Voda, plyn, topení - Prostějov a okolí

Zvažujete, kdy by bylo nejlepší si nechat provést servisní prohlídku Vašeho spotřebiče? Pak právě období, kdy není topná sezóna, je tím nejvhodnějším. Stačí si jen vybrat spolehlivou a zkušenou firmu, vše další již za Vás obstarají profesionálové.

Díky vodě si můžeme uvařit, vyprat, umýt, osprchovat. Díky plynu si můžeme uvařit, zatopit. Díky topení nám není v chladných dnech zima. Ovšem, tak, jako voda, plyn a topení jsou užitečnými pomocníky, mohou nám napáchat značnou škodu, pokud například budeme lhostejní k náznakům, které se budou dít v naší domácnosti.

Vodoinstalační práce Prostějov v kostce

Které** vodoinstalační práce** si můžete objednat u specializované firmy? Kupříkladu se jedná o: montáž odpadních systémů – montáž zařizovacích předmětů (umyvadlo, kuchyňský dřez, vana, sprchový kout, bidet, toaleta) – montáž regulátoru tlaku vody – rozvod vody, ať už v mědi, kovu, plastu.

Topenářské práce Prostějov v kostce

A do třetice pak zde máme ještě práce topenářské. U specializované firmy můžete poptávat kupříkladu: montáž podlahového topení – montáž domovních a/nebo průmyslových kotelen – montáž standardních technologií vytápění – rozvod topení, ať už v mědi, plastu, lisováním, či pájením – výměnu otopných těles.

Plynofikace Prostějov v kostce

Jaké práce v souvislosti s plynem, můžete poptávat u firmy, jež se zabývá plynofikací? Především se jedná o: rozvod plynu, ať už v mědi, oceli – montáže plynových spotřebičů – opravy plynových zařízení – revize plynových zařízení.

Z výše uvedeného je patrné, že repertoár nabízených služeb firem, které se zabývají kompletní trojkou, tj. vodou, plynem a topení, je značný. Samotný článek by rozhodně nepojal podrobné informace o jednotlivých činnostech.

Pojďme se nyní alespoň blíže podívat na některé z prací, které si můžete objednat u profi plynaře. Nejprve si však představíme firmu, u které můžete poptávat činnosti, související s vodou, plynem, topením.

Plynové zařízení v souvislosti s čištěním komínů Prostějov

Topíte na** plynná paliva**? Pak nezapomeňte na Vaši povinnost, dle nařízení vlády č. 91/2010, nechat si pravidelně zkontrolovat spotřebič plynařem. Oproti tomu komín a kouřovou cestu, Vám zkontroluje a vyčistí kominík.

Termíny kontrol a revizí plynových zařízení Prostějov

Co se týká kontroly plynového zařízení, tak to je zapotřebí si nechat odborně překontrolovat plynařem jedenkrát za rok. V případě revize plynového zařízení, tak na tu je třeba myslet vždy jednou za tři roky.

Vyberete-li si však plynaře, s jehož prací budete spokojeni, můžete se domluvit na dlouhodobé spolupráci. Nebudete tak muset opakovaně každý rok shánět firmu, která by Vám překontrolovala plynové zařízení. Což má i své další výhody, neboť plynař bude tzv. v obraze. A co víc, budete s ním moci probrat i další věci, co Vás například trápí, v souvislosti s plynofikací.

Význam pravidelných kontrol plynových zařízení Prostějov

Možná si někdo řekne, proč si nechat rok co rok kontrolovat plynové zařízení, když mu zcela jistě nic není. Tzv. mávnout rukou nad nutností každoroční kontroly se však nevyplatí. Rozhodně nebyla tato povinnost zavedena z důvodu, aby si někdo „vydělal“ apod. Naopak, kontroly jsou důležité především z hlediska Vaší bezpečnosti.

Díky každoroční kontrole plynového zařízení, se totiž významně sníží riziko případných závad na plynovém zařízení, a to včetně nepříjemného a nebezpečného úniku plynu.

