Výškové práce - Česká Lípa a okolí

Potřebujete opravit, natřít nebo umýt okna, vyčistit koberce, navoskovat podlahy, vyčistit vzduchotechniku nebo provést jakékoliv práce ve výškách? Potom oslovte profesionální firmu.

Výškové práce

Mnoho lidí přesně neví, co si pojmem výškové práce představit. Jedná se o takové práce, které je nutné provést ve výškách za pomocí různých pomůcek, nejlépe za pomocí horolezecké techniky. Pod termínem výškové práce se rozumí označení pro stavební, údržbářské a řemeslnické práce, které jsou prováděné v nepřístupných místech, kterými jsou hodně často veliké výšky. Výškové práce zpravidla provádějí takoví pracovníci, kteří ovládají základy horolezecké techniky. Navíc výškové práce za pomocí horolezecké techniky Vás vyjdou levněji a navíc jsou efektivnější než práce, při nichž se používá technika výškových plošin. U výškových prací se využívá velmi malé množství vybavení. A co víc? Výškové práce za použití horolezecké techniky umožní dostat se tam, kam ani těžká technika nepronikne.

Mytí oken a čištění skleněných ploch

Mytí oken ve výškách není až tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. A to z toho důvodu, že v klasických firmách, které se zabývají úklidem, jen výjimečně narazíte na pracovníky, kteří mají zkušenosti s horolezectvím a vůbec s výškovými pracemi. Oslovte tedy firmu, která se zabývá výškovými pracemi a která své práci rozumí a ví přesně, jak při mytí oken nebo čištění jakýchkoliv skleněných ploch postupovat. K mytí oken se nejčastěji využívá horolezecké techniky nebo závěsné lávky, na kterou si pracovník zavěsí své pracovní pomůcky nebo se na ni vlezou další pracovníci. Pokud jste majitelem vyšší budovy a chcete, aby Vás taková budova reprezentovala se vším všudy, nešetřete na profesionálech a oslovte odborníky, kteří Vám kvalitně, rychle a profesionálně umyjí okna co nejlépe, ale hlavně bezpečně, neboť mytí oken a skleněných ploch ve výškách je nebezpečná práce.

Mytí oken v domácnosti zpravidla patří k práci žen, hospodyněk, uklízeček, ale samozřejmě taky profesionálních firem na úklid.  Jistě si myslíte, pokud tedy okna pravidelně nemyjete, že mytí oken je velmi snadnou záležitostí a otázkou pár minut. Ovšem umýt okno bez šmouh, navíc kvalitně a profesionálně z obou stran, není až tak jednoduché.  Profesionální firmu ovšem nemusíte volat pouze na mytí oken Vaší domácnosti, ale využít ji můžete např. na mytí skel výloh v obchodech, oken firem atd. Zaměstnanci takto profesionálních firem zpravidla procházejí důkladnými školeními týkajících se prací ve výškách a obsluze vysokozdvižných plošin. Samozřejmostí by mělo být i školení o bezpečnosti práce, kterým by měl každý zaměstnanec projít, aby nedošlo k jakémukoliv úrazu. Mytí oknem může po dohodě probíhat za běžného chodu v kanceláři, obchodních centrech a společnostech. K práci se používají zdravotně nezávadné a ověřené čistící a mycí prostředky, které si firmy přinesou s sebou. Proto nemusíte mít již žádné další výdaje a starosti s vykonávanou prací. Proto těchto služeb můžete využít v případě, kdy např. nestíháte doma umýt okna, nebo chcete-li mít lesklé, lákavé výlohy v obchodě nebo pouze toužíte po krásném výhledu z vaší kanceláře.

Čištění koberců

Jak čistit koberce?

Vlastnosti koberce

Co se týká užitku, patří koberec mezi nejlepší podlahové krytiny. Koberec je teplý, neklouže a celkově vytváří příjemnou atmosféru Vašeho domova. Koberec však má taky schopnost na sebe vázat prach, díky čemuž dochází k tomu, že se prach nevíří místností. V místnostech, kde je podlaha pokryta kobercem, je ve vzduchu o mnoho menší koncentrace jemných prachových částic než v místnostech, jejichž podlahy jsou položeny pevnými podlahovými krytinami.

Jak často koberce čistit

Máte-li zájem na tom, aby si Váš koberec zachovat své vlastnosti a zůstal i nadále pěkný, je potřeba jej alespoň jednou za rok nechat odborně vyčistit. U silně zatěžovaných koberců, které jsou např. v kancelářích, restauracích, hotelech, obchodech, atd., se vyžaduje jejich čištění alespoň dvakrát za rok.

Extrakční čištění a jeho výhody

Velmi účinný a šetrný způsob, jak opravdu odstranit špínu z koberců je tzv. extrakční čištění, které spíše budete znát pod pojmem mokré vysávání, nebo taky tepování koberců. Znamená to, že voda s čistícím médiem je pod tlakem vháněna do čištěné plochy koberce a následně je i s nečistotami vysávána zpět do sběrného tanku přístroje. Díky tomuto procesu dojde k odstranění maximálního množství různých nečistot z koberce. Při mokrém typu čištění nedochází k nadměrnému opotřebování koberců a vytrhávání jejich vlasů. Tento způsob naopak vlas regeneruje a dostává jej do původní polohy. Metoda je velmi vhodná také k čištění vlněných koberců a koberců s vysokým vlasem.

Jak na skvrny

Jestliže jste udělali na Vašem koberci skvrnu a nevíte co s ní, zde je pár rad. Skvrnu odsajte nejprve** čistým papírovým ubrouskem**, a potom ji vyčistěte houbou nebo hadříkem namočeným v mýdlovém roztoku. Nikdy nepoužívejte kartáč! Postupujte od okraje skvrny ke středu, abyste skvrnu ještě více nerozmazali. Pokud se Vám nepodaří skvrnu takto odstranit, oslovte odbornou firmu, která při včasném zásahu dokáže svými metodami skvrnu odstranit bez sebemenšího poškození koberce.


Voskování podlah

Máte dojem, že Vaše podlaha potřebuje ošetřit? Poté si objednejte voskování podlah. Profesionální firmy voskují snad všechny druhy podlah a výsledek opravdu stojí za to. Můžete si nechat navoskovat linoleum, PVC, marmoleum, laminové podlahy, dřevěné podlahy, korkové podlahy nebo taky parkety i různé druhy dlažby. Služby voskování podlah můžete využít jak v bytech či domech, tak například v tělocvičnách, veřejných budovách nebo halách. Celý proces voskování podlah jistě Vámi zvolená firma přizpůsobí Vaším potřebám, kdy voskování podlah je možné provádět ve dne, v noci i o víkendu, stejně jako u firmy Victora Nedveda. Péče o podlahu je velmi důležitá a proto je podstatné volit při voskování podlah zkušenou a profesionální firmu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15385 (rodina-finance.cz#23154)


Přidat komentář