Svatba snů v ráji

Svatba - která z nás by si nepřála svatbu snů, kdy vyjde vše do puntíku, od počasí, po obřad, hostinu, zábavu… Máte-li čas, můžete vše naplánovat, ovšem počasí, to ovlivnit nelze. Jsou však místa, kde i počasí Vám bude přát a navíc budou tak romantická.

Atraktivní, oblíbené zahraniční destinace pro svatbu snů

Na světě existuje spousta míst, která jsou pro romantickou svatbu jako stvořená. Přehled těch nejromantičtějších míst Vám přinášíme v tomto článku.

Místo pro svatbu snů - Fiji

Čas vyžadující úřady pro přípravu svatby – 5 týdnů.

Kouzelné souostroví, které se může pochlubit nekonečnými plážemi s jemným bílým pískem, průzračnou vodou, doslova panenskou přírodou. Hned při příletu do Fiji Vás obklopí exotická flora a fauna. Jste-li příznivcem vodních sportů, Fiji Vám nabízí nepřeberné množství vodních aktivit. Kupříkladu potápění Vás zavede do podmořského světa plného vodních želv, rejnoků, delfínů, hvězdic a další.

Místo pro svatbu snů: Indonésie – Bali

Čas vyžadující úřady pro přípravu svatby – 8 týdnů.

Bali Vás upoutají horami, jenž pokrývají střed tohoto exotického ostrova, táhnoucí se na východní stranu. Máte-li rádi sluníčko, tak Bali je tím pravým místem pro Vás, protože na ostrově svítí téměř nepřetržitě a po celý rok se může pochlubit tropickým podnebím s teplotami kolem 30°C. Ne zbytečně se Bali nazývá Ostrovem bohů.

Místo pro svatbu snů: Mauritius

Čas vyžadující úřady pro přípravu svatby – 5 týdnů.

Nepotřebujete vyřízení víza.

Jedinečný tropický ostrov vulkanického původu, který se rozkládá na jih od Seychllských ostrovů a na východ od Madagaskaru. Ostrov Vás uchvátí krásou písčité pláže, včetně hornaté krajiny, kouzelnými jezery a vodopády. A co víc, můžete se těšit na křišťálově čisté moře, kouzelné laguny, ebenové stromy, palmy a mnohé další.

Místo pro svatbu snů: Tahiti, Bora Bora

Čas vyžadující úřady pro přípravu svatby – 6 měsíců.

Hledáte-li klid, panenskou přírodu, zeleň obklopenou bílými plážemi, křišťálově čisté moře,  ubytování v bungalovech přímo nad vodou s prosklenou podlahou, navíc s terasou, pak toto vše Vám poskytne Polynesie, ať už hlavní ostrov Tahiti, nebo známý Bora Bora.

Místo pro svatbu snů: Seychely

Čas vyžadující úřady pro přípravu svatby – 2 týdny.

Na Seychelských ostrovech můžete spatřit vzácné druhy fauny i flóry. Jedinečnost a nedotknutelnost přírody svědčí o tom, že skoro 50% země je označeno jako přírodní rezervace. Ostrovy lemují palmy, které jinde rozhodně nenajdete, také zde roste výjimečný druh ořechů Coco de Mer, který je považován za vůbec největší semeno na světě, kdy dosahuje 40 centimetrů v průměru. Na Seychelách rozhodně nebudete mít problém najít pláž, jsou zde kilometry pláží s jemným bílým pískem. Kde byste našli lepší místo na svatbu na Seychelách, než na pláži u průzračně čistého, tyrkysově zbarveného moře.

Místo pro svatbu snů: Srí Lanka

Čas vyžadující úřady pro přípravu svatby – 6 týdnů.

Obecně však je dobré pro svatbu v zahraničí mít čas alespoň půl roku.

Vyhledáváte nejen přírodní bohatství, ale také široké kulturní vyžití? Pak volte pro Váš výjimečný den Srí Lanku, bohatou na pláže, čajové plantáže, národní parky. Obdivujete umění surfařů, pak právě na Srí Lance jsou světově proslulé surfařské vlny.

Doklady potřebné pro svatbu v zahraničí

 • Platný cestovní pas
 • Rodný list, soudně přeložen do angličtiny
 • Oddací list, v případě, že jste již byli dříve oddáni
 • Rozsudek o rozvodu, v případě, že jste rozvedeni
 • Úmrtní list, pokud došlo k úmrtí předchozího manžela/ky
 • Speciální kontaktní formulář pro příslušné destinace – obdržíte od agentury zabývající se svatbami v zahraničí

Svatebního oblečení pro svatbu v ráji

V ráji si můžete být jisti v jednom, krásné, slunečné, teplé počasí. Některé nevěsty z toho důvodu spíše volí šaty kratšího střihu. Ovšem ani klasické dlouhé šaty mají své kouzlo. Jen si to představte, jak lehounký vánek si bude pohrávat s vlečkou Vašich šatů, budete vypadat jako anděl, víla.

