, aby mohl vyniknout prsten snubní. Můžete si ponechat prstýnek zásnubní, avšak další okroužkované prsty jsou nežádoucí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15441 (rodina-finance.cz#20475)


Diskuze a zkušenosti

Katarína | 13.09.2014 13:51
Svatební šperky Dobrý den, jako inspiraci k svatebním šperkům bych ráda uvedla stránku www.magickemomenty.cz. Najdete zde široké spektrum šperků: svatební soupravy šperků - náušnice a náhrdelník, hřebínky do vlasů, korunky do svatebního účesu a diadémy jakož i šperky pro běžné nošení nebo vhodné na různé společenské události.


Přidat komentář