Voda, plyn, topení - Krnov a okolí

Voda, plyn, topení – silná trojka, zahrnující instalatérské, plynařské a topenářské práce. Chystáte se stavět, stavíte, rekonstruujete a potřebujete provést/ opravit rozvody vodoinstalace, plynu, topení? Nejen s tímto se můžete obrátit na profesionála.

Snad nikdo si nedovede představit, že by mu doma netekla voda, nemohl si zapnout hořáky u plynového sporáku, či si nemohl zatopit. Vodu, plyn i topení bereme již jako takovou samozřejmost. Někdo však stojí za tím, že Vám z kohoutku teče studená a teplá voda, že si můžete uvařit teplé jídlo, a že Vám v chladných dnech není zima.

Instalatérské práce

Pro rozvod vody, stejně jako pro rozvod topení, plynu, je možné použít různé materiály. Kupříkladu můžete volit mezi plastem, mědí, ocelí, pozinkem, PP aj. To, z jakých trubek by byl právě pro Váš objekt nejvhodnější materiál, můžete určitě prodiskutovat s odborníkem, který se specializuje na instalatérské, topenářské a plynařské práce.

Vedle rozvodu vody, můžete u instalatérské firmy také poptávat rozvod kanalizace, a to jak venkovní, tak vnitřní.  Součástí rozvodů jsou samozřejmě i domovní přípojky.

Čištění kanalizace

U čištění kanalizace je možné volit dva způsoby, a to tlakové čištění a suché čištění. Díky vysokotlakému vodnímu čištění je možné čistit venkovní kanalizaci, a to až do délky x desítek metrů. Suché čištění kanalizace se využívá povětšinou uvnitř bytu, domu. Tento způsob využívá řadu různě velkých čistících per, množství potřebných nástavců aj. Není tak problém vyčistit kanalizační potrubí, které by bylo menšího, ale i většího průměru.

Plynařské práce

Potřebujete provést rozvod plynu, namontovat domovní přípojky, či vystavět plynovou kotelnu? Zjistili jste, že Vám nejspíš uniká plyn? Rozhodujete se, že si necháte zrekonstruovat plynové topení? Ve všech těchto, ale i dalších případech, se můžete obrátit na zkušeného plynaře.

Voda, plyn, topení – Jaroslav Vajdík

Máte pocit, že se po skutečně šikovných a znalých řemeslnicích, jako by zem slehla? Ve Vašem okolí neznáte nikoho, na koho byste se mohli spolehnout, že odvede svoji práci na profesionální úrovni, a ještě Vám poskytne odborné rady?

Sháníte-li zručného a znalého instalatéra, plynaře a topenáře, pak Vám můžeme dát tip na pana Jaroslava Vajdíka. Najdete ho na adrese Třemešná 10, 793 82. Budete-li se chtít domluvit na konkrétní práci, nechat si vypracovat cenovou nabídku aj., pak ho stačí kontaktovat telefonicky na čísle +420 603 785 812. K dispozici máte také e-mail j.vajdik@seznam.cz.

Pojďme se spolu ještě podívat na některé z topenářských prací.

Topenářské práce

Přemýšlíte, která fundovaná osoba by Vám mohla provést montáž rozvodů topení, montáž kotelny, nainstalovat podlahové topení, včetně rozvodu radiátorového topení? Uvažujete o solárním systému, ale neznáte nikoho, kdo by Vám provedl jeho montáž?

Radiátorové topení

Kdo by neznal radiátorové topení, kdy samotný radiátor je v drtivé většině umístěn pod okny v každé místnosti. Tak, jak bylo při výstavbě panelových bytů klasikou umakartové jádro, tak ke standardu výstavby patřilo právě i radiátorové topení. Toto topení tvoří otopné těleso, které je spojené se soustavou trubek, jež jsou zapuštěné ve stěně, či v podlaze.

Kdybyste se rozhodli přestěhovat do nového cihlového domu, řadového domu apod., tak v něm již klasické radiátorové topení, jaké je v panelových domech, neuvidíte.

Bydlíte v bytě, domě, kde je ještě původní radiátor, ovšem Vy byste již chtěli změnu? Pak se můžete obrátit na profesionální firmu, která Vám nejen provede odbornou výměnu radiátoru, ale také Vám poradí s výběrem toho nejvhodnějšího typu radiátoru právě pro Váš byt, dům.

