Voda, plyn, topení - Praha 7, 8

Topná sezóna s příchodem jara a léta skončila. Ovšem právě toto období je velmi vhodné pro kontroly, revize či výměnu otopných systémů, kotlů, nebo rekonstrukci rozvodů vody, plynu a topení.

Na trhu „narazíte“ na řemeslníka, který se zabývá výhradně topenářstvím. Pak tu však jsou řemeslníci a firmy, které nabízí kompletní plejádu prací instalatérských, topenářských a plynařských. Vyberete-li si takovou firmu, získáte tzv. 3 v 1. Nebudete muset složitě vyhledávat zvlášť instalatéra, plynaře a topenáře. Vše budete mít „pod jednou střechou“. A budete-li s danou firmou spokojeni při první zakázce, kdo ví, třeba je využijete opakovaně. Stále je totiž co rekonstruovat a modernizovat, ať už bydlíte v rodinném domku, řadovém, či panelovém bytě.

Využití instalatérských, topenářských a plynařských prací

Snad není domácnost, která by nevyužila odborných prací instalatéra, topenáře a/nebo plynaře. S řemeslníkem zmiňovaných oborů, souvisí drobné, ale i rozsáhlé práce. Služeb profesionála můžete využít, když Vám kape vodovodní kohoutek, neodtéká odpad, nespíná kotel aj. Ovšem nejen v případě oprav a havárky spojené s vodou, plynem a topením, poptáváme odbornou firmu. Zvažujete, že byste si nechali vyměnit v bytě, domě radiátory? Zakoupili jste starší byt, dům s tím, že bude zapotřebí rekonstrukce rozvodů? Stavíte a sháníte firmu, která by se zabývala instalací nových rozvodů vody, plynu, topení v rozličném materiálu? Zaujala Vás možnost mít podlahové vytápění? Ve všech těchto případech, a nejen jich, můžete oslovit profi řemeslníka svého oboru.

Firmy zabývající se vodou, plynem, topením

V každém městě najdete hned několik firem, malých a velkých, které se zabývají instalatérstvím, plynařstvím a topenářstvím. Takovou firmu si můžete nechat doporučit od Vašich známých, kamarádů, kteří byli se službami firmy spokojeni. Může se však také stát, že nikdo z okruhu Vašich přátel a rodiny doposud nevyužil profi firmy. V tom případě můžete zapátrat například v seznamu firem, nebo také na** internetu**.

Bydlíte-li ve větším městě, pak v něm bude i logicky více řemeslníků a firem daných oborů. Na jednu stranu to pro Vás bude představovat výhodu, budete si totiž moci vybírat. Na druhou stranu se však můžete potýkat s tím, že budete tápat mezi desítkami firem, a nebudete vědět, které dát přednost.

Parametry pro výběr nejvhodnější firmy

Jak se pak dostat z bludného kruhu ven? Můžete se zaměřit na rozličné hodnotící parametry, které Vám usnadní finální rozhodnutí. Pomineme-li reference, které bohužel od Vašich přátel a známých nezískáte, protože příslušných firem nevyužili, pak tu jsou ještě další. Kupříkladu se zajímejte na šířku poskytovaných služeb.  Budete-li se rozhodovat mezi firmou, která se specializuje například výhradně na instalatérské práce a firmou, která se zabývá komplexními službami v oboru voda, plyn, topení, pak bude jistě vhodnější dát přednost „druhé“ firmě. Důvod je více než prostý. Pokud totiž například stojíte před rekonstrukcí koupelny, pak si nevystačíte jen s instalatérskou firmou. S vodou je totiž spojené i topenářství. V případě, že byste si zvolili** instalatéra**, pak se také může stát, že při žádosti o montáž koupelnového žebříku s tímto řemeslníkem „nepochodíte“, a budete moci shánět ještě topenáře. Tímto se práce, respektive hotové dílo nejen zdrží, ale častokrát Vás takové kouskování jednotlivých prací vyjde dráž, než kdybyste oslovili specializovanou firmu nabízející komplexní služby.

