Děti na svatbě - agentury pro hlídání dětí

Pokud jsou na svatbě přítomny děti je nutné přichystat jim speciální program a zábavu. Celodenní bohatý a pestrý program mohou zařídit speciální agentury, které poskytují i hlídání.

Svatební den patří k nádherným okamžikům v životě obou dvou milenců, tudíž není divu, že se snaží, aby vše proběhlo v pořádku a velkolepě. Ne vždy se však svatební den vydaří ke spokojenosti všech, úskalí číhá na každém kroku. Téměř na každé svatbě jsou přítomni děti, pro které je den dlouhý, nudný a zpravidla nezajímavý. Po určité době přestávají být hodnými andílky a promění se v malé čertíky, kteří začnou zlobit a znepříjemňovat průběh harmonického dne.

Na druhou stranu je však nutné zdůraznit, že děti na svatbě jsou okrasou, jenž přinášejí nezapomenutelné okamžiky. Děti také patří k nezbytným a tradičním svatebním zvykům. Není nic kouzelnějšího než kráčející družička před nevěstou rozhazující okvětní lístky, nebo malý gentleman, který vyzve nevěstu k tanci.

Ať už je tomu jakkoliv, jedno je jasné. Pokud jsou na svatbě přítomni děti, je nutné upravit program, připravit speciální menu nabídku a zajistit dětem zábavu.** **

Agentury jako chůvy - hlídání dětí na svatbě

Dnes existují agentury, které se zabývají hlídáním dětí na svatebních hostinách. Není nic snazšího, než oslovit agentur, která dle věkového složení dětí připraví program a zábavu. Zaměstnanci agentury se dětem věnují po celý den, hrají si s nimi, vytváří pro ně různé soutěže, hry a zábavnou činnost.

Z nabídky hlídacích agentur lze také vybírat nadstandardních služeb pro děti, výjimkou není ani přítomnost klauna,  který dokáže děti pobavit na hodně dlouhou dobu. K dalším atrakcím patří kouzelník, jímž jsou děti doslova fascinovány a mnohdy se zapojí i do výstupního kouzelnického programu.

Většina agentur, nabízející služby zábavy pro děti na svatbách, disponuje rozmanitou škálou hraček a doplňků. K tradičním činnostem patří výtvarná činnost, která probíhá v mobilním dětském koutku. Kreativní činnost dokáže děti zaujmout a zabavit na poměrně dlouhou dobu. K dalšímu programu patří vyprávění pohádek či loutkové nebo maňáskové divadlo, do jehož procesu se děti rychle zapojí.

Součástí mobilního domku je i odpočinková část, která je využívána především menšími dětmi, které jsou navyklé po obědě chodit spát. Pokud se svatební veselí protáhne dlouho do noci, mohou pečovatelky odvézt děti do hotelu, kde je uloží do postýlek a vyčkají příjezdu rodičů.** **

Výhody, které pro Vás naše agentura představuje:

 • individuální přístup ke každému zákazníkovi
 • okamžitá náhrada v případě nemoci nebo časové nedostupnosti pečovatelky
 • hlídání dětí stálou pečovatelkou pro pravidelného klienta
 • každou pečovatelku za Vás prověříme, otestujeme, proškolíme
 • pojištění agentury

Pečovatelky

Nechte si od nás zaslat profil několika pečlivě vybraných pečovatelek a vyberte si tu, která nejvíce vyhovuje Vašemu způsobu výchovy dětí. Po výběru zajistíme první setkání, kde bude jen na Vás, zda se rozhodnete s pečovatelkou dále spolupracovat.
V případě nemoci nebo časové nedostupnosti Vaší oblíbené pečovatelky, vám samozřejmě zajistíme co nejrychleji odpovídající náhradu.

Výběr pečovatelek je velmi důležitou součástí naší práce. Každá musí projít výběrovým řízením. Se všemi zaměstnankyněmi uzavíráme pracovní smlouvu nebo dohodu o provedení práce či pracovní činnosti.

Všechny naše pečovatelky mají velmi hezký, kladný vztah k dětem, zkušenosti s hlídáním, příjemné vystupování, trpělivost, dochvilnost a převážně zdravotnické či pedagogické vzdělání.

 • Jsme si plně vědomi, že klient svěřuje pečovatelce to nejcennější co má, své dítě
 • Hlídání probíhá v době a místě, na kterém se agentura shodla s rodiči
 • Pečovatelka respektuje a dodržuje pravidla rodiny
 • Vždy jsou na 1.místě bezpečnost a zdraví dítěte
 • Pečovatelka komunikuje s rodiči o průběhu hlídání
 • Pečovatelka uklízí po dětech, aby byla domácnost bezpečná a čistá

Pojištění

Na všechny případné nepříjemnosti spojené s hlídáním dětí - např. úrazy, škody na majetku či vybavení domácnosti jsme pojištěni. Naše pečovatelky prošly kurzem první pomoci a ručíme za jejich reference

**
**

Paní na hlídání - svatba

Pokud se rozhodneme dětem v době svatebního dne pořídit pečovatelku, je žádoucí, aby s ní děti byly seznámeny dříve, tedy ještě před svatebním dnem. To platí zejména pro děti nastávajících manželů, kteří se svým ratolestem nemohou věnovat.

Děti by se měly s pečovatelkou setkat minimálně jednou, zhruba tak na půl hodiny až hodinu, jelikož to je doba, za kterou poznáme, zda si dítě s „hlídací paní“ rozumí.

Program pro děti na svatbě připravený vlastními silami

Pokud nastávající manželé šetří každou korunu, pravděpodobně nebudou vyhledávat služeb pečovatelských agentur. Program pro děti připraví sami, avšak je nutné opomenout, že dětem je zapotřebí se dostatečně věnovat a nabídnout jim dostatečný zábavný program.

