Originální svatební den tkví v detailech

Nezapomenutelný svatební den je takový, na který budou nejen novomanželé, ale také ostatní hosté dlouho vzpomínat. K tomu je zapotřebí vkusnost, originalita a vlastní iniciativa.

Většina snoubenců si přeje, aby právě jejich svatební den byl něčím originálním, výjimečným a pro svatebčany i pro ně samotné nezapomenutelným. K tomu, aby se svatební den nesl v duchu výjimečnosti je zapotřebí dostatečná a důkladná předsvatební příprava. Velkou měrou k originálnímu svatebnímu dni přispívají i ty nejmenší detaily.

Jak stanovit termín svatby - začínáme termínem svatby

Jedním z nejdůležitějších „maličkostí“, které utvářejí a přispívají k podařenému vazebnímu dni patří naplánování svatebního dne. Pokud plánujete svatbu na letní měsíce, je zapotřebí již zhruba rok předem si termín zamluvit. Jaké bude v den vašeho svatební dne počasí, to vám však nikdo zaručit nemůže a tak nezbývá nic jiného, než čekat a nechat se překvapit.

Pokud se vám nepodaří zamluvit termín na letní měsíce, nezoufejte. Romanticky laděná svatba může probíhat i v měsících zimních a věřte, že v mnohých případech se může jednat o naprosto originální a nezapomenutelnou svatbu. Pokud ještě budete mít to štěstí, že kolem vás bude poletovat jemný snížek, budou vaše dojmy a zážitky opravdu nezapomenutelné.

Barvy na svatbě - k důležitým detailům patří barvy

Ač se to může zdát nedůležité, právě barvy a barevné kombinace přispívají ke krásám svatebního dne. Barvy hrají velkou roli i v běžném životě, některé na nás působí pozitivním, jiné naopak negativním dojmem. Proto při výběru barev na svatbu se řiďme psychologií barev, vybírejme pouze ty, které působí na lidskou psychiku pozitivním, kladným a veselým dojmem.

K moderním barevným trendům patří uzpůsobení svatebního dne dle barev druhu určité květiny

v jejímž duchu se poté celá svatba nese. Pokud milujete slunečnici, vyzdobte si svatební den dožluta, ze slunečnic si nechejte naaranžovat svatební kytici a této květině věnujte i svatební tabuli. K oblíbeným květinovým druhům však patří i růže, lilie nebo romantická kopretina, ze všech lze vykouzlit nádhernou výzdobu.

Většina svatebních hostin je tvořena do určitých barevných odstínů

k trendy barvám patří zelená, vínová, růžová nebo lososová. V této barvě je pak nutné sehnat kompletně všechny doplňky, které se objevují nejen na svatební tabuli, nýbrž i všude okolo. A právě dekorace v požadovaných barvách jsou jedním z nejtvrdších oříšků, které nás mohou při plánovaná hostiny zaskočit.

Náročnosti klientek – nastávajících nevěst

si jsou však dnešní svatební agentury i on-line obchody se svatebními doplňky a dekoracemi dobře vědomi. Při důkladném zkoumání a mapování e-obchodů si můžeme všimnout, že řada z nich, nabízí zboží pod barvami. Toto velmi přehledné rozdělení zboží usnadní mnoha nastávajícím nevěstám čas i „nervy“. V klidu a z pohodlí domova si mohou vybrat vše „pod jednou střechou“, nemusí se trmácet po obchodech či svatebních agenturách.

Další možností je nechat celkovou výzdobu na svatební agentuře

která nám zajistí svatební výzdobu od A do Z. Zkušené aranžérky dovedou velmi vkusně vyzdobit svatební tabuli, doplnit o nejrozličnější drobnosti a dekorace, které dodají již tak významnému dni ještě větší noblesu. Finální podoba výzdoby svatební tabule je však i v případě zajištění přes svatební agenturu řešena s objednateli – tedy snoubenci.

Reálná představa mladého páru může být převedena i po menších úpravách svatební aranžérkou do reálu. Pokud nastávající manželé nemají absolutné žádnou představu  o tom, jak by měla jejich svatební tabule vypadat, mohou si nechat poradit nebo se rozhodnout na základě předložených fotografií.

