Voda, plyn, topení - Pardubice a okolí

Chystáte-li se renovovat byt nebo dům tím, že si pořídíte novou koupelnu nebo třeba podlahové vytápění, měli byste vybrat opravdu dobrou firmu, která má v této oblasti dlouholeté zkušenosti. Připravte se také na spoustu nepořádku a hluku.

Podlahové vytápění Pardubice

Podlahové topení se těší stále větší popularitě zejména u novostaveb. Pokud uvažujete o tomto komfortu, můžete se připravit na rovnoměrně vytopenou místnost a také nulové víření prachu. Výhody podlahového vytápění jsou jednak v úspoře finančních prostředků z vašeho rodinného rozpočtu, ale zbavíte se také radiátorů, které v tomto případě už nebudete potřebovat.

Díky vyhřívané podlaze, která má na rozdíl od radiátorů větší plochu, pokoje nepřetápíte. Stačí ji ohřát na očekávanou teplotu. Podlahové vytápění se teplo soustřeďuje při zemi na rozdíl od radiátorů, kde to bývá spíše naopak. Zde se zahřátý vzduch soustřeďuje nahoře a u nohou zůstává chlad.  Jednu nevýhodu však podlahové topení má. Podlahu můžete ohřát pouze na určitou teplotu, tak, aby se vám po ní chodilo příjemně. Tento způsob vytápění je proto vhodný pouze pro domy, které jsou zatepleny, protože bez dalšího doplňkového topení byste nezateplený dům nevytopili. Zejména při vysokých mrazech.

Voda, plyn, topení Pardubice

Mezi zkušené odborníky, kteří vám provedou rozvody podle nejnovějších parametrů a z moderních kvalitních materiálů, za použití moderních technologií, je pan Marcel Mamiňák. Jeho firma nabízí** instalatérské a topenářské práce mezi které patří např. rozvody vody, topení, podlahové topení, dále provozuje maloobchod a velkoobchod, realizuje koupelny na klíč  a provádí veškéré kutilské práce**.

Rekonstrukce koupelny, Koupelny na klíč Pardubice

Při rekonstrukci koupelny se musíte na nějakou dobu obrnit trpělivostí. Většina lidí si koupelnu rekonstruuje kvůli zastaralému umakartovému jádru v panelových domech, nebo jen z důvodu vyšších požadavků na komfort a relaxaci, neboť koupelna už nemá v dnešní době jen funkci místa pro denní hygienu. Stále více lidí berou koupelnu jako místo odpočinku a pořizují si různé masážní vany či sprchy, které mají více funkcí, než člověk dokáže využít.

Renovace koupelny Pardubice je však nejvýznamnější zásah do bytového jádra, proto si na něj musíte zavolat kvalitní firmu, jelikož náročnost a rozsah stavebních úprav je opravdu markantní. Pokud se chystáte na rekonstrukci celého bytu, je potřeba začít právě u koupelny. Rekonstrukci koupelny musíte také nahlásit na příslušném stavebním úřadě.

Při rekonstrukci koupelny budete potřebovat instalatérskou firmu, která vám nejen vymění rozvody vody, odpadů, ale také umí zabudovat podlahové topení  – což je v poslední době běžná  výbava** nových koupelen.**

Máte problémy s kanalizací - Pardubice?

Instalatérské firmy umí také vybudovat novou kanalizaci, opravit ji nebo rekonstruovat. Kvalitní vnitřní kanalizace je pro domácnost důležitá zejména z hygienického hlediska. Pokud se kanalizace ucpe, nebo nějak jinak poškodí, může nám tato situace způsobit nemalé problémy. Může se šířit nejen zápach ze špatně odvětrávané kanalizace, ale i objevovat poruchy předimenzování či poddimenzování potrubí. Může nám také zatékat z netěsného potrubí nebo dokonce ohrožovat zdraví v případě nasátí splašků do pitné vody.

Z čeho se skládá kanalizace - Pardubice?