Kontrola, oprava plynového kotle Prostějov

Máte ve Vaší domácnosti plynový kotel? Pak Vás jistě bude zajímat, čeho všeho se bude týkat pravidelná roční prohlídka u plynového kotle.

Kontrola samotného plynového kotle začíná demontáží a následným pečlivým vyčištěním celé hořákové soustavy. Poté se plynař zaměří na vyčištění, seřízení jednotlivých elektrod. Disponuje-li Váš plynový kotel zapalovacím hořákem, pak dojde i na důkladné očištění a nezbytné seřízení zapalovacího hořáku. V neposlední řadě plynař překontroluje a očistí samotné kotlové těleso, nezapomene na funkce zabezpečovacích a regulačních prvků. Provede také důležitou kontrolu těsnosti jednotlivých plynových spojů. A na závěr přijde na řadu také překontrolování spotřeby plynu, a to při minimálním i maximálním možném výkonu plynového kotle.

V případě, že plynař v některém, z výše uvedených kroků objeví závadu, bude Vás informovat, a bude-li to možné, tak závadu ihned na místě odstraní. Kdyby byla závada většího rozsahu, tak se s Vámi domluví na možném termínu opravy.

Výhody plynoucí z pravidelných ročních kontrol plynového kotle

Díky výše uvedené pečlivé kontrole, budete moci zvýšit výkon plynového kotle a současně snížit Vaše náklady na vytápění v topné sezóně.

Bezpečné používání plynových zařízení Prostějov

Stalo se Vám, že venku nepanovalo zrovna vlídné počasí a Vám bylo v bytě, domě zima? Přímotop, krb, kamna jste neměnili? Jak jste tuto situaci vyřešili? Oblékli jste si více vrstev oblečení, nebo jste si pustili plynový sporák, abyste měli doma příjemněji?

Pozor, ač by se to nezdálo, tak právě používat plynový sporák pro přitápění, není vůbec bezpečné. Nevěříte-li, pak se stačí zeptat Vámi vybraného plynaře, který Vám provede** prohlídku plynového zařízení**.

Odborně způsobilá osoba vykonávající plynařské práce Prostějov

Sice se říká „s ohněm není radno si hrát“, ovšem, to samé je možné použít pro plyn. Vytipovali jste si firmu, které svěříte kontrolu, či opravu plynového zařízení? Pak se přesto raději přesvědčte, že se jedná o firmu, jež disponuje patřičným oprávněním pro vykonávání plynařských prací.

Kdybyste práci svěřili neprofesionální firmě, nebo jste se do práce, opravy dokonce pustili sami, aniž byste byli znalí daného oboru, pak byste se při případné nehodě, jako je výbuch, požár, mohli dočkat dalšího nemalého překvapení. Nejenže by Vaše domácnost vypadala v demoličním stavu. Pojišťovna, u které byste měli uzavřenou pojistku na byt, dům, by Vám s největší pravděpodobností nevyplatila nic na odškodném. A co víc, veškeré náklady, opravy, a to třeba i sousedních bytů, byste museli hradit Vy sami.

Budete-li mít například pocit, že Vám uniká plyn, pak nad tím určitě jen tak nemávněte rukou. Rozhodně je lepší zavolat profesionální firmu „zbytečně“, než něco zanedbat, a pak se dívat na spoušť kolem Vás. Co se týká případného úniku plynu, tak určitě nepoužívejte dané spotřebiče, co nejdříve uzavřete přívod plynu a zavolejte profi plynaře. Již z tohoto důvodu je vhodné mít tzv. kontakt na** profesionální firmu** v adresáři. Nikdy totiž nevíte, kdy budete jejích služeb „teď hned“ potřebovat, kdyby se stala havárie u Vás doma. A ve vypjaté situaci shánět zkušenou firmu, která by zrovna měla čas a dojela za Vámi, není moc příjemné.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15288 (rodina-finance.cz#22965)


Přidat komentář