Nevěsta XXL - výběr šatů na svatbu

Ne každá nevěsta se může pochlubit mírami 90-60-90, v reálném životě se vdávají inevěsty - majitelky postavy XXL. Při správné kombinaci svatebních šatů, dobře zvoleném líčení, doplňků a účesu, bude i silnější nevěsta tou nejkrásnější.

Ideál ženské krásy nám dennodenně podsouvají obálky prestižních módních časopisů, ze kterých se na nás usmívají vyhublé, dlouhovlasé modelky. Realita je však mnohdy úplně jiná, ulice se už tolik hubenými slečnami či ženami nehemží.

Souhlasit s výrokem, že si za svoji postavu či vizáž můžeme sami, musím jen na padesát procent. Ne vždy je naše tělo či vzhled způsobeno námi samotnými, mnohdy do děje vstoupí příroda, se kterou nic nezmůžeme.

A stejně tak, jako po světě chodí malí velcí, hubení tlustí, krásní ošklivý, chytří hloupí, bohatí a chudí, tak stejně tomu je i v Den svatební. Ne vždy se do bílých úzkých šatů soukají nevěsty s padesáti kilogramy, ne vždy něžný perličkový střevíček obouvá štíhlá nožka.

Svatební šaty pro nevěstu silnější postavy

Střih svatebních šatů je nutné přizpůsobit postavě nevěsty, tudíž v tomto případě jde aktuální módní trend stranou.

Nevěsty silnější postavy a středního vzrůstu by měly vybírat šaty disponující hladkou sukní doplněné pevným korzetem.

Ženy menšího vzrůstu a zavalitější postavy mohou vybírat z řady svatebních šatů skládajících se z rozšířené sukně, více zdobeného korzetu a středně dlouhé vlečky.

Nevěsty, vyšší a obéznější postavy

musí zapomenout na jakékoliv zdobení, jelikož perličky, korálky nebo třpytky, postavu opticky rozšíří. V tomto případě je nutné zvolit jednoduchý střih šatů, vyhnout se korzetům a vybírat z nabídky střihů s volnými rukávky. Korzetům je třeba se vyhnout v případě, že nevěsta disponuje velkým poprsím, jelikož korzet prsa dosti pozvedne a vysune ven, což nepůsobí příliš esteticky.

Ideální volbou pro silnější nevěsty jsou svatební šaty, jejichž tvorba byla inspirována 30. léty minulého století

Toto období doslova přálo plnoštíhlým ženám, a tak není divu, že střih šatů je silnější ženské postavě ideálně podřízen. 30. léta se vyznačují romantickým stylem, lehkostí a jednoduchostí, ve stejném stylu se nesou i svatební šaty.

Svatební šaty ve stylu vintage

disponují kouzlem a šarmem dávných let, což zahaluje nevěstu trochu do tajemna. Silnější postava nevěsty se pod elegancí a lehkostí svatebních šatů téměř vytratí. K tematicky zaměřeným šatům je nutné počítat i s obuví, ve stejném stylu.

Svatební boty ve stylu vintage

se vyznačují kulatou špičkou a vysokým podpatkem. Je to styl obuvi, která v současné době přichází do módy každodenní běžně nošené dámské obuvi. Tento typ obuvi je vhodný pro středně vysokou nevěstu oblejších tvarů.

Druhým typem, který je vhodný spíše pro vysoké nebo naopak malé, obézní nevěsty, je bota s dlouhou špičkou a velmi nízkým podpatkem, v širším a mohutnějším provedení.

Kde pořídit svatební šaty o rozměru XXL?

Sehnat svatební šaty od čísla 44 není dnes již žádný větší problém, nabídka je sice omezenější, ale pokud se trochu uskromníme, určitě vybereme.

Vybírat můžeme ve svatebních salonech – v půjčovnách svatebních šatů, kde nám zpravidla nabídnou tři až čtyři modely větších velikostí. Pokud si zde nevybereme, není nic ztraceno.

Další možností je koupě svatebních šatů ve specializovaných prodejnách, kde nám nabídnou dostatečně široký sortiment, avšak i „široké“ ceny.

Alternativou může být velmi zručná švadlena, která nám svatební šaty ušije na míru a přesně dle našich požadavků. Ušité šaty na míru mají několik výhod, tou bezkonkurenční je 100 % „padnutí“, přesně na naši postavu. Podoba šatů je přesně taková, jakou jsme si ji představovali, nic nemusíme odstraňovat, nic nemusíme přidávat, přešívat.

Obuv pro nevěstu silnější postavy

Nevěsta silnější postavy by měla volit především pohodlnou obuv, neboť celá váha těla je podpírána nohama. Velmi často se setkáváme s nevěstami, které již po hodině strávené v lodičkách na vysokých jehlách „necítí“ nohy a mají křeče.

