Nové trendy svatebních šatů právě vrcholí

Móda si žádá stále aktuální trendy, které se mění téměř ze dne na den. Módní návrháři přicházejí stále s novými a novými modely, které se prezentují nejen na módních molech, ale také ve svatební den.

Svatební šaty jsou nejrychleji měnícím se artiklem módních návrhářů, jelikož svatební šaty zakončují přehlídku a prezentují se jako její vrchol. To, co bylo módní či

Svatební šaty ve stylu 30. let

Hitem roku 2010 budou svatební šaty, jejichž tvorba byla inspirována 30. léty minulého století. Toto období se vyznačuje romantickým stylem, lehkostí a jednoduchostí.

Svatební šaty ve stylu vintage disponují kouzlem a šarmem dávných let, což zahaluje nevěstu trochu do tajemna.

Bez doplňků by to nešlo

Nezbytnou součástí šatů alá třicátá léta jsou módní doplňky, ke kterým patří především různé typy klobouků a kloboučků, závoje, atypické kabelky a decentní květinové aranžmá.

Svatební kytice třicátých let

Pokud si budeme prohlížet svatební fotografie ze třicátých let, zaujme nás především neúměrně bohatá kytice. Svatební pugét je natolik velký, že se za ním nevěsta docela ztrácí. Oblíbené byly také kaskádovité svatební kytice, které se používají i dnes. Kaskádovitá vazba svatební kytice je vhodná především pro nevěsty, které disponují vyšší a štíhlé postavy.

Kde se dají šaty třicátých let sehnat?

Kdekdo by vám poradil zajít k babičce nebo prababičce do skříně, popř. si podat inzerát. Ovšem, dejme si ruku na srdce, která nevěsta by se chtěla ve svůj významný den oblékat do několik desítek let starých šatů? Pravděpodobně žádná.

Tematicky zaměřené svatební šaty se dají pořídit ve specializovaných prodejnách. Samozřejmě jejich pořízení bude složitější, jelikož se nenacházejí ve standardní nabídce svatebních salonů.

Výborným pomocníkem nám bude při hledání internet, ve větších městech by jejich pořízení nemělo být až tolik obtížné.

Další možností je oslovit švadlenu, která nám šaty ušije nejen na míru, ale také přesně dle našich představ. Samozřejmě počítejme s vyšší částkou, která se může prodražit na speciálních látkách a doplňcích.

Design šatů vintage disponuje jednoduchostí, zpravidla se žádný model neobejde bez límečku u krku, jenž byl pro tuto dobu velmi typický. Svatební šaty by měly být až na zem, délka by měla být taková, aby nebyly vidět ani špičky od bot.

Pokud se však rozhodneme pro kratší variantu, není v tom problém, i  v této době se nosily svatební šaty, jejichž délka byla nad kolena.

Svatební boty ze 30. let

Svatební boty ve stylu vintage se vyznačují kulatou špičkou a vysokým podpatkem. Je to styl obuvi, která v současné době přichází do módy každodenní běžně nošené dámské obuvi.

Druhým typem je naopak bota s dlouhou špičkou a velmi nízkým podpatkem, v širším a mohutnějším provedení.

Oba dva typy svatební obuvi by měly být bohatě zdobené, používají se krajky, perličky, korálky, stuhy či různé látkové kytičky.

Boty ve stylu vintage se nesou v duchu jemných barev, klasikou je barva krémová nebo starorůžová, standardem zůstává barva bílá.

Celá svatba ve stylu vintage

Pokud se rozhodneme, že se ve stavební den oblékneme do šatů ze 30. let, měli bychom tomuto rozhodnutí přizpůsobit celou svatbu. To znamená nejen vyzdobení místnosti, ve které se bude odehrávat svatební hostina, ale také přizpůsobení svatebního menu.

