Voda, plyn, topení - Ústí nad Labem a okolí

Vodu ke svému životu potřebuje každý z nás. Instalatérské práce však vyžadují zkušenost a odbornost, proto se do oprav a montáží vodovodních potrubí rozhodně nepouštějte sami - přizvěte si na pomoc profesionály!

Potřebujete zkušenou radu? Hledáte někoho, kdo Vám opraví neustále kapající kohoutky nebo se Vám nezdá správná funkce ústředního topení ve Vašem bytě? S tímto a mnoha dalšími potížemi Vám poradí zkušení instalatéři.

Vodoinstalace Ústí nad Labem

Každá stavba musí být zásobena pitnou vodou. Možnost tohoto zásobení lze realizovat dvěma způsoby - vybudováním studny nebo připojením na veřejnou síť. Vodovody jsou tak vedeny v nemrznoucí hloubce hluboko pod terénem. Je třeba vědět, že i toto připojení musí mít svá povolení, bez kterého by majitele stavby stihla vysoká pokuta. S návštěvou stavebního úřadu tedy neotálejte! Vodovodní přípojky bývají montovány z ocelových trubek nebo z rPE - rozvětvený polyethylen. O tom, kde bude přípojka napojena, rozhoduje vždy rozvodný řád. Mnohdy k tomuto rozhodnutí přispívá i názor majitele pozemku.

Podlahové topení Ústí nad Labem

Představte si ten luxus procházet se po domě a cítit pod nohama krásné teplo, i když venku běsní mrazy. Tato představa se může stát rychle reálnou, když si do svého bytu či domečku pořídíte podlahové topení. Výhod jeho pořízení existuje hned několik. Podlahové vytápění se může pyšnit svou dlouhou životností a dá se říci, že je prakticky bezúdržbové. Na tento typ topení se poskytuje ve většině případů záruka až na 25 let s tím, že jeho životnost dosahuje až 50 let. Mimo jiné podlahové vytápění poskytuje vysoce estetický vzhled a na rozdíl od ostatních topných prvků nenarušuje symetrii místnosti, protože není vidět. O úspoře vytápění asi ani psát nemusíme! Je zřejmá na první pohled. Tím, že teplo sálá přímo z podlahy, vyhřívá se celá místnost rovnoměrně a rozloží se po celém prostoru. Ne nadarmo se podlahovému topení přezdívá "levné topení". Topení je velkým plusem pro naše zdraví a hygienické hledisko života. Teplo totiž od země stoupá přirozené, vzduch se tak nevysušuje, byt není zbytečně přetopený a my můžeme lépe dýchat nejen v zimě...

Ústřední topení Ústí nad Labem

I pořízení ústředního topení má své výhody. Centrální teplo napomáhá k regulaci teploty v celém bytě. Toto topení je v našich domácnostech stále nejrozšířenější. Nachází se v rodinných a panelových domech, rekreačních zařízeních, chatách apod. Je cenově výhodné a lze u něj nastavit způsob regulace. Mezi nové systémy ústředního topení patří např. topná tělesa jako jsou koupelnové žebříky. Tyto žebříky jsou velmi moderním prvkem každé koupelny a nachází se v nich malý obsah vody. Tím se výrazně umocní pružná reakce na regulační zásah. Do ústředního topení můžeme zařadit také podlahové konektory, které se nejčastěji využívají v místnostech s prosklenými plochami nebo tam, kde je velmi nízký parapet (vstup k bazénu).

Tepelná čerpadla Ústí nad Labem

Při klasickém provozu tepelného čerpadla dnes nehrozí žádný výbuch ani otrava oxidem uhelnatým. Lidé tyto čerpadla volí do svých domovů hlavně pro jejich ekologický provoz, komfortní vytápění a krátkou dobu návratnosti investice. Pokud jste si tepelné čerpadlo pořídili také, jistě jste si všimli, jak jste najednou osvobozeni od cen energií a že se Vás jakékoliv zdražování dotýká pouze minimálně. Teplo, které totiž doma využíváte, je z velké části vyrobeno přírodou. Čerpadla velmi kladně šetří náklady za energie (až 80%) a investice, které jste do nich vložili, se Vám zaručeně vrátí max. do 6 let. Tepelné čerpadlo nepotřebuje Vaši obsluhu ani doplňování paliva. Není závislé na uzavírání přívodu plynu a samotné zařízení nezabírá mnoho místa. S čerpadlem zajisté ušetříte!

Jak si vybrat instalatéra?

Nabídneme Vám nyní několik rad, jak si správně vybrat instalatérskou firmu. Především pročítejte recenze společností a řiďte se doporučením známých, kolegů či bývalých zákazníků. Hledat by jste měli rozhodně ve svém okolí. Je velmi nepravděpodobné, že k Vám přijede opravit netěsné potrubí instalatér z druhého konce republiky. Možná přijede, ale rozhodně to nebude za levný peníz! Mezi firmami volte tu, která u sebe zaměstnává opravdu zkušené řemeslníky s širokým rozhledem a odborností. Kdo chce být vážně dobrý, musí se umět neustále zdokonalovat. To platí i u řemesel! Porovnávat by jste měli také ceny. Vždy zkuste jednat s více firmami a porovnat jejich konečné ceníky. Někdy však firma, která si za práci bere méně, opravy ve Vašem domě nedodělá nebo je odflákne a Vám pak zbudou oči pro pláč. Někdy je dobré řídit se zkrátka také instinktem a prvním dojmem. Instalatér by měl působit profesionálně i přesto, že vlastní pouze výuční list. Na jeho jednání to jistě poznáte!

Na co všechno si mohu přizvat instalatéra?

Každý z nás za svůj život práci instalatéra využije. Může se jednat i o malichernosti, kterým ale Vy sami nerozumíte.plyn

  • čištění vodovodního potrubí
  • ucpané WC
  • výměna vodovodní baterie
  • čištění odpadů
  • instalace pračky
  • montáž radiátorů
  • havárie - vytopení

Instalatér zvládne vše, co se týče vodo-topo. Je pro tuto práci náležitě vyučen a Vám se jistě vyplatí investovat do odborníka, než se s kapajícím kohoutkem láteřit sám a bezvýsledně. Kvalitní instalatér Vám díky svým známostem může doporučit i další podobné služby, kterých možná dřív nebo později využijete - sádrokartonář, zedník, obkladač apod. Uvědomte si, že spokojenost zákazníka i řemeslníka vždy závisí na obou stranách. Měli bychom k instalatérům přistupovat s ohleduplností, ochotou a důvěrou. Oni se nám za to odmění čistě a kvalitně odvedenou prací.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15352 (rodina-finance.cz#23100)


Přidat komentář