Voda, plyn, topení - Olomouc a okolí

Renovujete koupelnu a hodila by se Vám pomoc instalatérů? Uvažujete o modernizaci plynoinstalace, vodoinstalace nebo topení? Využijte služeb profesionálních instalatérů, kteří nejen že své práci rozumí, ale také Vám na ni poskytnou záruku

Umíte si představit, že by Vám doma netekla voda nebo že byste si nemohli zatopit? Asi ne. Vodu, plyn a topení bereme totiž jako takovou samozřejmost. Ovšem tak jako jsou voda, plyn a topení užitečnými pomocníky, tak nám mohou napáchat značnou škodu v případě, že budeme ignorovat náznaky, které se budou v naší domácnosti dít.

Topenářské práce Olomouc

Instalace topení a další topenářské práce zahrnují montáž, rekonstrukci, údržbu či kontrolu topných systémů, jako kamen, radiátorů nebo krbů. Základem topného systému domácnosti jsou právě rozvody vytápění. Uvažujete-li o alternativních topidlech, můžete vybírat z ekologických kamen a kotlů, tepelných čerpadlech, solárního vytápění či infra vytápění. Co se montáže či opravy topných systémů týká, pak se nedoporučuje provádět je svépomoci. Lépe uděláte, když se obrátíte na kvalifikovaného řemeslníka znalého všech platných norem, podle kterých je nutné se řídit.

Mezi topenářské práce patří napojení plynových spotřebičů, rozvody topení, přestavba topení a topných systémů, oprava topení a topných systémů, montáž radiátorů, připojení radiátorů, montáž podlahového topení, údržba topných systémů.

Podlahové topení Olomouc

Jedná se o typ topení, který je vyhledávaný zejména u těch, kteří mají rádi tepelný komfort v předsíni, hale či koupelně, kde je chladněji nebo například dlažba. Toto topení je složeno ze sítě jednotlivých odolných plastických hadic, jež jsou v kontaktu s příslušným topným tělesem.** Podlahové vytápění** je velmi estetické, protože je zabudované v podlaze, není vidět a také Vás nijak prostorově neomezuje. Vzduch se v místnosti ohřívá rovnoměrně, takže nedochází k jeho víření ani víření prachu, čili je vhodné pro alergiky. Velmi je výhodné po stránce ekonomické, protože má nízké náklady na vytápění. Velkou předností je pak ideální rozložení teploty, dlouhá životnost, bezporuchovost, nezabírá moc místa a je bezdrátové. Naopak nevýhodami podlahového vytápění je složitá instalace a také skutečnost, že je trvalé. Na podlahu, kde máte zavedené podlahové topení, můžete používat veškeré krytiny, koberec, plovoucí podlahu, dlažbu, pvc, linoleum, parkety nebo dřevěnou či laminátovou podlahu.

Podlahové topení určitě ocení i ti, kteří doma mají malé děti, pro které je podlaha bezesporu jejich velkým teritoriem a sotva je udržíte na jednom místě. my dospělí se přeci jenom pohybujeme ve vyšších sférách, než batolata, takže nám ani nepřijde, že je na zemi chladno.

Vodoinstalace Olomouc

Instalace vody zahrnuje rozvody pitné a teplé užitkové vody a také instalaci odpadních systémů dešťové vody či instalaci potrubí kanalizace. Instalatérské práce zahrnují jak instalaci vnitřních rozvodů, tak instalaci venkovních rozvodů. V případě vnitřního rozvodu vody se pokládá vodovodní potrubí uvnitř zdi nebo v podlaze. Při venkovních rozvodech se potrubí pokládá pro přívod vody a odvod odpadu, tedy kanalizace. Při instalaci vody je zapotřebí dodržovat jisté normy, jež nám pomáhají předcházet haváriím. Provádět instalaci vody svépomoci se tedy nedoporučuje. Najměte si na tuto práci kvalifikovaného instalatéra s dostatkem zkušeností a vyhnete se tak problémům jako je například prosakující voda.

Mezi vodoinstalatérské práce patří montáže rozvodů vody a kanalizace, výměny rozvodů vody a kanalizace, opravy rozvodů vody a kanalizace, opravy vodovodních systémů, výměna stoupaček, montáže vodoměrů, výměna sanitární techniky, venkovní vodovodní rozvody vody, připojení ohřívačů vody a bojlerů.

Plynové vytápění Olomouc

Jedním z nejobvyklejších variant topení jsou plynová topidla. V dnešní době si můžete už zvolit dodavatele, čímž částečně ovlivníte cenu a další výhoda je také ve snadné údržbě. Plynová topidla, která budete potřebovat, se nazývají gamaty nebo také vafky. Jde o klasická podokenní topidla s odtahem přes zeď nebo do komína. Vytápění tímto druhem topidla nachází využití zejména v menších bytech, restauračních zařízení či rekreačních objektech. Využít můžete také topidla, které imitují krb. Nejznámější výrobci krbových topidel jsou Mora, Capinkaz nebo Karma. Vytápět můžete také pomocí** plynového kotle**. Ve většině z nich je již zabudovaný zásobník na ohřev teplé vody, takže odpadá problém s řešením vytápění domu a zároveň zajišťováním teplé vody. kotle mohou být kondenzační, stacionární, které umístíte na zem, nebo závěsné na zeď. Vzhledem k nízké spotřebě paliva se Vám investice vložená do kotle vrátí, i přestože je pořizovací cena vyšší. Mezi nejoblíbenější výrobce kotlů patří Viessmann nebo Viadrus.

Kontroly a revize plynových zařízení Olomouc

Co se kontroly plynového zařízení týká, tak je zapotřebí si je nechat odborně překontrolovat jednou za rok. Co se revize plynového zařízení týká, tak na tu je třeba myslet jednou za tři roky. Výběrem plynaře, s jehož prací budete spokojeni sebou nese několik výhod. A to, že nebudete muset opakovaně každý rok shánět firmu, která by Vám plynové zařízení překontrolovala a budete mít na koho se obrátit, například v případě dotazů ohledně plynofikace. Někdo by mohl nad nutností každoroční kontroly mávnout rukou, což se mu nemusí vyplatit z důvodu jeho bezpečnosti. Díky každoroční kontrole plynového zařízení se totiž snižuje riziko závad na plynovém zařízení včetně nebezpečného úniku plynu.

Osoba způsobilá vykonávat plynařské práce Olomouc

Při výběru firmy, které svěříte opravu či kontrolu plynového zařízení, se přesvědčte, zda se jedná o firmu s oprávněním k vykonávání plynařských prací. Pokud byste práci svěřili neprofesionální firmě nebo se do práce pustili svépomoci, snadno by mohlo dojít k nehodě jako je výbuch, požár apod. Nejenže by to odnesla Vaše domácnost, ale také pojišťovna, u které máte uzavřenou pojistku na byt či dům, by Vám zřejmě nevyplatila žádné odškodné. Navíc veškeré náklady a opravy s tím spojené byste museli hradit sami. Takže uniká-li Vám například plyn, tak nad tím rozhodně nemávejte rukou a zavolejte profesionální firmu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15296 (rodina-finance.cz#22980)


Přidat komentář