Nehty jsou vizitkou každé nevěsty

Nehty a ruce jsou vizitkou každého člověka (ženy i muže), je jedno, zda se prezentují při slavnostní události nebo běžném dni. Ruce i nehty by měly být čisté, dobře udržované a působit zdravě.

Ruce nevěsty, patří ihned po svatebních šatech, k nejsledovanějším částem těla. Z toho tedy vyplývá, že předsvatební přípravy by měly být věnovány úpravě nehtů a rukou. V následujícím putování po nehtových krásách si představíme několik typů, které přispějí k exkluzivitě nejen nehtů, ale i rukou.

Gelové nehty

Gelové nehty nejsou dnes již žádným luxusem nebo nadstandardní úpravou rukou. Gelové nehty patří ke standardním denním úpravám našeho zevnějšku. A právě svatba je velkým důvodem mnoha žen, které chtějí gelové nehty vyzkoušet.

Aplikace gelových nehtů

Aplikaci gelových nehtů nám provedou v profesionálním salonu, kde se specializují na úpravu nehtů. Základem je řádné očištění vašeho přírodního nehtu, jenž se provádí lihovým čistidlem. Manikérka vás zbaví přebytečné kůžičky a přírodní nehet vám zbrousí na velmi tenoučký nehtový plát. Ke kvalitní aplikace gelového nehtu je zapotřebí, aby ten přírodní nezůstal lesklý či mastný.

Pokud disponujete nekvalitními, zničenými nehty

použije manikérka tzv. tipy, což jsou umělé nehty, které se zalijí gelem. Tato varianta je také vhodná zejména tehdy, pokud chcete mít nehty dlouhé. Nevýhodou použití umělých tipů je nepříliš přirozený vzhled, ve většině případů je na první pohled poznat, že se nejedná o nehty přírodní.

Na tipy se štětcem se nanáší gelová hmota, která je v tekutém stavu. Ke ztvrdnutí a zatavení gelu do nehtového lůžka slouží speciální UV lampa, pod kterou gel zatvrdne.

Po zatvrdnutí gelu se provádí další procedury

kterými jsou zdobení a dokončovací úpravy nehtů. Nevěsty zpravidla volí variantu tzv. francouzské manikúry, kdy se bíle zvýrazní převyšující nehtová část. Poté se nehet přetře jemnou vrstvou gelu, která se opět zataví pod lampu. Pokud si přejete další zdobení nehtů, např. samolepkou, kresbou (Nail Art) nebo obtiskem, je zapotřebí provést dozdobení před poslední vrstvou gelového nánosu. Pokud se zdobení přetře gelem a zataví, vydrží nám tak dlouho, jako samotný gelový nehet.

Proceduru vytvoření gelových nehtů, bez zdobení

zabere zhruba dvě hodiny. Další čas je nutné přičíst konečné úpravě a zdobení nehtů, jenž záleží na technice a kvantitě zdobících nehtových lůžek.

Druhou variantou úpravy nehtů formou gelových nehtů

je přetření gelem přírodní nehet. Tento způsob umělého upravení nehtů působí daleko přirozeněji, avšak se ve většině případech musíme smířit s kratší délkou.

Nevěsty si gelové nehty pořizují především proto, že během dne nemusí řešit zatrhlý nebo zlomený nehet. Většina nevěst si však gelové nehty pořizuje kvůli nervozitě, vlastní nehet by si totiž okusovaly, kdežto ten gelový nikoliv.

Nic netrvá věčně

Pořekadlo o tom, že nic netrvá věčně, platí i v tomto případe. Gelové nehty nejsou doživotní zárukou, ba naopak ani moc dlouho nevydrží. Pokud si přejeme disponovat krásnými nehty, musíme pravidelně docházet na doplňování gelu. Návštěvy jsou závislé od toho, jak rychle vám roste vlastní nehet. Zpravidla je nutné docházet do salonu jednou za tři týdny, jelikož v této době se umělý nehet nebo gel posunou o několik mm dopředu.

