Voda, plyn, topení - Třemošná, Kaznějov a okolí

Cítíte nepříjemný, linoucí se zápach z odpadu, kanalizace, ovšem blížící se bouřkou to nebude? Trápí Vás neodtékající odpad, ať už v kuchyni, nebo v koupelně? Tak nejen s těmito problémy se můžete obrátit na profesionálního instalatéra.

Ničemu nebrání, abychom se doma pustili do rozličných kutilských prací, zahrnujících přidělání poliček a háčků v koupelně, garnýží, ale třeba také vymalování. Ovšem, pak se najdou také práce, do kterých je zcela jistě lepší se nepouštět, pokud nejsme zrovna znalí v příslušném oboru. K těmto oborům se bezpochyby řadí vodoinstalatérské, plynařské a topenářské práce.

Laik, který by se pustil například do montáže zařizovacích předmětů (umyvadlo, vana, sprchový kout, toaleta, bidet), by se také mohl dočkat nepříjemného překvapení v podobě prosakování vody, netěsností u vodovodních baterií aj. A určitě by nebylo pro nikoho příjemné se vrátit po celodenní práci domů, a místo odpočinku, řešit havárii spojenou s vytopením, unikajícím plynem aj.

S profesionální firmou, specializující se na instalatérské, plynařské a topenářské práce, rozhodně nebudete muset řešit uvedené nepříjemné situace, a nejen tyto.

Čištění neodtékajícího odpadu

Čištění ucpaného odpadu je často řešeno instalatérskou firmou. Možná i Vy jste někdy řešili problém s nedostatečným odtékáním vody. Pomohli Vám speciální čistící prostředky? Jsou jistě účinným pomocníkem. Ovšem je třeba pamatovat na to, že při příliš častém, častokráte i preventivním používání těchto prostředků, můžete dosáhnout i opačného efektu, a to ucpání odpadu ve větším rozsahu, než byl výchozí stav.

Čištění odpadu za pomoci tlakové vody

Vaše snaha ohledně ucpaného odpadu přišla vniveč, zkoušeli jste všechno možné, ale dílo se bohužel nezdařilo? Pak je jistě čas zavolat profesionální firmu, která má v čištění odpadu patřičné zkušenosti, nářadí a techniku.

Jedním ze způsobu čištění ucpaného odpadu, ale také** kanalizace**, je vyčištění za pomoci tlakové vody. V podstatě se jedná o výkonnostní čerpadlo, které pohání motor. Součástí čerpadla je také nádrž na vodu, naviják s několikametrovou hadicí. V případě, že si zavoláte instalatéra na vyčištění odpadu, a ten po následné konzultační schůzce, zvolí právě čištění tlakovou vodou, tak nepřijde „jen“ s pracovní brašnou, ale vydá se za Vámi autem. Důvod je prostý, zmíněné čerpadlo je totiž pevně namontované ve vozidlu. Těžko by ho instalatér unesl v ruce, či s ním manipuloval v objektu.

Využití čištění tlakovou vodou

Tento způsob čištění je využíván nejen pro čištění odpadu v domech. Čištění tlakovou vodou instalatéři používají také pro čištění kanalizace (panelový dům, průmyslový objekt), pro čištění dešťové kanalizace, či také pro preventivní čištění kanalizace aj.

Čištění odpadu způsobem strojním

Vedle čištění tlakovou vodou, je možné také volit vyčištění odpadu, a to způsobem strojním. Tento způsob čištění je vhodný například pro odtoky umyvadel, dřezů, toalet, bidetů, van aj.

To, zda bude zrovna pro Váš, ne zrovna „vonící“ problém využito strojního čištění, nebo čištění za pomoci tlakové vody, zhodnotí zkušené oko instalatéra. Ničemu nebrání, když si necháte od Vámi vybraného instalatéra vysvětlit a zdůvodnit, proč právě daný způsob, bude ten nejlepší.

Prevence proti ucpanému odpadu

Samozřejmě, že nejideálnější stav by byl, kdyby se Vám odpad neucpal, a nemuseli pak řešit patálie s ním spojené. Jistě ne zbytečně se prodávají sítka do dřezů, umyvadel a van. Díky těmto sítkům se zamezí, aby do sifonu pronikly větší kousky, které by pak měly za následek jediné, a to již zmiňované ucpání odpadu.

Bohužel však i sítka nejsou stoprocentní. Třeba vlasy či oholené vousy se mohou dostat přes sítko. A jak čas plyne, tak vlasy, vousy zapříčiní také ucpání.

Čištění podlahového topení

Nechali jste si před časem instalovat** podlahové topení** a těšili jste se z příjemného tepla, linoucího se od podlahy. Konečně jste pak již nemuseli řešit studené nohy a celkový pocit chladu? Jenže, jak již to tak bývá, tak vše funguje na sto procent určitou dobu, a poté, po snížení výkonu, je zapotřebí podniknout příslušné kroky, aby zase vše fungovalo, tak, jak má.

Pokud jste tedy zaznamenali za nějaký čas, od instalace podlahového topení, než netopí již tak, jako dříve, určitě neváhejte a zavolejte si topenářskou firmu. A to buď tu, která Vám podlahové topení instalovala, nebo zcela jinou. V případě, že už uplynula záruka, kterou Vám daná firma, poskytla na instalaci podlahového topení, tak rozhodně nejste nijak vázáni, abyste opětovně jejich služeb využili. A to zvláště v tom případě, pokud jste s danou firmou nebyli spokojeni.

Důvod potřeby čištění podlahového topení

Časem se v trubkách podlahového topení usadí nejen rozličné usazeniny, ale také tolik neoblíbený vodní kámen, ale i kal. A všechny tyto faktory se podepíší na jednom, a to celkovému efektu vytápění. Pokud byste nechali funkčnost podlahového topení bez povšimnutí, tak může dojít ke snížení účinnosti vytápění i o desítky procent. Takže, ač budete vytápět stále stejně, tak nedocílíte takového tepelného komfortu, jako dříve.

Způsob čištění podlahového topení

Aby se dostal veškerý kal, usazeniny i vodní kámen z potrubí, je zapotřebí účinného přístroje. V tomto případě využívají topenáři tzv. proplachovacího kompresoru. Ten je využíván nejen pro podlahové topení, ale také pro proplach rozvodů topení, studené a užitkové vody.

Výše jsme se jen dotkli práce firem specializujících se na instalatérské, topenářské a plynařské práce. Výčet všech služeb, které můžete poptávat u takových firem, by jistě dal na čtyři takovéto články. Výše jsme se také věnovali jen činnostem, které tzv. hoří a tíží Vás. Ovšem u instalatérské, plynařské, topenářské firmy, můžete samozřejmě také poptávat činnosti plánované. Kupříkladu se jedná o výměnu radiátorů, instalaci podlahového topení, montáž vany, sprchového koutu, instalaci plynového kotle, či také rekonstrukci koupelny, montáž rozvodů vody, plynu, topení aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15323 (rodina-finance.cz#23049)


Přidat komentář