Svatební dort vitnage

Svatební dort ve stylu vintage zpravidla disponují určitými odlišnostmi, atypickou výzdobou a dekoracemi. K oblíbenému zdobení patří postavička nevěsty a ženicha s tematickými událostmi dané doby.

Dorty by měly být hodně sladké, bohatě zdobené silnou vrstvou cukrové polevy. Dnešní marcipánové zdobení je nahrazeno lesklými stuhami, umělými květinami a zelenou myrtou.

Luxusní automobily nahradí starý veteráni

Také automobily by měly být přizpůsobeny stylu vintage, to znamená, že by moderní a klimatizované modely měly být nahrazeny veterány. V tomto případě nenastává sebemenší problém, jelikož se na našem trhu nachází několik firem, které se zabývají půjčovnou veteránů.

Z nabídky můžeme vybírat např. předválečné veterány typu Bentley, Rolls Royce ze 30, let nebo Lincoln či staré typy limuzín.

Fotografie jedině černobílé

Samozřejmě i fotografie je nutné přizpůsobit období 30. let, to znamená, že velkoformátové barevné modely vyměníme za černobílou variantu. Standardním typem fotografií je černobílé provedení nebo barva sépie, které jsou téměř identické s tamním obdobím.

Sehnat fotografa, který vám takovéto svatební fotky nafotí, není dnes již žádný problém. Ba dokonce vám většina fotografů i poradí, jak ještě více zefektivnit kouzlo svatebních fotek. Oblíbené jsou efekty zapojení barvy do černobílého provedení fotky. V tomto případě se například zvýrazní svatební kytice, svatební dort nebo určitý prvek.

Barevné trendy pro rok 2010

K letošním barevným trendům patří jednoduché, pastelové a krémové odstíny. Klasikou zůstává barva bílá, která ke svatebnímu dni neodmyslitelně patří. K dalším favoritům patří barva ivory (barva slonové kosti), champagne nebo pastelově béžová.

Klasickou barvou jsou pak všechny odstíny zlaté, od té nejjemnější až po tu nejvíce zlatavě typickou.

Pro tento rok budou aktuálními barevnými trendy všechny odstíny barvy modré, oranžové nebo zelené. Svatbám však bude vévodit barva šedá, růžová, meruňková nebo barvy limetky.

Barevným variacím se však pro tento rok meze nekladnou, pokud zvolíte svatební šaty v bílém odstínu, obohaťte je barevně výraznějšími doplňky.

Ačkoliv hitem budou šaty jednoduchého střihu, o to více pozornosti se bude přikládat jejich povrchu. Do popředí vystupují trendy nápaditosti, extravagance a celkového vzhledu. Šaty budou zdobeny různými druhy krajek, kamínky typu Swarovski, flitry, perličkami nebo stuhami.

Svatební šaty podle střihu

K nejnovějším trendům v oblasti svatebních šatů patří ty, jejichž sukně disponují bohatým řasením, doplněny o dlouhou vlečku. Dalším typem jsou šaty, jenž se nevěstám rozšiřují zhruba v půli stehen a v této šíři pokračují až na zem. Jelikož se sukně rozšiřuje až od stehen a do té doby je úzká, je zde žádoucí bohatě zdobený korzet, nejlépe bez ramínek.

Pokud budou šaty jednoduchého, splývavého stylu, je vhodné je doplnit krajkovými bolerky, které se mohou barevně od svatebních šatů lišit. Bolerka by měla být nejlépe v délce pod prsa, na jeden knoflík, patentek nebo lesklou stuhu.

Pokud plánujete svatbu v tomto roce, vyhněte se minišatům, které jsou pro tento rok vrcholem nevkusu. Vyvarujme se i hlubokým nebo příliš vyzývavým výstřihům, které budou spíše působit lacině.

Také doplňky hrají v této kolekce prim, zachována je tradičnost v podobě rukaviček, vějířů nebo mohutných kabelek.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15443 (rodina-finance.cz#20629)


Přidat komentář