Svatební barevná typologie - jarní typ

Téměř každá nevěsta, a to nejen ve svatební den řeší otázku líčení a kosmetiky. Ne každý typ líčení je vhodný pro každou nevěstu. Vhodnost líčení se řídi barevnou typologií ženy.

Svatební líčení by mělo být decentní, výrazné a jednoduché

Během života snad každá civilizovaná žena okusí, co je to líčení. Některé ženy se líčí denně, jiné příležitostně a některé téměř vůbec. V životě jsou však okamžiky, kdy chce žena vypadat přirozeně a krásně. V tuto chvíli je zapotřebí líčení, jehož intenzita je závislé dle typu ženy a příležitosti pro jakou je aplikováno.

Svatební líčení by mělo především ladit s typem pleti ženy, jelikož ne každý druh líčení sluší všem ženám. Dalším aspektem, kterého je nutné se v době líčení řídit je styl a barva svatebních šatů, styl účesu a volba šperků i doplňků. Vše by mělo jít ruku v ruce, vše by mělo ladit a být ve vzájemném  harmonickém souladu. V neposlední řadě o volbě a typu líčení rozhoduje barevná typologie pleti, která se dělí do několika skupin.

Barevná typologie pleti

Barevnou typologii pleti vám nejlépe určí specialista - odborník na pleť nebo vizážista. Nejčetnějším způsobem, jak získat barevný typ je přikládání barevných, velmi jemných šátků k pleti. Za pomoci barevných šátků lze zjistit, které barvy dané ženě sluší nejvíce a dle tohoto určí daný typ pleti. K testu barevnosti pleti také slouží barevné štítky, které se přikládají, stejně jako šátky, k pleti.

Na základě barevných odstínů pleti  se žena zařadí do jedné ze čtyř skupin, které charakterizují danou pleťovou typologii. V základní verzi se pleťová typologie dělí na teplé a studené, ke kterým jsou přiřazeny další podskupiny. Teplé typy pleti dále dělíme na jarní a podzimní, studené typy pletí dělíme na zimní a letní.

Typologie podle ročních období

Možná se v duchu sama sebe ptáte, proč se barevná typologie pleti řídí ročním obdobím. Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá, v dané kategorii se nacházejí barvy, které jsou specifické právě pro dané roční období. Do barevné kategorizované typologie jsou zařazeny barvy, které se v přírodě volně vyskytují a to v nejčetnějším zobrazení.

Barevný typ každého člověka lze rozpoznat již v dětství, obvykle se uvádí doba kolem druhého roku života. Od této chvíle se nám již barevný typ nemění, zůstává s námi až do konce života.

Nevěsta jarního typu pleti

Nevěsty, které disponují jarním typem pleti poznáme podle světlého až velmi světlého barevného odstínu pleti. Světlá barva pleti je velmi často doplněna jemným zlatavým nebo žlutavým podtónem, který jakoby z pleti vystupuje na povrch.

Ženy jarního typu mívají velmi často jemné pihy po obličeji, nejsou výrazné, spíše tlumené, hodně světlé. Všeobecně můžeme říci, že ženy jarního typu disponují něžným, romantickým dojmem.

Vlasy těchto žen jsou od přírody ve světlejších odstínech, plavé, blond nebo s jemným zlatavým či měděným nádechem. K barvě vlasů harmonizuje i barva očí, které je nejčastěji modrozelená, modrošedá, světlomodrá výjimečně i hnědá.

Barva rtů není nikterak výrazná, spíše převládají jemné odstíny růžové, které zpravidla potřebují dobarvit.

Líčení nevěsty jarního typu

Nevěsty, které patří do skupiny jarního typu by měly volit líčení v pastelových odstínech. K nejvhodnějším barvám patří odstíny růžové, lososové, meruňkové, tyrkysové, zlaté, medové, žluté či pestře zelené.