Koutek na hraní - svatba a děti

Nezbytnou podmínkou je koutek na hraní, ve kterém se budou nacházet nejrůznější hračky a zábavná činnost. Je zapotřebí připravit omalovánky, pastelky, modelínu, různé hračky nebo stolní hry. V takovém případě je nutné požádat rodiče dětí, aby s sebou přichystali dětem jejich oblíbené hračky.

Program pro děti je důležitý, samozřejmostí by měl být klaun, který se bude dětem věnovat alespoň několik hodin. Pokud si ve svatební den nepřejeme přítomnost klauna, můžeme zvolit jinou pohádkovou postavičku.

K oblíbenému zpestření svatebního dne pro děti je např. nafukovací hrad nebo trampolína, kterou děti doslova milují. Na trhu existuje několik firem, které nabízejí k zapůjčení nafukovací hrady nebo sportovní vybavení.

Zapojte děti do práce - pomoc na svatbě

Zábava pro děti se nemusí odvíjet pouze hraním si s hračkami nebo pozorováním klauna. Dítě chce dostávat různé úkoly, které však musíme prezentovat jako důležité, jenž se nesmějí pokazit. Po takovýchto úkolech jsou mnohé děti doslova lačnými a chtějí se jich ihned zhostit. Zapojte do různých příprav, nechejte je např. roznášet tác s jednohubkami nebo chlebíčky mezi hosty. Pokud k tomuto úkolu přesvědčíte jedno z dětí, po pár minutách se do akce budou chtít zapojit všechny děti.

Úkoly rozdávejte od rána, např. při zdobení auta. Děti se budou cítit velice užitečné a důležité, práce je bude s největší pravděpodobností bavit. Holčičky mohou všem svatebčanům rozdávat myrty s mašličkami nebo pomáhat při zdobení klop.

Holčičky přímo touží jít před nevěstou k „oltáři“ a rozhazovat z košíčku okvětní lístky růže, jiné se naopak cítí důstojněji při přidržování svatebního závoje. Kluci naopak můžou držet polštářek se zásnubními prstýnky, které ve vhodnou chvíli podají nevěstě a ženichovi.

Později všem dětem  můžeme rozdat pytlíky s růži, okvětní lístky nebo barevné papírové konfety, které budou pohazovat na novomanžele ve špalíru. Tato činnost se jim bude určitě líbit a na nějakou dobu je opět zabavíme.

Při focení svatebních fotografií je můžeme zapojit do pózování, není nic krásnějšího než svatební fotografie plné dětí. Děti se mohou fotit samostatně, ve skupinkách nebo vytvořit pár nevěsty a ženicha.

Větší děti můžeme zapojit do adrenalinových úkolů, kterými jsou např. únos nevěsty nebo rozbíjení talířů.***


Čemu se naopak vyvarovat na svatbě

Nesnažme se po dětech chtít něco, co samy nechtějí. Zdárným příkladem mohou být nucené úkoly typu: „řekni nám tu novou básničku“ nebo „zazpívej písničku“. Pokud dítě nechce, nepřemlouvejme ho, nenuťme ho do činností, které mu mohou být nepříjemné.

Také děti nenuťme do jídle, pokud nechtějí jíst, nenuťme je. Není nic snazšího než jim talíř plný dobrot schovat na později, tedy na dobu, kdy si o jídlo samy řeknou.

Dětské svatební menu

Děti potřebují nejen speciální program v průběhu celého dne, ale také speciální menu, které by se mělo od toho „dospěláckého“ lišit. Při sestavování menu pro děti, mysleme na to, že většina z dětí nejsou extra jakými jedlíky a menu o pěti chodech určitě nebude to pravé ořechové.

Lepší formou bude podoba švédských stolů, samozřejmě však záleží na počtu zúčastněných dětí. Pokud svatební hostině budou přítomny 2 – 3 děti, určitě by tato forma přípravy pokrmů neměla smysl.

Švédské stoly by měly především nabízet nezdravé hranolky (ačkoliv jsou mnohými rodiči zatracovány, děti je milují), dále nesmí chybět mini párečky, těstoviny nebo filé. Nápojová nabídka by měla zahrnovat samozřejmě coca-colu, džusy nebo ovocné limonády.

Během dne by měla být pro děti připravena pestrá nabídka zmrzliny. Ideální je taková nabídky, kdy si děti mohou sami zmrzlinu servírovat do mističek. Ke zmrzlině připravíme různé trubičky plněné čokoládou, krájené ovoce a pestré lžičky či dekorace. Na dorty a svatební cukroví při tak bohatém zábavním programu určitě zapomenou.

Co říci závěrem

Děti na svatbu jednoznačně patří, jsou však situace, kdy se děti z různých hledisek nemohou svatebního dne zúčastnit. K takovým situacím patří např. dlouhý svatební obřad v kostele, velkolepost a důstojnost svatebního dne, malé prostory nebo nemožnost zajistit dětem speciální program.

Pokud jsou však děti na svatbě přítomni, je nutné jim zajistit celodenní zábavný program a „paní na hlídání“.

 


Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15454 (rodina-finance.cz#21090)


Diskuze a zkušenosti

Viktor Moravec | 20.02.2011 13:25
Baby Agency hlídání dětí na svatbě www.baby-agency.eu Pohlídáme děti na svatbě nebo na firmní akci. Jsme schopni zajistit hlídání pro děti vašich hostů. Dospělí se mohou věnovat svatební zábavě a o děti bude profesionálně postaráno. Přivezeme mobilní dětský koutek s vybavením a vymyslíme program pro děti.


Přidat komentář