Svatební barevná typologie - podzimní typ

Téměř každá nevěsta, a to nejen ve svatební den řeší otázku líčení a kosmetiky. Ne každý typ líčení je vhodný pro každou nevěstu. Vhodnost líčení se řídi barevnou typologií ženy.

Profesionální líčení Ivana Sejpková

Svatební líčení patří k nejdůležitějším činnostem bez nichž se téměř žádná nevěsta neobejde. Finální podobě líčení předchází většinou několik zkušebních kol, během kterých se žena rozhodne, jaký styl si zvolí jako svatební.

Chcete se nechat profesionálně nalíčit a vypadat ve svůj den jako princezna. Nebo,toužíte po proměně Vaší image? Poradíme Vám profesionála v tomto oboru. Ateliér BlackFlash je tým s dlouhletými zkušenostmi v oboru. Více informací o službách naleznete na stránkách www.vizazistka-ivana.cz

Doporučujeme Vám využít služby právě paní Ivany Sejpkové. Věříme, že i ta nejnáročnější nevěsta bude velmi spokojena.

Barevná typologie pleti - svatby

Barevnou typologii pleti vám nejlépe určí specialista - odborník na pleť nebo vizážista. Nejčetnějším způsobem, jak získat barevný typ je přikládání barevných, velmi jemných šátků k pleti. Za pomoci barevných šátků lze zjistit, které barvy dané ženě sluší nejvíce a dle tohoto určí daný typ pleti. K testu barevnosti pleti také slouží barevné štítky, které se přikládají, stejně jako šátky, k pleti.

Na základě barevných odstínů pleti  se žena zařadí do jedné ze čtyř skupin, které charakterizují danou pleťovou typologii. V základní verzi se pleťová typologie dělí na teplé a studené, ke kterým jsou přiřazeny další podskupiny. Teplé typy pleti dále dělíme na jarní a podzimní, studené typy pletí dělíme na zimní a letní.

Typologie podle ročních období

Možná se v duchu sama sebe ptáte, proč se barevná typologie pleti řídí ročním obdobím. Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá, v dané kategorii se nacházejí barvy, které jsou specifické právě pro dané roční období. Do barevné kategorizované typologie jsou zařazeny barvy, které se v přírodě volně vyskytují a to v nejčetnějším zobrazení.

Barevný typ každého člověka lze rozpoznat již v dětství, obvykle se uvádí doba kolem druhého roku života. Od této chvíle se nám již barevný typ nemění, zůstává s námi až do konce života.

Nevěsta podzimního typu pleti

Pleť ženy podzimního typu se vyznačuje světlým odstínem, v některých případech může být poseta velmi drobnými, avšak výraznějšími pihami. Pokud se na obličeji pihy nacházejí bývají v jemně narezlém odstíny, popř. mohou vát i v barvě sytější, zlatavě hnědé. Jelikož pleť ženy podzimního typu je velmi bledá, jsou pihy dosti vidět.

K nejčastějším barevným pleťovým variacím patří odstíny smetanové, slonovinové kosti nebo broskvové. Podtón pleti bývá v barvě zlato - žluté, jenž zpravidla ladí s barvou vlasů a obočí.

Ženy podzimního typu se velmi špatně opalují, zpravidla zčervenají nebo se jim ještě více zviditelní pihy. Možnou sluneční alternativou je návštěva solária, které jejich jemné a bledé pokožce tolik nevadí. Zapomenout však mohou na nádherně snědou či zlatavě bronzovou pleť.

Jednoznačným charakteristickým prvkem u žen letního typu jsou vlasy jemně nazrzlé nebo rezavé. Tato barva může mít několik různých podob, od světlejší, přes zlatavou až po výrazně rezavou. Vlasy bývají velmi kvalitní, zpravidla husté a pevné.

Ne všechny ženy letního typu musí mít bezpodmínečně vlasy rezavého nádechu, jsou i takové, jejichž přírodní barvou vlasů je barva světle nebo tmavě hnědá. Na druhou stranu je však třeba podotknout, že i jiný barevný odstín vlasů vykazuje jemné prvky rezavého odstínu.

