Voda, plyn, topení - Bruntál a okolí

Rekonstrukce nebo stavba nového domova vyžaduje také odborníky v oboru voda, plyn, topení. Součástí zdravého a pohodlného bydlení je správné fungování všech těchto prvků. Proto je lepší přenechat instalaci profesionálům.

Kvalitně zpracovaný projekt a instalace odborníkem nám dává jistotu správného fungování vody, kanalizace, topení a plynu. Vždy je lepší tyto práce přenechat odborníkům a pečlivě vybírat firmu k jejich provedení. Předcházíme tak nepříjemnostem, které by mohly vzniknout neodborným provedením.

Voda a kanalizace

Dnes už je těžké představit si život v domě bez zdravotně technických instalací, které zahrnují vodovod a kanalizaci. Velmi důležitou je správná instalace vody a kanalizace. Nekvalitně odvedená práce může mít za následek šíření zápachu, zatékání vody, nedostatečný přetlak vody, nedostatečnou teplotu vody neb ohrožení zdraví. Proto je vždy lepší najmout zkušeného instalatéra, který odvede svou práci dobře. Práce instalatéra využijete při stavbě nebo rekonstrukci nového domu. Instalatér vám může nabídnout tyto služby: montáž, výměna nebo oprava vodovodního a kanalizačního potrubí. Instalatér si dokáže snadno poradit s čištěním a přetěsňováním odpadních a kanalizačních svodů. Služby instalatéra zahrnují montáž a opravu WC mísy, umyvadla, vany, sprchového koutu, bidetů, pisoárů, vodovodních baterií atd.

Koupelna

Koupelna společně se záchodem, kuchyní, prádelnou a úklidovou komorou řadí mezi hygienické místnosti. Návrh těchto místností provádí architekt tak, aby byly jednotlivé prvky v místnosti účelně rozmístěny a nedocházelo k problémům jejich napojení na instalace. Hygienické místnosti se doporučuje umístit na severní nebo severovýchodní stranu domu. Součástí každé hygienické místnosti je kvalitní odvětrání. Dnes se koupelna řadí mezi nejdražší místnosti vůbec, důvodem jsou finančně náročné sanitární prvky v koupelně. V minulosti byl význam** koupelny** spíše zanedbáván, nyní se dostává do popředí. Koupelna už není jen místo určené k hygieně, ale také místo, které poskytuje dostatek prostoru pro relaxaci. Majitelé malých koupelen stále častěji přistupují k rekonstrukci. Prostor se může chytře využít např. výměnou vany za sprchový kout. Také správně zvolené barvy, osvětlení a zrcadla mohou dodat malé koupelně dojem lehkosti a prostornosti. Projekt a stavba koupelny je vždy tvrdý oříšek. Vše zde musí být dokonale promyšleno. V koupelně mohou nastat problémy s teplotou, kvůli chladným zdím. Vlhkost v místnosti může způsobovat plísně. Dalším problémem může být těžko regulovatelný proud vody, nevhodné osvětlení a mnohé další.

Plánování koupelny

Při stavbě nového domu se vždy bere v úvahu kolik členů má domácnost. Tento fakt je důležitý i při plánování koupelny. Když nám to dovolí prostor koupelny, můžeme např. využít dvě umyvadla v koupelně. Vhodné je také myslet do budoucna a přizpůsobit koupelnu co nejvíce našim potřebám. Vždy je dobré navrhnout koupelnu tak, aby bylo možné změnit její uspořádání bez velkých nákladů.

Topenářské práce

Zdravé bydlení představuje také správnou tepelnou pohodu. Proto využíváme odborníky na topenářské práce, kteří nám zajistí např. montáž a opravu topenářských rozvodů, montáž a výměnu kotlů, výměnu radiátorů a jejich regulaci.

Tepelná pohoda

Tepelná pohoda je stav ovzduší v místnosti, kdy člověk nepociťuje ani chlad ani příliš velké teplo. Tepelnou pohodu ovlivňuje osoba svým metabolismem a tepelným odporem oblečení. Prostředí ovlivňuje tepelnou pohodu teplotou vnitřního vzduchu, rychlostí proudění vzduchu a tlakem vodních pár ve vzduchu. Když budeme trávit čas v místnosti se správnou teplotou, vlhkostí a dostatkem čerstvého vzduchu, budeme se cítit dobře fyzicky i psychicky. Místnosti bývají často přetopené kvůli chladným stěnám. Když se nacházíme v domě, kde jsou chladné stěny, mají jeho majitelé neustálou tendenci přitápět. Tento problém se může jednoduše vyřešit kvalitní izolací. Součást tepelné pohody je také dostatek čerstvého vzduchu. Na větrání by se nemělo zapomínat. V zimě se doporučuje větrat krátce a intenzivně, dojde tak k rychlé výměně vzduchu a nedochází k příliš velkým ztrátám tepla.

Optimální teplota v místnostech

Za ideální teplotu se v zimním období považuje teplota okolo 22 °C, teplota stěn by měla být 17 °C, maximální teplota v místnosti je 26°C. Minimální teplota na úřadech by měla být 20 °C, v obchodech 19 °C, při pracovní činnosti ve stoje 17 °C a při těžké fyzické práci 12 °C. Ideální teplotu nám pomohou nastavit radiátory s regulačními ventily. V případě, že je vám v místnosti teplo nebo zima, změňte spíše oblečení než teplotu v místnosti. Také se nedoporučuje při odchodu z domova vypínat topení (snížit teplotu pod 18 °C). Po příchodu domů spotřebujete daleko více energie na opětovné vytopení místnosti, než kdyby topení bylo zapnuto po celou dobu vaší nepřítomnosti.

Radiátory v místnostech

Správné umístění radiátorů v místnosti je velmi důležité. Radiátory se doporučuje umístit pod okno, aby docházelo k lepšímu proudění vzduchu. Není vhodné radiátory zakrývat nebo obkládat nábytkem, následně nedochází k cirkulaci vzduchu. Celkový vzhled ústnosti může dnes radiátor jen vhodně doplnit. Vybírat můžete z různých tvarů a barev. Např. ideálním řešením do koupelny jsou radiátory ve formě sušáků, které mají velmi praktické využití. Příjemnou volbou je také podlahové topení v koupelně.

Plynařské práce

Plynařské práce vyžadují velké zkušenosti a znalosti, následky špatně odvedených plynařských prací totiž mohou být velké. Instalace plynu vždy vyžaduje následné opravy, kontroly, revize a pravidelnou údržbu. Plynařské práce nabízí tyto služby: montáž plynových kotlů, montáž plynových spotřebičů, výměnu starých plynových spotřebičů, revize, záruční i pozáruční servis. Revize plynu by měla probíhat minimálně jednou za rok. Jednou za rok by také měla proběhnout revize plynových spotřebičů, tlakových nádob s plynem a technická prohlídka kotelny a topného tělesa. Pravidelné revize a servis zajistí vaší bezpečnost.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15393 (rodina-finance.cz#23171)


Přidat komentář