Voda, plyn, topení - Uherské Hradiště a okolí

Instalatérské práce, topenářské práce a práce plynárenské musí být vždy provedeny odborně a pečlivě. Proto ponechejme tyto práce na lidech, kteří jim rozumí. Profesionál zajistí montáž, revizi a poskytne dobrou radu.

Voda, plyn a topení v domě vyžadují kvalitně zpracovaný projekt a následnou instalaci odborníkem. Tyto práce nechme na profesionálech s dostatkem zkušeností a odbornými znalostmi. Např. neodborná instalace plynového kotle může mít nedozírné následky. Kvalitní instalace vody, plynu a topení zajistí také zdravé bydlení pro celou rodinu.

Voda, plyn, topení - Uherské Hradiště

Pokud jste z Uherského Hradiště a okolí a potřebujete odborníka na práce instalatérské, topenářské nebo plynárenské, obraťte se na firmu pana. Firma si zakládá na kvalitně odvedené práci, dostatku zkušeností a znalostí v oboru a vždy spokojeném zákazníkovi. Vybrat si můžete z těchto služeb:

 • Rozvod vody v plastu, mědi i pozinku.
 • Ústřední a podlahové topení v těchto materiálech: měď, plast, železo.
 • Výměna radiátorových ventilů nebo celých radiátorů.
 • Rozvod plynu v mědi nebo železe.
 • Dodání veškerých materiálů.

Instalatérské práce Uherské Hradiště

Práce zkušeného instalatéra využijete při stavbě nového domu nebo rekonstrukci. Nabídky firem v oblasti instalatérských prací jsou různé. Využít můžete např. tyto služby:

 • Instalace přívodů a rozvodů vody.
 • Opravy přívodů a rozvodů vody, opravy netěsností.
 • Rekonstrukce přívodů a rozvodů vody.
 • Rekonstrukce stoupaček, výměna vodoměrů.
 • Opravy a rekonstrukce vodovodních potrubí.
 • Rozvod vody a odpadů.
 • Připojování praček a myček.
 • Montáž vodovodních baterií.
 • Montáž umyvadel, van, sprchových koutů, dřezů, pisoárů, toalet.

Bez vody a kanalizace si dnes nedokážeme představit žádný dům. Instalace musí být vždy provedena odborníkem s dostatkem zkušeností a znalostí. Neodborně provedená instalace může vést k řadě problémů, ke kterým patří např. šíření zápachu z neodborně provedené kanalizace, zatékání vody z kanalizace pod základy domu, nedostatečný přetlak vody ve vyšších podlažích, nedostatečná teplota vody, možné ohrožení zdraví obyvatel domu. Těmto problémům zamezí kvalitní projekt a odborná instalace.

Teplá voda doma

Stavba nebo rekonstrukce domu a následné instalatérské práce vyžadují odpovědi na několik základních otázek, které se týkají teplé vody. Kolik je osob v domácnosti, které budou teplou vodu využívat. Na kterých místech se bude teplá voda využívat? Kolik teplé vody bude potřeba? Jak teplá voda musí být? Jak dlouho musí být teplá voda. Když si odpovíme na všechny tyto otázky, získáme představu o průměrné spotřebě teplé vody v domácnosti.

Průměrné hodnoty spotřeby vody Uherské Hradiště

Na jednu osobu a den připadají tyto hodnoty spotřeby teplé vody. Při nízké spotřebě: 10 – 20 l – 60 °C, 15 – 30 l – 45 °C. Při střední spotřebě teplé vody: 20 – 40 l – 60 °C, 60-120 l– 45 °C. Při vysoké spotřebě teplé vody: 40 - 80 l – 60 °C, 60 – 120 l – 45 °C. Průměrná spotřeba vody v litrech zahrnuje: horké nápoje, mytí nádobí (náplň dřezu – 10 – 15 l s 50 °C), péče o domácnost (kbelík s mycí vodou – 10 l s 50 °C), mytí rukou (3-10 l s 37 °C), mytí hlavy (10 – 15 l s 37 °C), sprchování (30 – 50 l s 37 °C), koupel (150 – 180 l s 37 °C).

Topenářské práce Uherské Hradiště

Topenářské práce zahrnují např. tyto služby:

 • Montáž a oprava topenářských instalačních rozvodů.
 • Montáž a výměna kotlů.
 • Výměna radiátorů a jejich regulace.