Barva očí u žen podzimního typu je rozmanitá, nejčastěji však ženy podzimního typu disponují očima bledě modrýma, petrolejovýma, olivovýma, zelenýma, zlatohnědýma nebo jemně oříškovýma. Většina žen podzimního typu disponuje velmi výraznýma očima, které není zapotřebí příliš líčit.

Rty jsou velmi světlé, jemně narůžovělé nebo ve velmi jemných odstínech červené. Zpravidla dosti splývají s pletí, tudíž jsou nevýrazné a je zapotřebí jim ke zvýraznění napomoci.

Barva obočí je zpravidla velmi podobná barvě vlasů, tudíž většina žen podzimního typu disponuje jemně nazrzlým, zlatavým nebo světlým obočím. Zvýraznění není žádoucí, jelikož by obočí působilo dosti nepřirozeně. Pokud se však rozhodneme obočí zvýraznit, je žádoucí použít velmi světlé tužky na obočí, které pouze konturují a fixují jeho tvar.

Líčení nevěsty podzimního typu

Říká se, že ženy podzimního typu patří k jedněm z nejpřitažlivějších a nejvíce sexy ženám. Možná to je dáno i tím, že působí velmi žensky a přirozeně i v době, kdy právě nejsou nalíčené. Tato výraznost je dána výrazným kontrastem, který je mezi pletí a vlasy. Pleť ženy podzimního typu je velmi bledá, naopak vlasy jsou výrazné, rezavé až rudé.

Nevěsta podzimního typu, toužící potrhnout svůj šarm a ženský půvab, to bude mít s líčením velmi snadné. Nepotřebuje přílišné množství líčidel,ani složitější líčící prvky.

Ženám podzimního typu budou slušet všechny teplé barvy, ať už v jemných nebo výraznějších odstínech. Výhodou teplých barev je jejich neomezená a nevyčerpatelná kombinace, která při správně volbě může tvořit zajímavé efekty.

Nevěstám podzimního typu budou slušet všechny odstíny béžové, meruňkové, pískové, ostružinové, zelené, medové, oranžové, zlaté, rezavé, olivové nebo jemně hnědé. Jedná se o barvy, které jsou více méně neutrální a dají se mezi sebou navzájem velmi dobře kombinovat.

Nevěstám podzimního typu sluší velmi decentní líčení, které není založeno na výrazných barvách. Také styl líčení by měl být jednoduchý, minimalistický a trendy. Většina žen podzimního typu disponuje od přírody výraznějším typem obličeje, není zapotřebí její přirozené kouzlo ještě více umocňovat.

Make-up je nezbytností

Odstín make-pu je nutné volit ve velmi světlých, až téměř vybledlých odstínech, které se pouze do pleti zafixují a vytvoří sametový vzhled. Ideálními barvami jsou světlé odstíny broskvové, slonové kosti nebo jemně béžové. Pokud chceme docílit zakrytí nebo neviditelnosti pih, použijme pod make-up tónovací krém. Ten jednak vyrovná veškeré nedostatky pleti a jednak napomůže make-upu zakrýt prosvítající pihy.

U nevěst podzimního typu je doslova žádoucí použít tekutou nebo krémovou tvářenku, která zviditelní neviditelná líčka. V případě barvy volme přírodní odstíny v teplých tónech, oranžovou, hnědočervenou až cihlovou, oranžovohnědou nebo terakotovou. Se sílou zabarvení však buďme obezřetní, i zde platí pravidlo, že méně je více.

Zvýraznění očí nevěsty

Oči patří k nejdůležitějším součástem obličeje, tudíž by o ně mělo být náležitě postaráno. S barvami očních stínu však buďme opatrní, i zde platí pravidlo „čeho je moc, toho je příliš". V případě líčení očí nevěsty podzimního typu máme vcelku volnou ruku při kombinaci barev. Teplé barevné odstíny lze velmi dobře míchat, nebe se navzájem velmi dobře snoubí. K líčení očí můžeme použít vícero barevných odstínů, které můžeme navzájem kombinovat nebo barvy do sebe promíchávat.

