Voda, plyn, topení - Jihlava a okolí

Řešíme-li doma vodu, plyn či topení, neměli bychom se do nich pustit svépomocí. Je to především proto, že je při nich potřeba dodržovat správné technologické postupy. Potřebujete provést instalatérské práce? Oslovte odborníka.

Hlavními věcmi, na kterých při plánování svých domovů trváme, je voda, plyn a topení. Málokdo z nás si dovede svůj život byť jen bez jedné této věci představit. Chceme-li tedy doma tyto věci mít, musíme oslovit odbornou firmu, která nám je doma zavede.

Instalatérské práce

Všechny druhy instalatérských prací jsou závislé na tom, jak dlouhou má daný instalatér praxi, neboť i když musí být každý instalatér vyučen v oboru, musí mít také co nejvíc zkušeností. Některé druhy instalatérských prací lze provést svépomocí, ale je nutno říci, že jsou to práce typu opravy protékajícího záchodu či zapojení pračky či myčky na nádobí apod. Do složitějších záležitostí, jako je výměna vodovodního kohoutku či zapojení sprchového koutu a vany je nutné povolat odborníka, kterým je pouze zkušený instalatér.

Co umí instalatér?

Každý dobrý instalatér musí být schopen provést kompletní rekonstrukci koupelny či kuchyně a nejen to, umí poradit, jaký druh zařizovacích předmětů si do koupelny pořídit. Může se zdát, že instalatérské práce zvládne každý, avšak realita je úplně jiná. Pouze zkušený instalatér zvládne dokonale vyčistit vodovodní potrubí, vyměnit prasklou vodovodní trubku či zavést v novostavbě vodoinstalaci. A nejen to, instalatér musí vědět, jak při opravách a instalacích postupovat, neboť jsou při nich potřeba složité technologické postupy, které by laik zvládl jen stěží.

Topenářské práce

O složitosti topenářských prací není třeba hovořit a to hlavně proto, že každý z nás, kdo měl, kdy problém s topením vždy volal pouze topenáře. Zkušený topenář dokáže naplánovat topení podle potřeb a přání svého zákazníka a to přesně podle možností, které mu nabízí daná místnost. Plánování otopného systému v domě je velmi důležitou prací, kterou nezvládne každý. Pokud jste tedy v pozici, že nevíte, jaký druh topení doma mít, měli byste svůj problém vyřešit tím, že oslovíte zkušeného topenáře. Topenáři zde nejsou pouze proto, aby plánovali topení. Schopný topenář provádí montáže a výměny kotlů, výměny radiátorů a jejich regulaci, dále provádí výměny expanzních nádob a pojistných ventilů a v neposlední řadě také provádí zkoušky těsnosti potrubí, napuštění otopného systému a jeho uvedení do provozu.

Jaké druhy topení zvolit?

Jestliže jste již někdy byli postaveni před otázku, který že to vlastně druh topení doma instalovat, jistě jste byli zaskočeni množstvím, které máte na výběr. Někdo dává přednost topením dřevem a tak si nechá doma postavit krb, kterým vytápí celý dům. Ti z nás, kteří jsou zvyklí na pohodlnější způsob života, volí jiný druh. Velmi oblíbeným způsobem vytápění je podlahové vytápění, které je velmi praktické, nezabírá žádné místo, neboť je vedeno v podlaze a je zcela bezúdržbové. Nejste-li si jisti, které topení je pro Váš domov nejvhodnějším nechte si poradit od profesionálů, kterým jsou topenáři.

Plynařské práce

Jestliže je výše uvedeno, že lze některé druhy instalatérských prací provádět svépomocí o plynařských pracích tohle říci nelze. Všechny práce, které jsou nějakým způsobem spojeny s plynem je potřeba brát naprosto vážně a měl by je provádět pouze profesionál, tedy zkušený plynař. Plyn je velmi nebezpečným prvkem, který je velmi zákeřný a nebezpečný. Mohli jsme se o tom přesvědčit v mnoha případech, kdy byli lidé otráveni plynem, která unikala z karmy v koupelně. Abychom těmto problémům a hlavně smrtelným případům mohli předcházet, je nutné, provádět na plynových zařízeních pravidelné revize a kontroly.

Revize plynových zařízení

O důležitosti revizí plynových zařízení není nutno více polemizovat. Plyn je, jak jistě všichni víme velmi nebezpečný a proto je nutné, aby s ním pracoval pouze odborník, tedy plynař. Mluvíme-li zde o pravidelných kontrolách a revizích, platí to dvojnásob. Revize plynových zařízení smí provádět pouze zkušený revizní technik, mající k této práci všechna potřebná doporučení a povolení. Provede-li u Vás revizní technik kontrolu plynového zařízení, musí Vám o této skutečnosti vyhotovit revizní zprávu, kterou je nutné důkladně uschovat. V revizní zprávě nesmí chybět nic od data kontroly, až po případné vady. Drobné vady je schopen revizní technik opravit ihned na místě, avšak složitější problémy je nutné odstranit co nejdříve. Po celou dobu, kdy je plynové zařízení poškozeno nesmí být používáno. Jeho opravu a uvedení do provozu smí provést opět pouze zkušený plynař.

Jak lze plyn použít v domácnostech?

Zastoupení plynu v našich domácnostech je velmi různorodé. Někdo používá plyn na vaření, jiný na vytápění a někdo jej využívá k ohřevu teplé vody. I když je plyn využíván několika různými způsoby, je jeho nebezpečnost stále stejná. Jeho nebezpečnost je v tom, že jej nelze slyšet a tak se může pomalu šířit, aniž bychom o něm vůbec věděli. Proto je nebezpečný hlavně v případě, že jej používáme k ohřevu teplé vody, což znamená, že máme v koupelně karmu. Karma je jedním z plynových zařízení, které je nebezpečné tím, že z něj může plyn unikat a máme-li v koupelně špatné odvětrávání, může to skončit i smrtí. Také plyn, který využíváme na vaření je nebezpečný, neboť jeho únik může způsobit výbuch, který může mít fatální následky.

Instalatérské práce svépomocí?

Některé druhy instalatérských prací, zejména těch jednodušších, jako je oprava záchodu či instalace pračky zvládneme klidně sami.  Horší práce, při kterých je potřeba odborných zkušeností a znalosti technologických postupů je nutné nechat na zkušených instalatérech a to platí jak v oboru voda, či topení, tak hlavně plyn, který je nejsložitější a tudíž je zde zásah odborníka nejdůležitější. Pokud nám tedy záleží na tom, abychom mohli žít v klidu a mohli si užívat hlavně plynu, neměli bychom riskovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15362 (rodina-finance.cz#23111)


Diskuze a zkušenosti

Sobotka | 01.10.2012 20:19
voda,topení Jihlava Provedení kanalizace,vodovodu a topení v rod.domku proběhlo rychle,bez závad a hlavně výborná cena.Maximální spokojenost.


Přidat komentář