Voda, plyn, topení - Kolín a okolí

Firmy, jež se zabývají instalatérskými, plynařskými a topenářskými pracemi, nabízí nejen drobné montáže, opravy, ale také rozsáhlé služby, začínající návrhem projektu a konče celkovou realizací a následným záručním i pozáručním servisem.

To, co mají společné, dá-li se to tak říci,** instalatérské, plynařské a topenářské práce**, jsou montáže, opravy a rekonstrukce rozvodů. V případě instalatérských prací se jedná o rozvody vody, a to studené a teplé užitkové vody, ať už v pozinkovaných, nebo měděných, či plastových trubkách. V případě plynařských prací se jedná o rozvody plynu. A v případě topenářských prací se jedná o rozvody topení, ať už v měděném, železném, či plastovém potrubí.

Plynařské práce

Kromě montáže nových rozvodů plynu, se můžete na plynaře obrátit také v případě závad na rozvodech. Zkušený plynař vyhledá, ale také posoudí a opraví závady na domovních rozvodech plynu, a to včetně plynového potrubí.

Služeb profesionálního plynaře můžete využít i při opravách plynového spotřebiče (sporák, kotel, karma, WaW), servisu kotle, revizi kotle. Zkušený plynař si poradí také s montáží, demontáží plynových přípojek, rekonstrukcí plynového topení, revizními zkouškami, revizemi plynových rozvodů aj.

Topenářské práce

Kromě kompletní montáže rozvodů topení, ať už v plastu, železu, mědi, můžete využít služeb topenáře například při výměně radiátorů, regulaci topných systémů, instalaci podlahového topení aj.

Radiátory

Nesplňují** radiátory**, které máte doma Vaše požadavky, ať už co do funkčnosti, tak estetiky? Máte ještě doma původní radiátory? Místo nich můžete například zvolit radiátory deskové, které nabývají na oblíbenosti, a to vzhledem k jejich vzhledu, ale také úspornému řešení, co do rozměrů. Kromě toho cirkulace vody v topení se stará o velmi rychlé zahřátí radiátoru.

Deskový radiátor

Dle způsobu připojení, můžete volit deskový radiátor s bočním připojením a deskový radiátor se spodním připojením. Co se týká bočního připojení, tak se jedná o standardní připojení, kdy ventil lze napojit z obou stran radiátoru. U spodního připojení se jedná o radiátor, který je možné, dle požadavku, připojit buď z levé, nebo pravé strany. Klasikou je pravé připojení. Deskové radiátory se také liší dle počtu desek, lamel, ale také dle výšky a délky. Výška deskového radiátoru se pohybuje od cca 300 do cca 900 mm. Délka deskových radiátorů se pohybuje od cca 400 do cca 3000 mm. Vedle rozměrových možností, můžete vybírat z celé řady barevných odstínů.

Výhody deskových radiátorů

Při výběru otopných těles, Vás jistě budou zajímat výhody, kterými disponují. Porovnáte-li deskové radiátory například s radiátory litinovými, pak deskové se velmi rychle zahřejí, čím je i v místnosti rychleji teplo. Deskové radiátory také disponují menší hmotností. Pokud vyžadujete opravdu dobrou regulaci teploty, pak ji najdete u deskových radiátorů.

Pokud váháte, zda vyměnit původní radiátory za deskové, možná Vás přesvědčí i jejich stálobarevnost. To se jistě nemůže říci i původních radiátorů, kdy je zapotřebí pravidelného nátěru.

Koupelnový radiátor

Nemusíte plánovat rekonstrukci koupelny, a přesto si můžete dopřát eleganci, funkčnost a možnosti koupelnového radiátoru. V případě koupelnového radiátoru, nebo chcete-li žebříku, máte na výběr, nejen co do materiálu, rozměrů, barev, ale také způsobu připojení.