Typy radiátorů

Mezi jakými radiátory můžete v současné době vybírat? Především se jedná o velmi oblíbené a vyhledávané deskové radiátory, dále koupelnové žebříky, netradiční topná tělesa, designová topná tělesa pro moderní interiér aj.

Podlahové topení

Jedná se o typ topení, který je velmi vyhledávaný u těch, kteří mají rádi tepelný komfort v předsíni, vstupní hale a dalších místnostech, kde je chladněji, či je například dlažba. Podlahové topení je složeno ze sítě jednotlivých odolných plastických hadic, jež jsou v kontaktu s příslušným topným tělesem. Možná by se mohlo zdát, že instalace podlahového topení je zdlouhavá a náročná. Naopak se tento druh topení vyznačuje snadnou montáží. Navíc, topení jako takové, je umístěné v desce, díky které je zabráněno případnému unikání tepla.

Koupelnové žebříky

Radiátory, které mají své místo v každé moderní koupelně. Nejenže svým vzhledem nijak nenarušují celkový design koupelny, postarají se o efektivní vytopení. A co víc, na koupelnových žebřících je možné také usušit vlhké prádlo. I když je třeba mít na paměti, že kdybyste zvolili levný koupelnový žebřík s nekvalitním vrchním nátěrem, tak by naopak mohlo časem toto vlhké prádlo způsobit neplechu, a to v podobě popraskání barvy.

Co se týká rozměrů, velikostí, tvarů, barvy, tak máte na výběr opravdu z široké nabídky. Klasikou je koupelnový žebřík bílé barvy, ovšem výjimkou nejsou ani žebříčky chromované, či nerezové. Ten, kdo má, nebo bude mít koupelnu laděnou například do jiné, než zemité, přírodní barvy, ale zvolí kupříkladu modrou, meruňkovou aj., není problém, i do tohoto odstínu zakoupit koupelnový žebřík. Ovšem v tom případě je zapotřebí počítat s určitým příplatkem.

Koupelnový žebřík je možné připojit jako standardní radiátor, a to na ústřední topení. V případě, že nemáte tu možnost napojení na ústřední topení, pak je možné ho připojit do elektrické energie. Což má také svoji výhodu, protože ho budete moci použít i mimo topnou sezónu.

Litinové radiátory

Pak zde máme ještě speciální radiátory, které se mohou pochlubit dlouhou tepelnou setrvačností. Takže, i když se radiátor vypne, pak si svoje teplo udrží velmi dlouho. Navíc, svým neotřelým vzhledem, se hodí i do moderně stylizovaného bytu, domu.

Faktory hrající roli při výběru nového radiátoru

Jaké parametry se berou v potaz při výběru radiátoru? Aby Vám mohla profesionální topenářská firma co nejodborněji poradit, bude od Vás potřebovat různé informace týkající se Vašeho bytu, domu. K těmto informacím patří například celková plocha vytápěné místnosti – výška místnosti – typ oken v místnosti – stáří oken v místnosti – zda je byt, dům zateplen – místo umístění radiátoru – šířka okna v místnosti aj. Na základě těchto informací, Vám bude moci topenářská firma sdělit, který z typů radiátorů bude tou pravou volbou.

U všech radiátorů platí to stejné, je dobré je osazovat kvalitními ventily a termostatickými hlavicemi. Díky tomu budete mít jistotu v regulaci teploty i patřičného nastavení.

Seznam odborných dodavatelů

Mezi firmami, které se zabývají instalatérstvím, plynařstvím a topenářstvím, najdete i takové, které jsou zapsané v tzv. Seznamu odborných dodavatelů. Jedná se o projekt Ministerstva životního prostředí České republiky. Tento projekt je zaměřen na úspory energie, obnovitelné zdroje domácností, a to v rodinných domech i bytových domech.

U profesionální firmy máte jistotu nejen v kvalitně odvedené práci, ale také v záruce. Tuto záruku Vám firma poskytne na práci, kterou jste si u firmy objednali a dohodnuli. Záruku Vám však firma také poskytne na veškerý její dodaný materiál. Délka záruky se samozřejmě může lišit u jednotlivých firem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15281 (rodina-finance.cz#22950)


Přidat komentář