Voda, plyn, topení - Litomyšl, Česká Třebová a okolí

Montáž, oprava rozvodů vody, plynu, topení - nejrůznější instalatérské, plynařské a topenářské opravy – výměna zařizovacích předmětů – kompletní rekonstrukce koupelny – montáž plynového kotle – tak to je jen malý výčet služeb profesionálních firem.

Celý náš život je spjat s vodou. Všichni víme, že bez vody bychom jen těžko přežili. Na druhou stranu však je pro nás jakousi samozřejmostí, že si pustíme vodu z kohoutku, že vypereme, uvaříme, a to, aniž bychom museli pro vodu chodit desítky, stovky metrů, nebo ji odkudsi dováželi. To samé platí i pro topení a plyn. Díky topení nám není v chladných dnech zima. Díky plynu si můžeme uvařit, ale také zatopit, topíme-li na plynná paliva.

Tato „samozřejmost“ se však může změnit, a to doslova jako mávnutím proutku. Nenapouští se Vám pračka vodou? Neodtéká Vám voda z vany? Linoucí se zápach v koupelně naznačuje, že máte s největší pravděpodobností ucpaný odpad? Topení netopí tak, jak má? S těmito problémy nebudete sami. Stačí mít jen kontakt na zkušeného profesionála znalého svého oboru. S ním vyřešíte nejen tzv. havarijní stavy, ale také plánované akce.

Drobné a rozsáhlé instalatérské služby

Instalatér se zabývá jak drobnými, tak rozsáhlými pracemi, jež souvisí s vodou. K drobným pracím kupříkladu patří oprava všelijakých netěsností, ať už v koupelně, kuchyni. K drobným pracím je možné také zařadit vyčištění ucpaného odpadu, instalace vodovodních baterií aj. Možná by se mohlo zdát, že je zbytečné hned volat instalatéra, když nám kape kohoutek, nebo špatně odtéká voda z vany. Jenže, jak již to tak bývá, z malých drobností se velmi brzo mohou stát velké nepříjemnosti. Nehledě na to, že takový kapající kohoutek Vás může v reálu přijít „na pěkné peníze“. A ještě jedna taková maličkost, kdyby se instalatéři nezabývali těmito činnostmi, tak by je ani nenabízeli.

Nyní se zaměříme na rozsáhlejší instalatérské služby. Začít bychom mohli kupříkladu výměnou veškerého sanitárního zařízení. K němu se řadí umyvadla, dřezy, toaleta, bidet, vana, sprchový kout apod. K dalším instalatérským pracím patří provedení kompletních rozvodů vody, kanalizace na klíč, ale samozřejmě také jejich případná oprava a rekonstrukce. Bohužel čas od času dojde k tomu, že je zapotřebí odpady, kanalizaci vyčistit. Instalatéři nabízí také vyčištění, a to jak svislých, tak ležatých kanalizací. Samotné vyčištění probíhá tlakovou vodou, či motorovou frézou. Aby nedošlo ke zbytečnému ucpání kanalizace, nebo k nějakému defektu, je zapotřebí nechat provést revizi kanalizace. Instalatéři pro revizní práce využívají moderních kamerových systémů, kdy díky pořízení videozáznamu, mohou následně určit stav samotných rozvodů a odhalit případný problém.

Topenářské služby

Podíváme-li se blíže na služby, které můžeme poptávat od zkušeného topenáře, pak jich rozhodně také není málo v porovnání se službami instalatérskými. A srovnávat odbornost, tj. zda jsou náročnější práce instalatéra, nebo topenáře, není na místě. Pro obě profese je nutné mít patřičné znalosti a zkušenosti, a to jak na teoretické, tak praktické úrovni.

Zpátky však k samotným topenářským službám. I v případě topenáře můžete poptávat kompletní problematiku rozvodů, v tomto případě topení. Topenář provede nejen samotný rozvod topení, ale také vypracuje patřičný návrh rozvodu, bez kterého by to sotva šlo. A bude-li zapotřebí, i s případnou opravou a rekonstrukcí rozvodů topení, můžete využít profi služeb topenáře.

Topenář se však nezbývá „jen“ rozvody topení. Poptávat můžete také nastavení a případné odvzdušnění topných systémů, výměnu topných systémů (demontáž původních a instalaci nových), instalaci oblíbeného podlahového topení aj.

Odvzdušnění topných systémů

Máte puštěné radiátory na maximum, a přesto se Vám zdá, že netopí tak, jak by měly? Stářím radiátorů to nebude, protože jste si je nechali před pár lety vyměnit? V čem může tkvít problém? Přizvěte si na pomoc zkušeného topenáře. Kolikráte se jedná o** zavzdušnění radiátorů**.

I když je možné se do odvzdušnění pustit svépomocí, pokud si nejste jisti tímto krokem, nic neriskujte a přenechejte práci na profesionálním topenáři. S ním se Vám nestane, že byste si zaneřádili stěnu u radiátorů, či dokonce způsobili potopu v některé místnosti, nebo dokonce v celém bytě.

Nastavení termostatu

Vedle odvzdušnění, požádejte topenáře také, aby Vám překontroloval** nastavení termostatu**. Správné nastavení termostatu je velmi důležité. Jen tak si můžete být jisti, že budou příslušné místnosti vytopené přesně tak, jak si přejete. A Vám bude po těle i duši příjemně.

Výměna topných systémů

Bydlíte v bytě, který je ještě osazen původními litinovými radiátory? Pokud se jedná o dům, byt, vystavený již desítky let, je zcela zřejmé, že radiátory s největší pravděpodobností přesluhují. Zde není zrovna na místě šetřit a čekat ještě nějaký ten rok s výměnou. Nejde jen o samotný vzhled radiátorů. Moderní radiátory jsou koncipovány tak, že, i když Vám bude v topné sezóně po pocitové stránce stejně, jako předtím, než došlo na výměnu radiátorů, ušetříte nemalé částky za vytopení.

Internetové stránky jsou plné informací, najdete tam jistě i celou řadu poznatků o různých typech radiátorů. Ovšem je třeba ještě pamatovat na to, že ne všechny zveřejněné informace jsou z ověřených a kvalitních zdrojů. A tzv. se zamotat ve spleti informací, není zas tak těžké.

Pozvěte si domů fundovaného odborníka, ten zhodnotí stav Vaši stávajících radiátorů, sdělí Vám následně možnosti, doporučí, který typ radiátorů by byl pro Váš byt, dům nejvhodnější.

A samotná** výměna radiátorů? Častokrát přichází na řadu nejen výměna topného tělesa, ale také trubek. Informujte se také u topenáře, jak naložit s původními radiátory. Mezi topenáři najdete i takové, kteří Vám staré, vyřazené radiátory i s trubkami odvezou a postarají se o jejich předání do příslušné sběrny. **

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15306 (rodina-finance.cz#23010)


Přidat komentář