Koupelnový žebřík může být elektrický, kdy ho zapojíte do standardní zásuvky. Elektrický koupelnový žebřík oceníte, jakmile skončí topná sezóna. Jsou totiž častokrát jarní, letní a podzimní dny, ve kterých není zrovna teplo. Pak Vám zcela jistě přijde vhod příjemně vytopená koupelna. Kromě toho budete moci na žebříku velmi rychle usušit drobné prádlo, či vlhké ručníky.

Pak zde máme koupelnový žebřík kombinovaný, který umožňuje připojení do elektrické zásuvky, ale také umožňuje připojení k otopné soustavě.

A jako třetí možnost je pak koupelnový žebřík určený pro připojení k otopné soustavě.

Při výběru koupelnového radiátoru se tedy řiďte tím, co od něj očekáváte. V případě, že máte doma malé děti, pak bude jistě vhodnějším řešením koupelnový žebřík kombinovaný, či koupelnový žebřík elektrický. Ve vyhřáté koupelně totiž nebude hrozit, aby Vám mrňata nachladla.

Umístění radiátoru

Nejen s montáží, ale také výběrem a správným umístěním radiátoru, Vám poradí zkušený topenář. Mohlo by se zdát z laického hlediska, že umístění radiátoru pod oknem není zrovna šťastným řešením. Ovšem opak je pravdou. Radiátor totiž účinně ohřívá studený proud vzduchu, který se dostává do místnosti při větrání. Díky tomu radiátor zajistí rovnoměrnou teplotu v místnosti.

Při umístění radiátoru je však třeba ještě zohlednit takové faktory, jako správnou výšku pod parapetem.

Původní radiátor a clonící technika

Stojíte před volbou, zda vyměnit původní radiátor. Nebo uvažujete nad jinou možností? Někteří se uchylují k řešení, které by se mohlo zdát na první pohled, jako účinné, co do estetického vzhledu, ovšem ne již co do funkčnosti topení. A to řešení, ne příliš šťastné, co do funkčnosti topení, je montáž clonící techniky v podobě interiérových žaluzií. Výsledek je pak takový, že místnost získá plusové body, co do vzhledu, protože, ne příliš vzhledné radiátory jsou ukryté před zraky majitelů bytu, domu, i návštěv. Ovšem, pak jsou tu body minusové, protože zakrytím radiátoru narušíte proudění teplého vzduchu. A účinnost topení, ta bude takovým řešením snížena až o desítky procent.

Když to tedy shrneme, tak byste vynaložili peníze za clonící techniku, během topné sezóny by Vám bylo v místnosti chladněji, takže byste zvýšili příkon topení, čímž byste vynaložili větší náklady za topení.

Instalatérské práce

Instalatérské služby lze členit na drobné a rozsáhlé. K drobným, ovšem ne zanedbatelným patří kupříkladu vyčištění ucpaného odpadu, výměna těsnění, výměna vodovodních baterií aj. K rozsáhlejším již patří výměna, montáž zařizovacích předmětů, ke kterým patří například umyvadlo, vana, sprchový kout, dále instalace domácí vodárny atd. A mezi instalatérské práce, které vyžadují nejvíce zkušeností a znalostí, patří například rozvody studené a teplé užitkové vody, kanalizace aj.

Domácí vodárna

Trávíte volný čas na chatě, chalupě? A jak to máte vyřešené s vodou? Dovážíte si ji z domu, nebo pro ni chodíte do lesa, kde je studánka?

V případě, že máte na pozemku vlastní studnu, pak můžete ušetřit další nemalé peníze, a to v podobě instalace domácí vodárny. Domácí vodárna je také skvělým řešením pro zajištění vody v rodinném domě. Nejen se samotnou montáží Vám odborná firma pomůže. Díky znalostem a zkušenostem, můžete očekávat i odborného poradenství. A dobrá rada? Ta je rozhodně k nezaplacení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15302 (rodina-finance.cz#22994)


Přidat komentář