Pro ženicha je vhodné volit ať už oblek, nebo kombinaci kalhot a košile, ovšem spíše ve světlých barvách, ve stejném tónu celé svatby, aby vše ladilo – s kyticí nevěsty, doplňků apod. Sako si ženich brát nemusí, vůbec by se v něm necítil dobře a zbytečně by ho svazoval. Ani kravata není nutná a potřebná. Není potřeba se upínat pouze k bílé barvě, zajímavé jsou i pastelové barvy – zelenkavá, modrá, růžová, žlutá, lila. Co však dobře nevypadá a ani Vám to snad nikdo nedoporučí, je volba krátkých kalhot (kraťasů) a košile, případně trička. Slavnostní ráz by byl hned ten tam.

Svědci pro svatbu v zahraničí

Chcete-li mít svatbu pouze vy dva, tj. nebudete mít s sebou svědky, jsou Vám „přiděleny“, kupříkladu se jedná o pracovníky z managementu hotelu, ve kterém budete ubytováni.

Rodina a přátelé při svatbě v zahraničí

Chcete mít na Vaší svatbě snů rodinu a přátele, aby s Vámi sdíleli stěžejní den Vašeho života? Vše je možné. Vaše rodina a přátelé se mohou s Vámi vydat do vybrané destinace za výhodnější cenu, než kterou by platili, kdyby jeli na dovolenou. Obdrží slevu za včasné rozhodnutí, že pojedou s Vámi. Některé hotely navíc nabízí i noci zdarma. Na druhou stranu však přesto je zapotřebí počítat s vyšší cenou, než která je poskytnuta nevěstě a ženichovi.

Průběh svatebního obřadu v exotických destinacích

Jakmile příletu do destinace a ubytování v hotelu si můžete vybrat pro svatební obřad místo na pláži, nebo altánek v zahradní části hotelu apod.

Svatba většinou probíhá v odpoledních hodinách, ne dopoledních, jak je to zažité u nás. Má to své výhody a určité kouzlo – mít svatební obřad před, či přímo při západu slunce.

Váš svatební slib bude probíhat v cizím jazyku, především angličtině, němčině, francouzštině. V případě, že ani nevěsta a ženich neovládají jazyk, kterým bude prováděn obřad, můžete si zažádat o překlad. Po oddávajícím budete opakovat krátké věty. Po slibu následuje standardní výměna prstýnků a první novomanželský polibek. Poté oba dva, jak nevěsta, tak ženich se podepíší do úřední knihy.

Po obřadu si připijete šampaňským, doplněné občerstvením, rozkrojení svatebního dortu, pořízení snímků apod.

Účastníte-li se svatby jen Vy dva, tj. nevěsta a ženich, probíhá večeře veskrze v romantickém duchu, při svíčkách, lístcích růží. Bude-li restaurace, kde bude probíhat Vaše večeře, vědět, že se jedná o svatební večeři, určitě Vám vyberou to nejlepší místo.

Hotelové bonusy pro novomanžele

Některé hotely Vás příjemně překvapí, a to například ve formě lahve šumivého vína, čokoládových specialit, čerstvého ovoce, květů, okvětních lístků na posteli aj.

Agentury specializující se na svatby snů v ráji

Na trhu je spousta agentur, které Vám vše okolo svatby v exotické destinaci zajistí a ušetří spoustu času a nervů.

Služby agentur zařizující svatby snů

 • Předložení výběru ze známých, oblíbených i nevšedních míst, lokalit
 • Právní legalizaci potřebných dokumentů
 • Vyřízení cestovního pojištění
 • Rezervaci letenek
 • Zajištění ubytování, dle Vašich představ, ať už v blízkosti moře nebo v centru – hotel; chýše; chatka aj., lišící se dle počtu hvězdiček, vybavení (klimatizace, balkon, lodžie, výtah, parkování aj.).
 • Kombinace svatebního obřadu s poznávacími výlety na okolní ostrovy
 • Zodpovězení jakýchkoli Vašich dotazů ke svatbě v zahraničí
 • Podání podrobných informací, včetně informací k převzetí oddacího listu v příslušné destinaci
 • Mapy příslušné destinace
 • Překlad svatební slibu do angličtiny
 • Dostupnost, pro případné dotazy, a to i během samotného pobytu v zahraničí
 • Výhodné nabídky pro objednání svatební cesty – poskytnutí slevy za ubytování i služeb v příslušné destinaci; sleva pro ubytování ve vybraných hotelech, a to dokonce i ve výši 100% pro nevěstu; sleva na letenku; romantická večeře zdarma; pobyt ve wellness zdarma, láhev šumivého vína v den příletu; košík ovoce v den příletu, nebo denně na pokoji a další.

Spolehněte se na agenturu

Svatební obřad proběhne legálně správně a veškeré dokumenty, které budete potřebovat a které bude potřebovat příslušná země, budou ty pravé.

Co byste měli vědět, chcete-li svatbu v zahraničí

V mnoha zemích dosud není možné zrealizovat platný obřad pro cizince, tj. i občany z ČR, případě je zařízení obřadu poměrně složitý proces.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15467 (rodina-finance.cz#22363)


Přidat komentář