Svatební barevná typologie - zimní typ

Téměř každá nevěsta, a to nejen ve svatební den řeší otázku líčení a kosmetiky. Ne každý typ líčení je vhodný pro každou nevěstu. Vhodnost líčení se řídi barevnou typologií ženy.

Barevná typologie pleti

Barevnou typologii pleti vám nejlépe určí specialista - odborník na pleť nebo vizážista. Nejčetnějším způsobem, jak získat barevný typ je přikládání barevných, velmi jemných šátků k pleti. Za pomoci barevných šátků lze zjistit, které barvy dané ženě sluší nejvíce a dle tohoto určí daný typ pleti. K testu barevnosti pleti také slouží barevné štítky, které se přikládají, stejně jako šátky, k pleti.

Na základě barevných odstínů pleti  se žena zařadí do jedné ze čtyř skupin

které charakterizují danou pleťovou typologii. V základní verzi se pleťová typologie dělí na teplé a studené, ke kterým jsou přiřazeny další podskupiny. Teplé typy pleti dále dělíme na jarní a podzimní, studené typy pletí dělíme na zimní a letní.

Typologie podle ročních období

Možná se v duchu sama sebe ptáte, proč se barevná typologie pleti řídí ročním obdobím. Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá, v dané kategorii se nacházejí barvy, které jsou specifické právě pro dané roční období. Do barevné kategorizované typologie jsou zařazeny barvy, které se v přírodě volně vyskytují a to v nejčetnějším zobrazení.

Barevný typ každého člověka

lze rozpoznat již v dětství, obvykle se uvádí doba kolem druhého roku života. Od této chvíle se nám již barevný typ nemění, zůstává s námi až do konce života.

Nevěsta zimního typu pleti

Ženy zimního typu disponují tvrdšími rysy pleti, jejich celkový vzhled je chladný až studený. Poznávacím rysem bývá namodralý podtón pleti, který působí výrazněji.

Pleť žen zimního typu lze rozdělit do dvou kategorií, které se od sebe navzájem výrazně liší.

Ženy s velmi světlou až téměř vybledlou pletí

patří do kategorie nazývající se sněhurková. Pleť je charakteristická především vybledlou barvou, jejíchž odstíny mohou být až porcelánově bílé, béžové nebo jemně narůžovělé.

Pleť se velmi obtížně opaluje

majitelky této pleti jsou téměř po celý rok bledé. Jediným řešením může být návštěva solária, ale ani zde není možné očekávat zázraky v podobě bronzové kůže. Na sluníčky sněhurkové ženy zpravidla zčervenají a jejich kůže už nezhnědne, ale sloupe se.

Druhou skupinu vyplňují ženy jejichž pleť disponuje olivovým nebo jemně bronzovým odstínem

Majitelky této pleti si nemohou na opalování stěžovat, neboť se opalují velmi snadno a barva kůže nabírá bronzové odstíny. Tento podzimní tmavý typ žen působí exotickým dojmem, neboť jejich základní rysy jsou výrazného vzhledu. Pleť je krásně jemná, čistá bez posetí pihami, pokud se pihy objeví jejich výskyt je nepatrný až mizivý.

Vlasy žen zimního typu bývají nejčastěji černé

nebo tmavě hnědé, které mohou přecházet až do namodralých odstínů. Většinou disponují velmi kvalitními, pevnými a hustými vlasy.

Oči žen zimního typu

jsou zpravidla jednobarevné, ale samozřejmě se vyskytují ženy, které mají oči v kombinaci dvou i více barev. K nejčastějším barvám očí patří zelená, modrá, tmavě hnědá nebo šedá. Oči jsou samy o sobě hodně výrazné, stejně jako obočí, které disponuje tmavšími barvami.

Ženy zimního typu mají výraznou barvu rtů

která je zpravidla zbarvena do červených odstínů. Výraznější barva rtů nevyžaduje přílišné líčení, postačí rtěnka v podobném barevném odstínu rtů nebo světlejší lesk na rty.

Líčení nevěsty zimního typu

Jelikož ženy zimního typu disponují výrazností, mohou volit jemnější typ líčení, které pouze podtrhne jejich přirozenou krásu. Nevěsty mohou použít výraznější líčení, v decentních barvách a barevných kontrastech. Nemusí se obávat zvolit i výraznější odstíny, které je pro slavnostní okamžiky přímo žádoucí. Jejich výhodou je také experimentování s barvami, což si na rozdíl od ostatních typů žen mohou dovolit.

Vyhnout by se však měly barvám teplým

jelikož ty nejsou v jejich případě ideální volbou. Ze studených barev však mohou vybírat téměř jakoukoliv, všechny jim budou slušet.

K nejideálnějším barvám či barevným kombinacím patří odstíny růžové

modré, fialové, levandulové, šeříkové. Vínové, modré, zelené, stříbrné, béžové nebo šedé. Ideální volbou bude také kombinace bílo černé, která dodá očím téměř uhrančivý vzhled.

Základem líčení je make-up

Bez make-upu se ve slavnostních okamžicích neobjede žádná žena, jelikož i sebe tenčí vrstva make-upu dodá na exkluzivnějším vzhledu. Nevěsty světlejší barvy pleti mohou použít pouze tónovací krém, který obsahuje jemné barevné částečky, jenž vyrovnají všechny nerovnosti. Sametový vzhled obličeje mohou docílit pomocí krémového pudru, který je však zapotřebí nanést ve velmi slabé vrstvě. Ideální barvou make-upu jsou velmi světlé odstíny, transparentního typu.