Nevěsty podzimního typu

mívají však oči od přírody výrazné, horší je to barvou řas, které je nutno dobarvit. Oči nejlépe rozzáří příjemné něžné odstíny v barvě oranžové, béžové, lososové, meruňkové, medové, tyrkysové, světlounce modré, světle hnědé až medové nebo petrolejové. Barevné oční stíny výborně doplní barva krémové nebí lesklá bílá, které oko opticky prosvětlí a zvětší.

Oční linky dokáží oko proměnit úplně do jiného vzhledu, tudíž v případě aplikace očních linek, raději opatrně. Tento úkol bychom raději měly přenechat vizážistům, jelikož si samy velmi obtížně nakreslíme symetrickou linku. Co se barev týče, oční linky volme opět v barvách teplých odstínů, použít můžeme hnědou, světle hnědou až medovou. Pokud jsme zvolily líčení ve velmi světlých odstínech, je možné použít oční linky v barvě zlaté, která dokáže oko nejen zvýraznit, ale také rozjasnit.

Řasenka zvýrazní oči a dodá na eleganci

K nejpodstatnějším líčícím prostředkům patří bezesporu řasenka,která dokáže s očima nevídané zázraky. Nevěsta podzimního typu se bez řasenky téměř neobejde. Její přírodní barva řas je totiž velmi světlá, nevýrazná  délka není nikterak závratná. Co se hustoty týče, zpravidla ženy podzimního typu disponují řidší hustotou řas. V tomto případě je ideální volbou řasenka nejen prodlužující, ale také zhušťující, která přidá na objemu. K nejvhodnějším řasenkám patří tzv. dvoufázové, jejichž první vrstvuje neviditelná, tvořena z výživy a zafixování. Druhou vrstvu tvoří již klasická barvy, která řasy prodlouží a dodá jim objem.

Řasenku můžeme volit nejen v barvě černé, ale i hnědé nebo černohnědé.

Lesk na rty vyměňte za rtěnku

Nevěsty podzimního typu mají zpravidla nevýrazné, velmi světlé rty, které je potřeba oživit. Ideálním pomocníkem je klasická rtěnka, doplněna o výživové složky a lesk či perleť. K exkluzivitě také přispěje konturovaní tužka, kterou se dokreslí tvar rtů.

Barvy rtěnky by měly být opět v teplých odstínech, zde můžeme volit výraznější, avšak decentní barvy. Ideální volbou bude rtěnka v odstínu meruňkové nebo rezavě hnědé barvy. Konturovaní tužka by měla být v barvách úplně stejných, nejlépe pod stejným číslováním. Není žádoucí, aby konturovaní tužka byla vidět, její účel je pouhé dokreslení, vytvarování, nikoliv zvýraznění. Pokud nebudeme mít konturovaní tužku ve stejném odstínu, zvolme odstín raději světlejší.

Úprava nehtů

Nevěstám letního typu sluší výraznější úprava nehtů, která by měla být doplněna vhodným lakováním nebo zdobením. Co se barev laků na nehty týče, opět vybírejme z barev teplých odstínů. Vhodnou barvou bude meruňková, lososová, krémový, zlatá nebo medová.

Nevěsty podzimního typu mohou vybírat i ze zdobení tzv. nail art, které dodá nehtům na exkluzivitě. Pokud si vybereme decentní zdobení, můžeme mít vylepšený každý nehet.

Oblíbenou úpravou jsou také samolepky na nehty, které můžeme nalepit jak na namalované, tak přírodní nehty. Záleží na typu a barevném provedení samolepky, jelikož je zapotřebí, aby na barevném podkladu dobře vyzněla.

Co by mělo být pro nevěstu podzimního typu tabu?

Nevěsty podzimního typu by se měly vyhnout především barvám šedým, šedohnědým či holubí šedi. Tyto barvy s kontrastem světlé pleti působí unaveným dojmem a celkový vzhled nevěsty vypadá ospale, unaveně, upracovaně. Také barvy zelené a modré nejsou příliš ideální volbou, jelikož v kombinaci se světlou pletí působí jak pěst na oko.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15440 (rodina-finance.cz#20420)


Přidat komentář