A když jsme již u té šíři služeb, můžeme opět zůstat u rekonstrukce koupelny, kdy se kolikráte řeší i rekonstrukce rozvodů. Nebo se můžeme zaměřit na nové rozvody vody, topení, plynu, které jsou nezbytnou součástí každé nové výstavby. U firmy, jež nabízí komplexní služby, můžete očekávat nejen samotnou práci, ale také důležité vypracování projektového návrhu, tj. kudy povedou rozvody.

V krátkosti jen můžeme zmínit, že mezi další rozhodovací parametry je dobré zařadit také délku záruky na odvedenou práci a dodaný materiál, servis a pozáruční servis, termín vyhotovení práce aj.

Instalatérské služby

Zajímá Vás, jaké služby můžete poptávat u profi zkušené firmy, která se specializuje na** instalatérství? V celé řadě domácností se najde zručný domácí kutil, který si poradí s drobnými opravami. Mezi ně se řadí kupříkladu kapající kohoutek, či pročištění ucpaného **odpadu. I když se však může zdát o malichernost, tak takový kapající kohoutek může napáchat značné škody, respektive „provětrat“ Vaši peněženku. A ucpaný odpad? I když se pročištění odpadu také řadí spíše k drobným instalatérským pracím, tak ne vždy jde jen o vytáhnutí zacuchaných, napadaných vlasů, vousů apod. Ne jedna domácnost se potýká s ucpaným odpadem, odtokem. A kromě nelibé vůně, Vám takovýto problém, může značně znepříjemnit bydlení.

Vedle těchto služeb se instalatéři zabývají i pracemi rozsáhlejšího charakteru. K nim patří například výměna zařizovacích předmětů (vana, sprchový kout, umyvadlo, toaleta, bidet aj.), oprava a rekonstrukce stávajících rozvodů vody, instalace nových rozvodů vody, či kompletní rekonstrukce koupelny.

Rozvody vody

Pro řadu z nás je bezpochyby samozřejmostí, že když si otočíme kohoutkem, tak nám teče studená, či teplá voda. Ten, kdo však stavěl, rekonstruoval koupelnu, či se potýkal s nevyhovujícími rozvody, však ví, že za touto samozřejmostí stojí nemalá práce odborníka na vodu.

Instalatérská firma se postará nejen o to, abyste měli v koupelně, kuchyni, na toaletě aj., zavedenou vodu. Každá práce má a měla by mít svůj začátek a konec. Takový rozvod vody začíná návrhem, samotným zavedením vody, instalací vodoměru a končí montáží baterií, kohoutků, umyvadla aj.

Plynařské služby

Podíváme-li se nyní na nabídku služeb profesionálního plynaře, tak na něj se můžete obrátit s rozvodem plynu, připojením plynových spotřebičů, plynového kotle, plynoměrů, plynového ohřívače aj. V případě, že si sami topíte, a to právě na plynná paliva, pak budete potřebovat každoročních služeb plynaře ve věci kontroly a revize daného spotřebiče. Komín a spalinovou cestu Vám sice prověří kominík, ovšem spotřebič ne. To je práce plynaře.

Topenářské služby

A pak tu máme nabídku služeb topenářů. I v tomto případě můžete poptávat rekonstrukci, opravu, či zcela nové rozvody topení. Topenář se také zabývá instalací a výměnou stávajících topných těles (litinové radiátory, deskové radiátory, koupelnové žebříky). Na topenářskou firmu se můžete obrátit i v případě zájmu o tolik žádanou instalaci podlahového topení.

Sami vidíte, že šíře služeb, které nabízí firma specializující se na vodu, plyn, topení, je značná. A to jsme se jen doslova dotkli dané problematiky. Ať už se budete potýkat s jakýmkoli problémem, či požadavkem, určitě využijte profesionálních služeb odborníků. I když jim budete muset zaplatit za jejich vynaložený čas a práci, rozhodně Vás jejich počínání vyjde výhodněji a levněji. Vy sami si totiž ušetříte čas, nervy, ale také peníze, kdybyste se pustili do činnosti sami a následně se případně potýkali například s vytopenou koupelnou, či celým bytem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15377 (rodina-finance.cz#23136)


Přidat komentář