Nevěsty tmavšího odstínu pleti mohou sáhnut po středně tmavých odstínech make-upu

Slušet jim budou nejen hnědavé odstíny, ale také odstíny zlaté či bronzové, jenž připomíná sluncem opálenou pokožku. Vhodným výběrem bude i pudr v barevných kuličkách, který vytvoří nádherný kontrast. Pokud se rozhodneme použít pudrové kuličky, není zapotřebí používat klasický make-up, místo toho můžeme použít tónovací krém.

Nevěsty zimního typu

mohou použít tvářenku, která zvýrazní jejich líčka. Ideální volbou je tvářena v tekuté podobě, která se nádherně spojí s make-upem. K nejvhodnějším odstínům tvářenky patří jemný nádech růžové nebo jemňounce červené. Barevná volba tvářenky by měla být taková, aby ladila s barvou rtěnky.

Zvýraznění očí

Oči patří k nejdůležitějším součástem obličeje, tudíž by o ně mělo být náležitě postaráno. S barvami očních stínu však buďme opatrní, i zde platí pravidlo „čeho je moc, toho je příliš". V případě líčení očí nevěsty zimního typu máme vcelku volnou ruku při kombinaci barev. Vybírat můžeme téměř ze všech studených odstínů, které podtrhnou krásu očí.

K nejoblíbenějším a nejideálnějším barvám očních stínů patří fialová, levandulová, modrá, stříbrná, bílá nebo černá. K líčení očí můžeme použít a kombinovat několik barev najednou, avšak je zapotřebí dodržovat zásady kombinování jednotlivých barev. Téměř všechny barvy můžeme kombinovat s bílou, šedou nebo stříbrnou. Také odstíny modré můžeme kombinovat s odstíny fialové.

Podle barvy očí vybírejme barvu očních stínů

tmavé oči rozzáříme světlejšími barvami a naopak méně výrazné oči podtrhneme tmavšími očními stíny.

Oční linky dokáží oko proměnit úplně do jiného vzhledu, tudíž v případě aplikace očních linek, raději opatrně. Tento úkol bychom raději měly přenechat vizážistům, jelikož si samy velmi obtížně nakreslíme symetrickou linku. Co se barev týče, oční linky volme opět v barvách studených odstínů, použít můžeme zlatou, stříbrnou, modrou nebo zelenou.

Obočí u světlejších typů nevěst zimního typu můžeme dokreslit medovou barvou. Nevěsty tmavšího typu mají obočí od přírody v tmavých odstínech, tudíž tužka na obočí není v tomto případě žádoucí. Zde by mělo být obočí nádherně protrhané tak, aby vytvářelo klenutý oblouk.

Řasenka zvýrazní oči a dodá na eleganci

K nejpodstatnějším líčícím prostředkům patří bezesporu řasenka,která dokáže s očima nevídané zázraky. Nevěsty světlejšího zimního typu se bez řasenky neobejdou, jelikož jejich přirozená barva řas je ve světlejších odstínech. Mohou použít řasenku černé, hnědé, černo hnědé barvy, stejně tak jako barvy modré nebo zelené. Decentní líčení se však nese v duchu přirozenosti, tudíž se doporučuje použít řasenku v barvě černé. Řasenka by měkla mít schopnost řasy nejen prodloužit, ale také jim dodat na objemu.

Nevěsty tmavšího zimního typu mají od přírody řasy výraznější

které není zapotřebí přespříliš líčit. V mnohých případech postačí řasenka transparentní, gelová, která řasy vyživí a dodá jim na jemné přirozené výraznosti. Pokud se však nevěsta rozhodne řasenku použít, měla by jednoznačně sáhnout po černé barvě. Řasy stačí pouze jednou maximálně dvakrát přetřít, není žádoucí barvu řasenky vrstvit.

Rty zvýrazníme rtěnkou

Výběr barvy rtěnky volíme dle barevné kombinace očních stínů a dle intenzity líčení. Platí zásada, že pokud má nevěsta sytě nalíčené oči, je žádoucí vybrat rtěnku v jemnějších odstínech. V mnohých případech postačí pouze průhledný lesk s jemnými třpytkami nebo diamantovým práškem. Pokud si však chce dopřát zvýraznění rtů, měla by použít jemnější barvy očních stínů.

Vhodné barvy rtěnky jsou odstíny růžové, fialové, levandulové nebo červené. Záleží však na typu nevěsty, tedy na barevném odstínu pleti.

Úprava nehtů

Nevěstám zimního typu sluší decentnější úprava nehtů, ideální volbou je francouzský styl manikúry. Také stačí nehet nalakovat transparentním lakem na nehty nebo lakem v barvě stříbrné. Ideální volbou jsou také laky transparentní, doplněné o jemné třpytky nejlépe ve stříbrné barvě.

Oblíbenou úpravou jsou také samolepky na nehty

které můžeme nalepit jak na namalované, tak přírodní nehty. Záleží na typu a barevném provedení samolepky, jelikož je zapotřebí, aby na barevném podkladu ozdoba dobře vyzněla.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15439 (rodina-finance.cz#20419)


Přidat komentář