Tepelná pohoda Uherské Hradiště

Pobyt v místnosti se správnou teplotou vzduchu, přiměřenou vlhkostí a dostatkem čerstvého vzduchu má dobrý vliv jak na fyzický, tak psychický stav člověka. Tepelná pohoda je stav, kdy necítíte ani horko ani chlad. Ideální prostředí domova je tehdy, když je teplo a vlhkost ve všech místnostech přibližně stejné. Také teplota povrchu stěn by měla být co nejblíže teplotě vzduchu. V domě, kde jsou stěny neustále chladné, mají majitelé pocit, že musí stále více topit. Součástí tepelné pohody je také již zmiňovaný čerstvý vzduch. Když chceme zdravě bydlet, musíme také dostatečně větrat. V zimě se větrá krátce a intenzivně, tak se neztratí mnoho tepla, ale dojde k výměně vzduchu a snížení vlhkosti v pokoji. Za hodinu člověk vydýchá sklenici vody, vařením a dalšími činnostmi v bytě vznikají vodní páry, na zvlhčení vzduchu se podílejí i květiny. Když nejsou místnosti dostatečně větrané, dochází ke vzniku plísní. Dostatečné větrání je také vhodné pro alergiky. Vysoká tepelná pohoda je např. v pasivních domech. Pasivní domy musí mít velmi kvalitní okna a zateplené stěny, proto je v pasivním domě teplota vzduchu a stěn velmi podobná a majitelé tak pociťují teplotní pohodu. Zdravé a příjemné bydlení dále zajišťuje správná vlhkost vzduchu, dostatek čerstvého vzduchu bez průvanu a minimální teplotní rozdíly v místnostech.

Doporučená teplota v místnostech - Uherské Hradiště

obydlených místnostech by měla být teplota vzduchu přibližně 21 °C a teplota stěn 17 °C. V koupelně by se měla ideální teplota pohybovat od 20 – 24 °C, odkládací prostory vyžadují teplotu pouze 14 °C. K nastavení ideální teploty v místnostech slouží** radiátory s regulačními ventily**, ty nám zajistí stále stejnou teplotu v místnostech. Subjektivní pocity tepla nebo chladu by se měly řešit spíše změnou oděvu, než zvyšováním teploty. Při odchodu z bytu se nedoporučuje vypínat topení (snižovat teplotu pod 18 °C). Vychladlý byt pak potřebuje více energie na vyhřátí a náklady na vyhřátí bytu převýší úspory za vypnutí topení během dne.

Umístění radiátorů - Uherské Hradiště

Radiátory bývají většinou instalovány pod oknem. Tak může do místnosti lépe proudit teplo. Radiátory se nesmí zakrývat nebo obkládat nábytkem. Radiátor potřebuje volný prostor k cirkulaci tepla do místnosti. Radiátory jsou dnes sehnání v mnoha tvarech a také barvách. V koupelně se často využívají radiátory ve formě sušáků, barevné radiátory mohou působit velmi dekorativně. Např. černé radiátory zvyšují sálavé účinky. Naopak když máte pocit, že se radiátor do místnosti nehodí, stačí jej jednoduše překrýt teploodrazovou deskou nebo folií.

Plynařské práce Uherské Hradiště

Odborník přes plynárenské práce vám nabídne pomoc v těchto oblastech:

 • Instalace nových rozvodů plynů.
 • Výměna rozvodů plynu.
 • Instalace plynového sporáku, kotle, ohřívače vody.
 • Revize plynových spotřebičů.
 • Vyhledání a posouzení závady na domovních rozvodech plynu.
 • Montáž a demontáž plynových přípojek.
 • Odstranění úniku plynu.
 • Rekonstrukce plynového topení.

Revize plynu Uherské Hradiště

V určitou dobu by se vždy měla provádět revize plynových zařízení.  Popřípadě se také provede servis. Ale jak často revizi provádět? Doporučuje se 1x ročně kontrolovat rozvod plynu. 1x za 3 roky by měla proběhnout kompletní revize plynu. 1x ročně se také pozvěte plynaře na kontrolu plynových spotřebičů, revizi tlakových nádob s plynem a technickou prohlídku kotelny a topného tělesa. Správně seřízený plynový kotel je bezpečný a funkční. Pravidelné revize a servis plynových kotlů ušetří finance a zajistí bezpečnost.Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15371 (rodina-finance.cz#23126)


Přidat komentář