Barvy na vlasy, barvení vlasů

Pro většinu žen v dnešní době je barvení vlasů nezbytnou součástí péče o svůj zevnějšek. V mladém věku si často barvíme vlasy proto, že chceme experimentovat, nebo se nám zkrátka nelíbí naše barva vlasů. Postupem času nám jde zejména o krytí šedin.

Přírodní barvy a kosmetika

Henna plus - barvy na vlasy.** Posiluje strukturu vlasů a použité bylinné složky posilují vlasové kořínky.** Jediný 100 % přírodní přípravek pro nejkrásnější, intenzivní a přirozený odstín i okouzlující lesk.** Neobsahuje amoniak, peroxid ani žádné další chemické složky. Přírodní barvy na vlasy** jsou účinné, šetrné k vlasům i pokožce a zároveň co nejpřírodnější.

 • Vitamíny a doplňky stravy
 • **BELEA -*** lupénka, atopický ekzem,* problémy s pletí
 • CHARMZONE -* přírodní kosmetika a péče o tělo*
 • Potravinobé doplňky z Finska
 • Přírodní parfémy
 • Omlazující kosmetika

Další kvalitní přírodní kosmetiku naleznete na stránkách www.ladyshop.mimishop.cz Věříme, že budete velmi spokojeni.

I barvení vlasů má svou historii

Kdo se domnívá, že barvení vlasů je vynálezem modernější doby, mýlí se. Naopak, barvení vlasů má své kořeny už v dávné minulosti. Ženy se zkrátka vždy chtěly líbit, a to i ve starověku.

To, že k barvení vlasů docházelo už ve starověku, potvrzují nálezy z Egypta - byla objevena více než 5000 let stará mumie se zbytky barvy na vlasech. Henna (nechemická barva) v té době pomáhala jednak zakrýt šediny, ale sloužila i k dosažení žádoucího tmavého odstínu vlasů.

Kromě samotných vlasů se barvily i příčesky zhotovované z vlasů otrokyň.

Nejprve se používala henna a později tzv. indigo (namodralá čerň).

Blonďatou barvu vlasů si oblíbily ve starověkém Římě. Římanky však měly tmavé vlasy, a tak si vyráběly paruky z otrokyň germánského původu. Byl zde sice pokus o jisté odbarvení (citronová šťáva, heřmánkové odvary, pobyt na slunci aj.), ale tyto postupy nebyly tak účinné, jak by si ženy představovaly.

Když se podíváme do Evropy, henna se začala používat po roce 1890. Nelze ale hovořit o barvení vlasů v pravém slova smyslu, spíše se zvýrazňovala stávající přirozená barva. K barvení a zvýrazňování barvy se používaly přírodní produkty a jejich odvary (například odvar z listů kaštanu a ořechu, skořápky ořechů, slupky cibule, černý čaj, heřmánek, lipový květ aj.).

Po roce 1900 byla vynalezena první chemická barva na vlasy, která využívala účinky peroxidu a amoniaku. Konkrétně to bylo v roce 1909 a o objev se zasloužil francouzský chemik Eugéne Schuller. Následující roky byla, a stále je, v barvení vlasů využívána především chemie. Nutno však podotknout, že v posledních letech se stále více prosazuje opětovný návrat k přírodě a ochrana přírody proti znečišťování chemikáliemi.

Druhy barev na vlasy

Urtekram je hlavní dánský výrobce přírodní tělové kosmetiky. Všechny tyto produkty jsou vyráběny bez syntetických tensidů, parabenů nebo jiných konzervačních látek, a pafrémů. V Urtekramu produkty nejsou v žádné fázi procesu výroby testovány na zvířatech.
Produkty jsou vyráběny v moderních prostorách při použití ekolgicky nezávadných výrobních metod.

Barvení vlasů a alergie

V souvislosti s barvením vlasů se může projevit alergie. Pokud si vlasy barvíte a alergii nemáte, neznamená to, že se vás tento problém nemusí nikdy týkat. Alergie může totiž vzniknout kdykoliv a v každém věku. Projevem alergie je svědění pokožky, vyrážky, otoky, zvýšená teplota a v opravdu vážných případech je zapotřebí pobyt v nemocnici.

Lidem s alergií na barvy na vlasy se nabízí možnost využití speciálních rostlinných barev na vlasy.

Péče o barvené vlasy

 • Barvené vlasy si vyžadují kvalitní péči a k tomuto účelu slouží speciální přípravky. Tyto produkty jsou vyvinuty tak, aby barvu vlasů chránily a zároveň o vlasy pečovaly.

 • Po aplikaci barvy na vlasy určitě chceme, aby barva vydržela co nejdéle. Ztráta barvy může být zapříčiněna například vodou, nečistotami, ultrafialovým zářením, volnými radikály atd.

 • Ke ztrátě barvy dochází postupně při každém mytí vlasů, při koupání, na barvu působí i déšť a pot.

 • Ačkoliv je působení vody hlavní příčinou ztráty barvy, neměly bychom nijak omezovat běžné mytí vlasů, na které jsme zvyklí. Je třeba ale dbát na to, aby vlasy nebyly namáčeny zbytečně dlouho a důležité je také používat speciální přípravky na barvené vlasy.

 • Na trvalost barvy působí i stav našich vlasů. Čím více jsou vlasy poškozené, tím méně barva vydrží.

 • I při nabarvených vlasech je možné běžně používat vlasové přípravky jako tužidla, gely, vosky, laky, spreje atd.

 • Barvíte si vlasy často a připadají vám zničené, bez lesku a bez života? Zkuste vyzkoušet speciální obnovující kúry pro barvené vlasy.

Jak udržet pěkný odstín barvených vlasů?

Barva na vlasy po nějaké době začne blednout. Zde jsou domácí tipy, jak o barvené vlasy pečovat a udržet jejich lesk.

 • Dodá lesk: vlasy opláchněte vodou smíchanou s citronovou šťávou.

 • Na blonďaté vlasy: po umytí vlasy opláchněte silným odvarem z heřmánku. Zvýrazníte tak světlou barvu. Když do svého šamponu (do celého balení) přidáte citronovou šťávu, budete oživovat blond odstín při každém mytí.

 • Na tmavé vlasy: po umytí vlasy opláchněte silným černým čajem (vlažným). Zvýrazníte tak hnědou barvu.

Profesionální barvení vlasů, nebo barvení vlasů doma?

Pokud nemáme s barvením zkušenosti, netroufáme si, nebo chceme opravdu kvalitní výsledek, je lépe využít profesionální služby v kadeřnictví.

Při domácím barvení se vždy držte přiloženého návodu.

Současné barvy na vlasy už umožňují pohodlnou a rychlou aplikaci barvy.

Barvení vlasů se netýká pouze žen, ale i mužů

Mladí muži mají v oblibě melíry a část z nich experimentuje i s barvou svých vlasů.

V pokročilejším věku se ani muži nevyhnou šedinám. Někteří muži se snaží šediny zakrýt, jiní naopak tomuto tématu nevěnují žádnou pozornost a barvení vlasů považují výhradně za ženskou záležitost.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15451 (rodina-finance.cz#20906)


Přidat komentář