Voda, plyn, topení - Rožnov pod Radhoštěm a okolí

Ať již plánujete zcela nové rozvody nebo výměnu těch starých, vždy jde o kompletní nové rozvody. Zásluhou zastarávání se nové materiály často nedají kombinovat s těmi starými. Co vás při výměně rozvodů čeká?

Důležitost domovních rozvodů Rožnov pod Radhoštěm

Ačkoli se to někomu může zdát nepravděpodobné, tak domovní rozvody patří k nejdůležitější části našich domovů. Jsme na nich totiž plně závislí. Instalatérské rozvody nám umožňují vařit, koupat se, uklízet a samozřejmě také odvádět použitou vodu.** Topenářské rozvody** nám zase dávají teplo, bez kterého se zejména v zimě nemůžeme obejít**. Plynové rozvody** patří k nejnebezpečnějším, přesto se bez nich neobejdeme. Umožňují nám vařit nebo topit nebo ohřívat vodu. Všechny tyto rozvody se nám zdají samozřejmé, automatické, ale pokud se porouchají, náhle je zle. Nikomu se nechce koupat a umývat nádobí ve studené vodě, ohřívat se pouze pod dekou nebo jíst studené jídlo. V tomto okamžiku začneme hledat odborníky, kteří dají vše do pořádku. Sami si s rozvody nemůžeme poradit. Co můžeme, je při prasknutí vodovodní trubky zastavit vodu. Při problému s** plynem** zastavit plyn. Stejné je to i při topenářských problémech.** Nikdy se však do opravy nesmíme pouštět sami.** Rozvody mají přísná pravidla a mohlo by to dopadnout velmi špatně, zejména pokud jde o plyn.

Voda, plyn, topení- Rožnov pod Radhoštěm

Veškeré výše zmíněné rozvody musí opravovat i instalovat pouze odborník s kvalifikací. Všechny tyto rozvody potřebují také platnou revizní zprávu, bez které je není možné uvést do provozu. Odborníkem, který se zabývá** instalací a opravami instalatérských, topenářských a plynařských rozvodů** je pan: . Najdete ho na adrese** :**. Kontaktovat ho pro informace či objednávku nabízených prací můžete e-mailem: nebo pomocí telefonního čísla:

Rekonstrukce rozvodů Rožnov pod Radhoštěm

Nejnáročnější prací je kompletní rekonstrukce rozvodů vody, plynu i topení. Ta většinou čeká každého, kdo bydlí v zástavbě, starší čtyřiceti let. Výjimkou však nejsou ani rekonstrukce zástaveb starých dvacet let. Je to z důvodu používaných materiálů. Tyto materiály jednak podléhají korozi, jednak jsou zastaralé a tak mohou ovlivňovat například kvalitu vody, mohou obtěžovat hlukem v důsledku nekvalitního potrubí i špatné izolace. Problém často bývá s odtokem použité vody do kanalizace. Zde se voda může dokonce vracet do domu, což způsobuje nemalé problémy. Nejméně problémů při rekonstrukci znamená oprava rozvodů v panelových domech. Zní to sice paradoxně, ale je to tak. Oprava totiž probíhá** komplexně**, rychle a naráz. Pro obyvatele jsou přistaveny cisterny s vodou a tak se celá rekonstrukce dá v klidu přežít. Horší už to je v rodinných domech a bytech staré zástavby. Zde je velká spousta** bourání,** zbytky sutě a starých rozvodů se musí vyvézt a každý si musí po dobu rekonstrukce zajistit pitnou i užitkovou vodu sám. Ale i to se dá vydržet. Celá kompletní rekonstrukce všech rozvodů většinou i s bouráním a následným zapravením stěn netrvá déle než dva týdny.