Ne všechny nevěsty však propadají vášni květin, v záplavě fantazie a nápadů může být svatební den oblečen do stylu pestrobarevných motýlů nebo baroka. Všechny nápady, které se liší od standardu jsou originální a zpravidla dokáží zaujmout a oslovit.

Svatba - program na celý den

Svatební den by měl být dnem, na který budou všichni zúčastnění hodně dlouho vzpomínat a uchovávat si příjemné zážitky. K tomu, aby to byl den opravdu vydařený je zapotřebí udělat něco více než je pouhý standard. Nejrůznější nápady, triky a návody na vydařenou a originální svatbu nám mohou poskytnout profesionálové ze svatební agentury. Další inspiraci můžeme čerpat z e-magazínů věnujících se svatbě a vším, co se svatbou souvisí. Zde jsou také diskuse a blogy nastávajících nevěst, kteří se radí se ženami, jenž mají tento významný den za sebou.

Jedním z takových originálních – neoriginálních návodů na zpestření svatby je podvazek pro štěstí

který snad nechybí žádné nevěstě. Jakmile nastane ten správný okamžik, je nutné, aby ho již manžel své ženě stáhnul zuby z nohy. Po úspěšném zvládnutí ho pak musí rozhodit mezi svobodné muže a ten, který ho chytne by se měl do roka oženit. Tato „pánská“ hra je v poslední době na svatebních hostinách velmi populární.

Samozřejmě svatebních zvyků je celá řada

avšak originální budete tehdy, když tradici snoubíte s vlastními nápady. Nemusíte se vždy striktně držet zakotvených tradičních svatebních zvyků, můžete si je upravit dle vlastní fantazie. Svatební zvyky je také dobré přizpůsobit dle dané společnosti, která vás bude ve svatební den obklopovat. Pokud jsou hosté věkově smíšení, je nutné tomuto přizpůsobit nejen tradiční zvyky, ale také hudbu a volnou zábavu. Opravdu mysleme na detaily, neboť právě ty jsou v celkovém dojmu svatební hostiny tím nejdůležitějším vodítkem.

Svatební romantické a vkusné doplňky

Jak již bylo řečeno, svatební den je založen především na drobných a nenápadných detailech, které dokáží vykouzlit přímo zázraky. K jedním takovým vkusným detailům patří polštářek na prstýnky. Nabídka polštářků na prstýnky je na našem tru opravdu nepřeberná, vybírat můžeme ze standardní řady nebo si nechat polštářek ušít dle vlastního přání.

Vývazky by měly být originální

Naštěstí jsou tu tam doby, kdy vývazky měly jednotnou podobu, zpravidla se jednalo o klasickou bílou mašličku. Dnes jsou vývazky doslova pastvou pro oči, nejenže hrají všemi barvami, ale také různými materiály a drobnými dekoracemi.

Stylové jsou vývazky saténové, které disponují lesklým vzhledem, jenž přispívá k decentnosti a exkluzivitě. Vývazky mohou být jednoduchého provedení nebo mohou být zdobeny např. srdíčkem, kytičkou nebo mini mašličkou.

Svatba - originální jmenovky na stůl

Zapomenout bychom neměli ani na originální jmenovky, které se pokládají na stůl, vedle talíře. Tradiční jsou jmenovky papírové, avšak na našem trhu jsou k dostání i jmenovky z jiných materiálů (dřevo, kov, sklo, keramika, filc). Pokud disponujete kreativitou a zručností, můžete si vyrobit vlastní jmenovky, např. technikou decoupage (lepení ubrousku) nebo vlastnoruční malbou. Fantazii se meze nekladou, ba naopak vlastní výtvoru bude považován nejen za originální, ale také vyjádření vážnosti svým hostům.

Ať už se rozhodnete pro cokoliv, vždy mějte na paměti, že originalita se cení a originální nápady jsou vítány.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15445 (rodina-finance.cz#20738)


Přidat komentář