Voda, plyn, topení - Přerov a okolí

Škála nabízených prací profesionálních firem, které se zabývají vodou, plynem a topením, je více než bohatá. Uvažujete například o solárních panelech? Potřebujete vyměnit ohřívač vody? Dosloužila Vám již vodovodní baterie?

Tak to je jen malý výčet široké řady služeb, které můžete poptávat u profi firmy. Některé z drobných prací, týkajících se vody, plynu, topení, může zvládnout i šikovný domácí kutil. Především se však jedná o práce typu ucpaného odpadu, kapajícího kohoutku. Ovšem složitější a rozsáhlejší práce, ke kterým patří například rozvody vody, plynu, topení – výměna otopných těles – montáž kotlů – instalace podlahového vytápění aj., přenechejte odborníkům.

Ohřívače vody

Ten, kdo nebydlí v panelovém bytě, tak s největší pravděpodobností ohřívá vodu některým z** ohřívačů vody**. Ohřívače vody mohou být součástí také chat, chalup, v případě, že si chce jejich majitel dopřát komfortu a zdlouhavě neohřívat vodu například na kamnech.

Typy ohřívačů vody

Na trhu jsou k dostání ohřívače průtokové a zásobníkové. S jejich výběrem Vám může fundovaně pomoci také firma, kterou si objednáte na samotnou montáž ohřívače vody.

Možná by se mohlo nabízet, že čím větší ohřívač zvolíte, tím lépe pro Vás, protože budete mít vždy k dispozici větší objem teplé vody. Pokud zrovna nepotřebujete hledět na náklady, pak si můžete zakoupit ohřívač vody třeba s největší možnou kapacitou. Ekonomičtější je však lepší zvolit takovou velikost ohřívače, která bere v potaz spotřebu teplé vody všech členů domácnosti. V případě, že tedy například bydlíte sami, vystačíte si s ohřívačem menší velikosti, než v případě, když je Vaše rodina například čtyřčlenná.

Průtokový ohřívač vody

Možná jste se spíše setkali s názvem karma, místo průtokového ohřívače vody. Ať už budeme toto zařízení nazývat prvním, nebo druhým způsobem, mohou být elektrické i plynové. Karmu využijete nejen v domácnosti, ale také na chalupě, chatě při víkendových nebo letních pobytech. Nemá-li zrovna Vaše domácnost velkou spotřebu teplé vody, pak je pro Vás karma jistě vhodným řešením. Co se týká rychlosti ohřevu vody, tak karma může ohřát až několik litrů vody, a to za minutu.

Zásobníkový ohřívač vody

A tento typ ohřívače zase můžete znát pod názvem bojler. Princip zásobníkového ohřívače vody spočívá v akumulaci vody, která je ohřátá. Zásobníkový ohřívač vody může být, co do materiálu například smaltovaný, nebo nerezový. Vybírat můžete samozřejmě i do velikosti, respektive objemu vody, který zásobník pojme. Na trhu jsou tzv. malé zásobníkové ohřívače, které jsou o objemu 5l, 10l, 15 l atd. Pak jsou na trhu i velké, neboli stacionární zásobníkové ohřívače, které pojmou i 500l vody. Větší zásobníkové ohřívače vody najdou své uplatnění například v rodinném domku, ale také ve firmách, hotelích aj.

Vhodné umístění ohřívače vody

Vybrali jste si, ať už sami, nebo s pomocí odborných rad profesionálů, ohřívač vody? Teď je ještě třeba popřemýšlet, kam ho ve Vaší domácnosti umístit. Někdo volí strategii, „kde je zrovna volné místo“. Vhodné umístění samotného ohřívače vody však může významně ovlivnit Vaše náklady. Kdyby totiž byl ohřívač vody umístěn na nevhodném místě, a to především ve velké vzdálenosti od místa spotřeby vody, pak Vám vzniknou nemalé tepelné ztráty.

Již při výběru, nákupu ohřívače vody je tedy jistě dobré zvažovat, zda se Vámi vytipovaný ohřívač vejde k místu spotřeby vody. A to jsme již opět u profesionální firmy, která Vám může nejen poradit s výběrem, ale také s tím** nejvhodnějším umístěním ohřívače**. Mohlo by být totiž již i pozdě, dá-li se to tak říci, když byste oslovili firmu, jež se zabývá montáží ohřívačů vody, s tím, že máte ohřívač zakoupený a již ho potřebujete jen namontovat. Zástupce firmy by pak k Vám přijel, sdělil Vám, které místo by bylo nejideálnější a vzápětí by se přišlo na to, že se bohužel na to místo Vámi zakoupený ohřívače nevejde.

Instalace, výměna vodovodních baterií

Dosloužila Vám vodovodní baterie, nebo se Vám prostě nelíbí ta, kterou máte v kuchyni, koupelně? Zajdete-li do kamenné prodejny s koupelnovými doplňky, či zavítáte na internet, pak budete moci vybírat z poměrně širokého množství. Vyznat se v jednotlivých typech, může být pro laika poněkud obtížné. Odborně poradit Vám může také vodoinstalatér, kterého si přizvete na následnou** montáž vodovodní baterie**.

Typy vodovodních baterií

Základní** rozdělení vodovodních baterií** je na tlakové a beztlakové. Co se týká tlakové baterie, tak ta se používá pro běžnou veřejnou vodovodní síť. Co se týká beztlakové baterie, tak se používá pro beztlakové ohřívače vody.

Další rozdělení pak spočívá na** baterie umyvadlové, dřezové, vanové, sprchové, bidetové** aj. Setkáte se také s rozdělením na baterie stojánkové, stojánkové pákové, kombinované, kombinované pákové. A jak se říká, „pak se v tom má jeden vyznat“.

Nejen samotnou montáž vodovodní baterie, ale také odbornou radu, můžete poptávat u profi řemeslníka, který se zabývá instalatérstvím.

Solární panely

Kdo by nechtěl ušetřit nemalé částky za vytápění a ohřev vody. Možnosti tu jsou dvě. Jedna z nich spočívá v teplém domácím oblečení během topné sezóny a tak často se nekoupat, nesprchovat. Ovšem tato možnost je o značném omezení se v komfortu. Druhá možnost pak spočívá ve využití solárních panelů, které mění dopadající sluneční záření na teplo, jež se následně odvádí do výměníku. A v tomto výměníku se pak teplo uchovává, či využívá právě pro ohřev vody, či pro vytápění.

Samozřejmě, že je nutná nejprve investice do pořízení solárních panelů. Ovšem návratnost investice je zaručená. A jakmile se Vám náklady za pořízení solárních panelů vrátí, pak se budete moci těšit z ušetření nemalých částek, a to každý rok.

Solární panely nabývají na oblíbenosti. A díky tomu je jejich nabídka více než bohatá. Nejen s montáží, ale i odbornou radou, jaký typ solárních panelů si pořídit, se můžete obrátit na specializovanou firmu, zabývající se topenářstvím.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15292 (rodina-finance.cz#22974)


Přidat komentář