Nové rozvody vody Rožnov pod Radhoštěm

Nejvíce důležité jsou opravdu** rozvody vody**. Staré rozvody z olověných trubek a z pozinkovaných trubek mohou totiž negativně ovlivňovat kvalitu vody. To se u nových materiálů nemůže stát. Všechny jsou testované na kvalitu a nezávadnost. Navíc nemají schopnost pouštět rez a usazený kal, a tak je voda stále čistá. Pro rozvody vody se dnes už standardně používají systémy z trubek ze** síťovaného polyethylenu.** Tyto trubky jak již bylo řečeno, nekorodují a nezanášejí se, mají výborné mechanicko-fyzikální vlastnosti, jsou odolné vůči vysokým teplotám i tlaku a velmi snadno a rychle se montují včetně provedení veškerých spojů. Pro oblasti s velmi agresivní pitnou vodou se používají také tvarovky z mosazi. Jsou totiž odolné vůči odzinkování. Pozinkované trubky se právě z důvodů malé odolnosti pro rozvody vody již nepoužívají. Výhodou nových typů trubek je i možnost jejich rozšíření nebo výměny. Tento typ trubek se totiž již nelepí, ale spojuje se pomocí speciálních kroužků.

Rozvody kanalizace Rožnov pod Radhoštěm

Také u rozvodů kanalizace došlo k materiálovým změnám. Dnešní materiály jsou mnohem odolnější vůči změnám teplot i vůči zanášení. Nový způsob vedení i upevnění eliminuje šíření splaškového hluku. Ten dříve dosti často rušil, zejména v noci. Nyní je možné tento hluk téměř odtranit.

Rozvody tepla Rožnov pod Radhoštěm

Zde dochází k největším změnám. Dříve používané trubky byly velmi silné a tak spotřebovaly velké množství vody, která navíc k ohřátí potřebovala velkou spoustu energie. Tím se náklady na topení zvyšovaly. Dnešní rozvody se dělají z velmi tenkých trubek, které jsou maximálně úsporné, co se energií týče. Voda se ohřívá velmi rychle i její rozvod a tudíž ohřev místnosti je také rychlý. K dřívějším materiálům patřily pozinkované trubky. Dnes se k rozvodům používají materiály jako je** plast a měď**. Plast je sice omezený teplotou vody, ale pokud je vše dodrženo má oproti kovům určité výhody. Nedeformuje se a může se bez potíží vychýlit, aniž by se poškodilo. Velmi rychle se montuje. Nejvíce se používá u teplovodního podlahového vytápění. Potrubí z mědi snese daleko vyšší teploty a má delší užitnou hodnotu. Rozvody tepla se liší také tím, jaký je** zdroj vytápění** a konečný článek. Konečným článkem mohou být klasické radiátory, které dnes mají daleko úspornější a trvanlivější provedení. Navíc je dokonce možné pořídit je v barevném provedení. Může to být i podlahové topení. Další, co ovlivňuje rozvod tepla je výběr způsobu topení. Topit lze pomocí kotle na tuhá paliva, pelety, brikety, dřevo, uhlí nebo plyn. Kondenzační plynové kotle patří mezi nejúspornější. Další možností je i elektrokotel nebo elektrické podlahové topení. Podlahové topení může být také teplovodní, to patří k nejčastějším. Využití nabízí i krby, krbová kamna nebo kamna kachlová. Všechny tyto možnosti lze napojit na klasické radiátory s oběhem vody.

Rozvod plynu Rožnov pod Radhoštěm

Rozvod plynu začíná plynoměrem. Ten se usazuje do normované skříně,která bývá hned za vstupem plynové přípojky na pozemek. Stejně tak** hlavní uzávěr plynu a regulátor tlaku.** Odtud je plyn rozváděn domovním plynovodem až ke konečným spotřebičům. Před každým spotřebičem se přitom osazuje** uzavírací armatura.** Jinak vypadá rozvod v rodinných domech, jinak v domech bytových, kde plynoměry najdete na chodbách, u vstupů či v bytových jádrech. Vždy je však nutné dodržet veškerá pravidla pro rozvod plynu. Podzemní vedení bývá ze speciálních plastů a vnitřní rozvody z** měděných trubek.** Dříve se plyn vedl jen po povrchu stěn, dnes je ale možné vedení vést ve zdi pod omítkou, ve vysekaných drážkách, stejně jako třeba rozvody elektroinstalace.

Revize Rožnov pod Radhoštěm

Každý rozvod musí mít** revizní kontrolu**, která je sepsaná v revizní zprávě. Ta slouží jednak pro prokázání bezzávadnosti rozvodů a pak pro technika, který připojí rozvody k síti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15406 (rodina-finance.cz#23224)


Přidat komentář