Voda, plyn, topení - Karviná a okolí

Málokdy panují venku takové podmínky, abychom se cítili dobře. Buď je nám příliš velká zima, nebo naopak teplo. Počasí těžko ovlivníme. Jak se říká „neporučíš větru, dešti“. Zato doma můžete docílit teplotní pohody.

Teplotní pohody si můžete užívat, rozhodnete-li se pro instalaci podlahového, nebo stěnového vytápění. A klasické radiátory? S těmi se budete moci rozloučit. Ostatně, nebude jich třeba a jen zbytečně by zabíraly prostor každé místnosti Vašeho domova. Kromě toho, máte-li radiátory ještě původního typu, jistě nemůže být řeč ani o tom, že by přispívaly k zvětšení estetiky bydlení, spíše naopak.

Tepelná pohoda s podlahovým a stěnovým vytápěním

Ať už se rozhodnete pro stále více oblíbené podlahové, nebo stěnové vytápění, můžete si být jisti, že Vám bude po těle a tím i logicky na duši, velmi příjemně. Díky tomuto systému vytápění se totiž nestane, oproti klasickému radiátorovému vytápění, že by Vám byla zima, či teplo. Vytápění se postará o rovnoměrné šíření teplého vzduchu z velké plochy, oproti radiátorům. Vytvořené teplo pak navíc udrží po dlouhou dobu konstantní, což u radiátorového topení nelze docílit.

podlahové vytápění

Podlahové vytápění

Porovnáme-li teplotu vody v klasických radiátorech a podlahovém způsobu vytápění, pak v radiátorech dosahuje teplota kolem 90°C, kdežto u podlahového topení do cca 29°C. Mohlo by se logicky zdát, že čím větší teplota vody, tím také větší teplo. Ovšem výše teploty jako takové, je jen jedna část. Druhá, stěžejní část spočívá ve způsobu vytápění.

Podlahové vytápění totiž využívá velkou plochu a sálavého tepla. Kromě toho, naše tělo, respektive jeho jednotlivé zóny, vyžadují jiného tepelného komfortu. Nebude nám tepleji a příjemně, pokud bychom například cítili velké teplo v oblasti horní poloviny těla a hlavy. Kdežto když cítíme teplo od nohou, „rozlije“ se nám příjemný pocit po celém těle. A z toho důvodu, nepotřebujeme ani tak produkovanou vysokou teplotu od radiátoru, která sotva bude konstantní pro naši spodní část těla, jako spíše udržovanou příjemnou teplotní pohodu od nohou.

Nejen v případě podlahového a stěnového vytápění, můžete využít odborných služeb profesionální firmy, která se specializuje na činnosti spojené s obory voda, plyn, topení. Více o dalších pracích, viz níže.

Stěnové vytápění

I stěnové vytápění využívá, tak jako podlahové vytápění, sálavého způsobu topení. U stěnového vytápění není důvodu instalace žádných radiátorů. I když se při stěnovém vytápění využívají pouze stěny, díky tepelnému sálání těchto stěn, dojde k postupnému ohřátí podlahy i stropu. Díky tomu pak budou veškeré plochy (stěny, podlaha, strop) vydávat teplo, a Vám bude příjemně po celém těle.

instalace vody,topení a plynu

Připojení plynových spotřebičů, kotlů

Na profi firmu, která se zabývá** plynařskými pracemi,** se můžete obrátit kromě rozvodů plynu, kupříkladu v připojení plynových spotřebičů, či kotlů.

Potřebujete nainstalovat nový plynový kotel? Firma Vám poradí nejen s výběrem vhodného kotle. V rámci této poskytované služby, budete moci očekávat také dovezení nového spotřebiče, odbornou demontáž původního kotle, včetně likvidace. Poté následuje připojení nového kotle, napojení kotle na rozvody plynu, vody, napojení na kouřovod. Samozřejmostí je vypsání potvrzení o provedení odborné montáže, včetně záruky a následného servisu.

Revize plynu

Vlastníte plynový kotel? Topíte na plynná paliva? Pak nezapomeňte, že se Vás týká povinnost, nechat si pravidelně nechat překontrolovat plynový spotřebič, a to včetně revize. Spalinové cesty a komín Vám překontroluje a vyčistí kominík. Ovšem kontrola a revize plynového spotřebiče již spadá pod kompetenci plynařů.

U některých firem můžete poptávat nejen odbornou montáž plynových kotlů, plynových spotřebičů, ale také kontrolu jejich stavu.

Rozvody vody

Bez** vnitřních rozvodů vody** byste si jen těžko naplnili sklenku, umyli nádobí, vysprchovali se, vykoupali, vyprali apod. Kvalitu rozvodů vody, určuje nejen profesionální a zkušená práce instalatéra, ale také volba správného materiálu.

Instalatéři se zabývají nejen novou instalací rozvodů vody, ale také jejich opravami a rekonstrukcí. Bohužel vše má svůj čas a trvanlivost, to platí i pro trubky. Pokud jste si zakoupili starší nemovitost, která již nějaký ten rok stojí, nechte si odborníkem zkontrolovat stav rozvodů. Trubky totiž mohou být zanesené, nebo děravé. Kdybyste si takovýchto maličkostí nevšímali, pak byste také mohli časem vyndat z peněženky mnohem vyšší částku na opravu. V tomto případě platí, čím dřív, tím líp.

Rozvody kanalizace

A pak tu máme ještě další rozvody, tentokrát se jedná o venkovní. Řeč je o kanalizaci. I u venkovních rozvodů platí to, co u vnitřních. Je více než důležité mít v pořádku stav potrubí. Určitě by totiž pro Vás nebylo nic příjemného, kdyby neodtékal odpad. Ne zrovna libá vůně by se mohla šířit po celém domě.

A jak by se Vám líbilo nemuset vyvážet septik? Možné to je v případě, že byste si nechali udělat přípojku na kanalizační systém. Ovšem jistou stinnou stránku to má. Taková přípojka je nákladnější záležitostí. A navíc Vám tento počin musí odsouhlasit příslušná obec, dle místa Vašeho bydliště.

Řešíte efektivní vytápění bytu, domu a chcete být připraveni na nadcházející topnou sezónu? Již se nechcete potýkat s tím, že byste neekonomicky topili, nebylo Vám po těle dobře, a ještě k tomu by se na vyúčtování za teplo objevila nemalá částka? Je-li tomu tak, pak se určitě obraťte na profesionály, kteří Vám mohou nejen doporučit a navrhnout nejvhodnější systém vytápění, ale také provést jeho instalaci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15388 (rodina-finance.cz#23157)


Přidat komentář