Make-up je základ

Základem líčení nevěsty jarního typu je jednoznačně jemný, transparentní make-up, který zakryje všechny nedostatky pleti a utlumí výraznější pihy. Odstín make-upu je nutné vybírat z jemnějších a světlejších tónů, tedy v barvách béžových či broskvových. Pokud vybíráme meke-up sami, sáhněme vždy po nejsvětlejších odstínech, jenž bývají označeny nejnižšími čísly (nejvhodnější je číslo 1, popř. odstín číslo 2).

Ačkoliv se nám mohou líbit tmavší odstíny, které vyvolají pocit nádherné opálení, pro nevěstu jarního typu jsou tyto barvy nevhodné. Jelikož zbytek těla vykazuje odhaluje přirozený odstín, barva pleti tmavého odstínu by byla jako pěst na oko. V případě tmavého nebo tmavšího odstínu make-upu by nevěsta jarního typu působila o několik let stář.

Ke zvýraznění obličeje můžeme použít tvářenku, kterou opět volíme ve světlejších barevných variací. Ideální volbou je tvářenka v tekuté podobě, která nádherně splyne s pletí. Barvy volíme o jeden až dva odstíny tmavší nebo výraznější, než byl základní make-up.

Zvýraznění očí

Zvýraznění očí je ve svatební den doslova a do písmene žádoucí. Krásné až uhrančivé oči bývají chloubou nejen každé nevěsty, ale každé ženy. V případě nevěsty jarního typu vybíráme oční stíny v pastelových barvách, které dokonale splynou s jemnou barvou pletí. K nejvhodnějším barvám pro výběr očních stínů patří tóny šedé, tlumeně zelené, meruňkové, medové, světle hnědé nebo béžové.

Pokud si přejete zvýraznit oči oční linkou, opět sáhněte po světlých odstínech. Oko dokáže rozjasnit oční linka v barvě zlaté, krémové nebo meruňkové. Velmi oblíbené jsou i oční linky třpytivé, a tov odstínech zlaté nebo stříbrné.

Řasenka je nezbytnou pomůckou

K nejpodstatnějším líčícím prostředkům patří bezesporu řasenka,která dokáže s očima nevídané zázraky. Ačkoliv barva řasenky nemusí být jednoznačně černá, patří však tento odstín nejen k nežádanějším, ale i k neutrálním. Nevěsta jarního typu může použít řasenku v šedém nebo světle hnědém odstínu, který působí přirozeněji.

Rtěnka nebo lesk

Ke zvýraznění rtů můžeme použít rtěnku v jemných, decentních barvách. Ženám jarního typu nejlépe sednou odstíny růžové nebo meruňkové.

Vyhnout by se však měly barvám křiklavým, ve kterých by mohly působit až směšně.

Nevěsta jarního typu disponuje celkovým vzhledem v romantické podobě, tudíž ji bude slušet velmi jemné zvýraznění rtů, které spíše působí přirozeně než uměle. Ideální volbou je použití jemných barevných lesků na rty, které dodají pouze jemný barevný nádech.

Úprava nehtů

Nevěsty jarního typu by se měly vyvarovat jakýmkoliv barevným odstínům laků na nehty. Přirozeně a vhodně působí klasická francouzská manikúra, bez jakýchkoliv ozdob. Samolepky na nehty jsou v tomto případě nepotřebné, stejně tak jako bohaté zdobení nail art.

Co se týče délky nehtů, ideální délka je do 0,5 cm, od bříška prstů, která tvoří převislou část.

Zakázané barvy

Také ve světě profesionálního líčení existují barvy, prvky nebo líčidla, která jsou pro určitý typ ženy nevhodná. Nevěsta jarního typu by se měla vyvarovat studeným odstínům, především modrým barvám. Také výrazné až křiklavé barvy jsou pro jarní typ ženy nevhodnými. Stejně působí i barvy vybledlé až nenápadné, které pouze přispívají k vrstvení maku-upu, ale ne k vyznění pleti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15438 (rodina-finance.cz#20405)


Přidat komentář