Za každé doplnění zaplatíte zhruba 500 Kč, záleží na typu salonu, značce a  lokaci, ve které se vyskytuje. Zbrusu nové gelové nehty pořídíme v rozmezí od 300 do 1000 Kč. Pokud se nám nehet ulomí, budeme si muset připravit cca 60 Kč.

Doplnění, v případě použití tipu, však není možné stále

jelikož umělý tip odrůstá a přesouvá se směrem ke špičce nehtu. Zhruba za dva měsíce je nutné tipy úplně odstranit a nasadit nové. Tato úprava však bude vyžadovat plnou finanční sazbu.

Nehty přírodní, tedy vlastní

Některé ženy disponují velmi kvalitními a pevnými nehty, které není třeba doplňovat moderními prostředky. Pokud umíme o nehty dobře pečovat, můžeme si úpravu provést sami.

Základní činnost spočívá v řádném omytí a očištění nehtů, odstranění přebytečné kůžičky a zapilování nejlépe skleněným pilníkem.

Ruce důkladně promažeme hydratačním krémem, který nezanechává mastnou stopu.

Neviditelná úprava nehtového designu

Přírodní úpravou nehtů, která působí velmi přirozeně a decentně je technika zvaná P-Shine. Tuto metodu úpravy vlastníc nehtů nám odborně provede manikérka nebo si ji můžeme velmi snadno provést sami. K aplikaci budeme potřebovat základní sadu P-Shine, kterou zakoupíme ve specializovaných obchodech.

Na nehty nejdříve aplikujeme pastu, kterou speciálním pilníkem začneme vtírat do nehtu

Jakmile budeme míst pastu naaplikovanou na všech nehtech, přistoupíme k práškování. Velmi jemný prášek opět vtíráme do nehtu tak dlouho, dokud nám na povrchu nehtu nevznikne krásně hladká vrstva, která připomíná gelovou nebo skleněnou vrstvu.

Takto upravené nehty můžeme ve svatební den přizdobit

nabídka zdobení je na našem trhu natolik rozmanitá, že výběr bude složitý.

K základním a nejjednodušším nehtovým ozdobám patří klasické samolepky

které mají několik podob. Vybírat můžeme ze samolepek barevných, trojrozměrných, s přídavkem třpytivého prášku nebo malého kamínku. Nabídka motivů nezná hranice, vybírat můžeme zeleninu, ovoce, pohádkové postavičky, ornamenty, květiny, zákusky, sezónní variace, no prostě vše, co nás napadne.

Nevěsty by však měly zvolit decentní a jednoduchou úpravu

Z nabídky mohou vybrat např. ornamenty s květinovým akcentem, abstraktní vzor s malým kamínkem v barvě např. šatů nebo svatební kytice. Ideální volbou mohou být malá srdíčka, holubičky nebo svatební prstýnky. Pamatujme, že méně je více, a tak samolepku nepoužívejme na všechny prsty. Ideální volbou je umístit samolepky na ukazováček a prsteníček.

Další nehtovou úpravou je použití klasických laků na nehty

což se jeví jako nejjednodušší způsob úpravy nehtů. Barevná škála laků nám umožňuje vybrat takovou variantu, která bude vhodně doplňovat dnou událost nebo barevné sladění oblečení. Nevěsty by měly dávat přednost světlejším odstínům, ideální je barva zlatá, stříbrná, krémová nebo jemné pastelové odstíny. Ve svatební den se raději vyhýbejme barvám křiklavým, nápadným, které by přebíjely nejen svatební šaty nevěsty, ale také celkovou vizáž.

Extravagantním typem jsou nehtové prstýnky

které však ve svatební den nejsou příliš dobrou volbou. Pokud se však rozhodneme nehtový prstýnek použít, zvolme decentní a jednouchý typ, který nám nebude v tak významný den na ruce vadit.

Nejjednodušší, avšak zaručenou úpravou nehtů je pouhé přetření bezbarvým lakem. Tato úprava je nejen snadná na aplikaci, ale také na časové vytížení. Přírodní nehty s jemným třpytem jsou ideální volbou ke všem typům nevěst i ke všem typům a barvám svatebních šatů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15437 (rodina-finance.cz#20382)


Přidat komentář