Kanalizace se skládá z odtokových, připojovacích a odpadních potrubí. Na větrání vnitřní kanalizace slouží větrací potrubí. Dalšími doplňky mohou být různé armatury, vtoky a vpustě a jiné. Důležitou složkou kanalizace jsou i kvalitní zápachové uzávěry - sifony.  Slouží k zamezení úniku páchnoucích plynů z kanalizace do interiéru. Bariérou proti vniknutí větších předmětů do vtoků zápachovou uzávěrkou je mřížka.

Budete-li mít jakýkoliv problém s kanalizací, obraťte se na instalatérskou firmu ve vašem okolí, jistě váš problém vyřeší.

Kdy se obrátit na instalatérskou firmu Pardubice?

Některé instalatérské firmy či živnostníci se zabývají jen vodovodními službami, některé se zabývají jen plynem, některé jen topenářskými službami. Nejlepší variantou je firma, která vám tyto služby může zajistit komplexně. To je také  nejlepší řešení v případě, že budujete zcela nový dům.

Ve kterých případech vám tyto firmy pomohou?

  • Budete-li potřebovat nové rozvody vody, plynu a topení či jejich renovace
  • V případě potřeby nových rozvodů odpadů a stoupaček
  • Výměna rozvodů v koupelnách, popř. renovace koupelen
  • Čištění odpadů
  • Montáže plynovodů a plynoměrů
  • Montáž baterií, dřezů, umyvadel
  • Vytápění prostor, podlahové vytápění do domu nebo bytu

Rady a tipy: vodo-topo-plyn - Pardubice

Stavíte– li si úplně nový dům, dávejte přednost firmám, které nabízí komplexní služby, a to z oblasti vody, plynu a topení. Taková firma lépe koordinuje jednotlivé práce, které na sebe navazují.

Velmi důležité jsou  pravidelné revize, které by se měly opakovat alespoň jednou ročně. Zejména u plynu, zda nedochází k úniku plynu, což může být velmi nebezpečné. Každý materiál se časem opotřebuje, po čase vám může špatně těsnit vodovodní potrubí, což může způsobit  také nemalé škody.

Starejte se preventivně o vodovodní odpad, a to tak, že do něj zbytečně a bezmyšlenkovitě nevhazujte kusy jídel, nebo hygienických potřeb, které by ho mohly ucpat. Opravy a vyčištění odpadu pak nejsou úplně nejlevnější.

Budete-li si pořizovat kotel na topení  jakéhokoliv druhu, nechte si poradit od odborníků a také nehleďte moc na peníze, při jeho nákupu. Opravy kotlů jsou následně poměrně drahé.

Od instalatérských firem si můžete nechat třeba jen poradit, například při renovaci koupelny, zejména ohledně potřebných komponentů, jako jsou vodovodní baterie apod.

Dobrá instalatérská firma s vámi naplánuje revizní prohlídky na rok dopředu, v případě neočekávaných havárií by měla být k dispozici 24 hodin denně. Ale pozor! Od toho se také odvíjí cena za jejich služby. Průměrná cena technika se pohybuje od 500 – 700 Kč na hodinu. Pokud si ho však zavoláte nečekaně například ve dvě ráno, může se cena vyšplhat až na 1000 Kč.

Nezapomínejte topit i v zimě, kdy zrovna nebudete doma. Pokud bydlíte v domě a odjedete na týden na zimní dovolenou, jistě vás napadne, že vypnete topení. To však není dobrý nápad. Při velkých mrazech vám může voda v trubkách zamrznout, a to Vám může poškodit - roztrhnout vodovodní vedení.

Dobrou instalatérskou firmu jsme vám poradili, pokud ale nejste z okolí Pardubic, můžete se podívat na internetové stránky instalatérských firem, případně si nechat poradit od svých známých.Přejeme vám, abyste byli s jejich službami vždy spokojeni.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15308 (rodina-finance.cz#23016)


Přidat komentář