Obuv je vhodné koupit či si vypůjčit minimálně 14 dni dopředu a dennodenně se v ní procházet. Jeden den bychom měli věnovat chůzi pouze ve svatebních střevíčkách, vyzkoušet si jak dlouho či naopak krátce v lodičkách vydržíme.

Nevěsty silnější postavy

by měly volit obuv pohodlnou, ergonomicky tvarovanou a lehkou. K takovým typům patří např. střevíček na klínku, nebo na celé vyvýšené podrážce. Vyhnout by se měly určitě střevíčkům typu lodička na jehlovitém podpatku, šněrovacím polobotkám nebo pásečkovým botkám.

Dále je nutné vyvarovat se přílišnému zdobení, které dokáže nohu opticky rozšířit nebo prodloužit. Pokud střevíček disponuje miniaturními perličkami, není to naškodí. Ovšem horší variantou jsou velké perly nebo korálky, mašle, glitry, stuhy nebo květiny. Tedy vše, co je velice nápadné je špatné, což platí nejen u bot, ale i u šatů,s vazební kytice, šperků, bohatosti zdobení účesu a líčení.

Správný výběr šperku

Nevěstám silnější postavy sluší decentní šperky, čím více je šperk decentnější, tím více působí nevěsta útleji. Naopak s mohutném a vyzývavým šperkem se opticky nevěstina postava rozšiřuje.

K oblíbeným svatebním šperkům silnějších nevěst patří jednoznačně bižuterie

kterou lze po svatbě unosit v běžném životě. Svatební bižuterie disponuje několika výhodami, které z ní dělají jedničku ve svatebních doplňcích.Její největší předností je cenová dostupnost, jelikož je nabízena v různých cenových variantách. Náušnice začínají zhruba na 30 korunách a nejjednodušší typy náhrdelníků se pohybují okolo 60 korun. Samozřejmě můžeme pořídit i dražší výrobky, za něž zaplatíme přibližně 5x tolik.

Ideální volbou jsou jemné perličky, drobné korálky

nebo třeba úlomky mušliček navlečených na téměř neviditelném lanku. Tomuto typu bižuterie se říká „motanice“ a jejich výhodou je možnost upravit bižuterii nejen co do barev, ale také do objemu. Silnějším nevěstám doporučujeme vybírat varianty v jedné, maximálně ve dvou řadách. Ideálním doplňkem je náramek ve stejném provedení, též jedno, maximálně dvouřadý.

Plnoštíhlým nevěstám sluší třpytivé šperky

dnes jsou velmi oblíbené zirkony nebo broušené křišťály SWAROVSKI. Nabídka těchto šperků je velmi pestrá, vybírat lze z různých tvarů – nevěstám silnější postavy sluší tvary decentní, kulička, drobnější srdíčko nebo placička.

Ideální volbou jsou také komplety z perel, které sestávají z náhrdelníků, náramků i náušnic – silnější nevěsty by však měly sáhnout po drobnějších variantách perel.

Líčení nevěsty

Líčení silnějších nevěst probíhá ve stejném stylu jako líčení nevěst hubených, štíhlých. Každý typ svatebního líčení není vhodný pro každou nevěstu, vždy záleží na typovém charakteru ženy. K základním aspektům při výběru vhodného typu líčení také patří věk nevěsty, který v tomto případě hraje velkou roli. Dalším aspektům, které do jisté míry ovlivňují typ líčení patří postava nevěsty.

Nevěsty silnější postavy by měly být v líčení umírněnější, používat světlejší odstíny, popř. odstíny nekřiklavé, nepříliš výrazné. Přednost by měly naopak dát líčení v minimalistickém stylu, které upoutá, ale neupozorní.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15459 (rodina-finance.cz#21598)


Diskuze a zkušenosti

Karolina | 24.01.2011 18:52
Svatební boty pro vzsokou nevěstu. Vítám! Chtěla jsem k tomu přidat adresu obchodu s botami, kde si pořídíte velmi elegantní, opravdu ženské botky, také ty svatební. www.wysokiekobiety.pl nyní připravujeme take českou jazykovou verze. Pokud máte nějaké dotazy můžete mne kontaktovat karolina@wysokiekobiety.pl

Katka | 22.02.2011 19:45
nadměrky Opravdu není snadno koupit si obuv když žena má víc než 43 zejména když se bydlí mimo Prahu. Díky za tip. Váši botky jsou naprosto úžasné, mělo by být mnohem víc obchodu jako ten.

Jitka | 23.03.2012 21:25
Parádní svatební šaty Ten doporučený salón je opravdu výborný. Děkuji za tip. Jitka


Přidat komentář