Jak ušetřit na líbánky

Požádal Vás nedávno přítel o ruku? Nebo začínáte již plánovat svatbu? A co líbánky? Svatba sama o sobě Vás přijde na celé jmění. Co když ale toužíte po nezapomenutelných líbánkách, na které Vám ale nezbudou peníze?

Následující článek Vám poradí jak si na líbánky našetřit. Nic není nemožné. S následujícími radami můžete prožít ty nejlepší možné líbánky, i když máte hluboko do kapsy. Musíte ovšem začít co nejdříve po zásnubách. Nebojte, všechna ta práce se Vám vyplatí a Vy budete mít nezapomenutelné zážitky.

Vytvořte si líbánkový fond

Určitě nechcete svou svatební cestu splácet ještě mnoho let po svatbě. Zabraňte tedy dluhu tím, že si zavedete zvláštní spořící účet pouze na líbánky a každý měsíc na něj oba převedete peníze. Náramně uspokojivé je sledovat, jak Vaše peníze rostou. Čím více peněz, tím lepší svatební cesta. Snažte se ovšem odolat tomu, použít peníze na jinou neodkladnou věc. Mohlo by Vás to později mrzet a také zkazit celé líbánky.

Vytvořte si seznam destinací

Určete si kolik přibližně peněz budete mít v době líbánek na účtu. Pokud jste ochotni se trochu zadlužit s tím, že zbytek za svatební cestu doplatíte ze stejného fondu v příštích měsících, stanovte si výši Vašeho zadlužení. To ovšem jen v případě, že svatbu máte zaplacenou a jste si naprosto jisti, že pro Vás nebude problém zbývající peníze splatit. Nyní si můžete vybrat ideální dovolenou. Ceny se samozřejmě liší v závislosti na tom, kam toužíte jet. Ale snažte se být i flexibilní a uvažujte o náhradním řešení, kdyby Vaše vysněná dovolená z nějakého důvodu nevyšla. Zkuste se poohlédnout i po levnějším řešení, pro všechny případy. Buďte připraveni, ať se z plánování svatební cesty nestane na poslední chvíli noční můra. Je lepší slevit ze svých nároků a vydat se na předem promyšlenou levnější cestu, než potom narychlo něco sjednávat.

Sledujte nabídky cestovních kanceláří

Než se vydáte do cestovní kanceláře zamluvit svou cestu, podívejte se po všech nabídkách do destinací, kam byste se chtěli vydat. Budete tak mít lepší přehled o cenách. Podívejte se kolik se platí za ubytování, kolik by Vás vyšla cesta, nebo jaké zvláštní služby hotely nabízejí.

Vyberte tu správnou cestovní kancelář

Cestovní kanceláře Vám také mohou pomoci ušetřit nějaké peníze. Mají totiž přístup k více nabídkám jak ubytování, tak dopravy. Některé nabídky mohou být výrazně levnější, než kdybyste si je zařizovali sami. Ne všechny cestovní kanceláře, ovšem takto pracují. Pokud máte nějakou cestovní kancelář se kterou jste spokojeni, navštivte ji. Stejně tak dejte na doporučení rodiny či přátel. Některé cestovní kanceláře Vám dokonce mohou vytvořit dovolenou na míru podle Vámi předem zadaného rozpočtu a podmínek. Tato možnost může být vzrušující. Doporučí Vám třeba destinaci, o které jste ani neuvažovali a zjistíte, že jde o ideální místo pro líbánky.

Krásné líbánky v Čechách za rozumnou cenu v Hotelu S.E.N** ***

Aby jsme Vám ušetřili spoustu času hledáním příjemného místa pro Vaše líbánky, které Vám zároveň nezatíží Váš rodinný rozpočet, **poradíme Vám krásný romantických pobyt v hotelu S.E.N.*** ** **

V tomto hotelu, který najdete na ulici Malostranská 344 v Senohrabech, což je jen 30 km od Prahy, se budete cítit jako v pohádce. Hotel je v zámeckém stylu s nádherným výhledem do údolí. Byl vybudování v roce 1996.

Hotel má pro novomanžele připraven luxusní balíček LÍBÁNKY, díky kterému budete ubytováni v luxusním novomanželském apartmá se sektem a jahodami na pokoji. Čeká Vás výborná večeře při svíčkách s aperitivem. Zažíjete shiatsu masáž a krásně se uvolníte v bazénu s whirlpoolem nebo v sauně. V letním období můžete využít horská kola, nebo se slunit u venkovního bazénu.

Hotel se nachází jen 2 km od dálnice D1, směr Brno, Exit 21 (Benešov, České Budějovice). Cesta vlakem z Hlavního nádraží v Praze do Senohrab trvá cca 40 minut. Podívejte se na virtuální prohlídku hotelu na stránkách www.hotelsen.cz

Zjistěte si co je v ceně zájezdu

Pokud toužíte po all-inclusive svatební cestě, zjistěte si vše, co je do all-inclusive a tedy i ceny zájezdu zahrnuto. Nezapomeňte také na spropitné. Ve většině all-inclusive resortů je zvykem dávat číšníkům, pokojským nebo poslíčkům spropitné. Někdy je ovšem spropitné již v ceně balíčku. Je lepší se dopředu informovat. Nemusí se Vám to zdát, ale pokud plánujete 14 denní svatební cestu, zkuste si představit kolikrát využijete služeb poslíčka či číšníka a kolikrát mu budete muset dát spropitné.

Při koupi zájezdu se nezapomeňte zmínit, že jde o Vaše líbánky

Ujistěte se, že hotel ví, že v něm plánujete trávit své líbánky. Některé hotely novomanželům připravují zvláštní uvítání a hýčkají je. Pokud chcete využít nějaké výhodné nabídky pro novomanžele, kterou mohou ve Vašem hotelu nabízet, nezapomeňte si vzít kopii oddacího listu. Někdy je totiž vyžadována a byla by škoda o služby navíc přijít.

Jeďte na svatební cestu mimo sezónu

Svatební cesta mimo turistickou sezónu je mnohem levnější, než během ní. Poraďte se s agentem cestovní kanceláře, kam se vyplatí jet mimo sezónu, abyste nepřišli o zážitky.

Snižte placení kreditní kartou na svatební cestě na minimum

Hodně společností vydávajících kreditní karty si účtuje větší poplatky za nákup v cizí měně. Proto si zjistěte jak je na tom Vaše společnost. Stejně tak si zjistěte poplatky při výběru peněz z účtu v bankomatu. Výhodou je, když vlastní více karet. Můžete používat tu výhodnější.

Závěrem – Jak ušetřit na líbánky

  • Šetření je složité a dlouhodobé. Proto se šetřením na líbánky začněte co nejdříve. Nejdůležitější je, vytvořit si zvláštní spořící účet, jen tak budete mít přehled o výši peněz na účtu, ale také Vás to odradí peníze utratit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15455 (rodina-finance.cz#21372)


Přidat komentář