Sádrokartonové, zateplovací práce, rekonstrukce byt. jader - Brno a okolí

Přemýšlíte nad rekonstrukcí domova? Chcete změnit starou koupelnu nebo přeměnit půdu na obytný prostor? Najměte si služby stavební firmy, která se zabývá pracemi se sádrokartonem nebo rekonstrukcí bytových jader.

Domov je místo, které se snažíme neustále vylepšovat. Často přistupujeme k jeho rekonstrukci tak, aby vše odpovídalo našim potřebám a estetickému cítění. Majitelé panelových bytů rekonstruují bytová jádra, majitelé domků mohou využít staré prostory na půdě. A v těchto chvílích přichází často na řadu sádrokarton a jeho výhody. Sádrokarton můžeme využít při stavbě dělících příček, předsazených stěn, podhledů nebo již zmíněné rekonstrukci půdy. Mnoho firem dnes nabízí služby práce se sádrokartonem. Stačí si jen vybrat.

Sádrokartonové, zateplovací práce - Marian Krul

Pokud žijete v Brně nebo okolí a přemýšlíte nad** rekonstrukcí bytu**, můžete se obrátit na firmu, kterou vlastní pan Marian Krul. Firma svým zákazníkům poskytuje odbornou konzultaci a společně se snaží najít nejlepší řešení situace. Firma si zakládá na kvalitně odvedené práci, příznivých cenách a spokojených zákaznících. Z nabídky služeb této firmy si můžete vybrat např.:

  • Sádrokartonové práce
  • Zateplovací práce
  • Rekonstrukce bytových jader
  • Pokládka obkladů a dlažeb
  • Pokládka plovoucích podlah

V případě, že vás zaujaly služby nabízené touto firmou, kontaktujte ji na adrese: Marian Krul, U luhu 206, Brno – Kníničky. Další informace můžete získat na telefonním čísle: +420 604 512 898 nebo na e-mailové adrese: mmayky@seznam.cz.

Sádrokartonové práce

Sádrokarton byl patentován v roce 1894 Augustinem Sackettem. Pravděpodobně ani sám Sackett netušil jaký potenciál má materiál, který právě vytvořil. Spojení dvou materiálů (papíru a sádry) dalo vzniknout nové stavební technologii, která si získala oblibu po celém světě. Sádrokarton plní jednu z nejdůležitějších potřeb naší doby a to jsou nároky na rychlost.

Výhody a využití sádrokartonu

Tento stavební materiál si získal oblibu díky svým vlastnostem, ke kterým patří malá hmotnost, rychlost, jednoduchost, přizpůsobivost, snadné zpracování, snadná údržba, dobré vlastnosti biologické a ekologické. Tento materiál je také užíván pro své vynikající izolační schopnosti (tepelné i zvukové). Sádrokarton je velmi přizpůsobivý materiál, který se dá využít při stavbě nebo rekonstrukci. Sádrokarton se dá použít při stavbě příček, předsazených stěn, pohledů rekonstrukci podkroví nebo jako podklad pro plovoucí podlahy.

Dělící stěny

Příliš velké místnosti můžeme jednoduše rozdělit pomocí sádrokartonu. Dělící stěny se mohou využít jako příčky mezi místnostmi v bytě, instalační stěny bytových jader atd.** Dělící stěny** ze sádrokartonu netvoří stěny nosné, ale mohou se na ně zavěsit různé užitkové předměty. Když je stěna vhodně upravena, mohou tyto stěny sloužit také k zavěšení skříněk nebo bojlerů. Příčky mají většinou požární odolnost 30 minut, je možné dosáhnout i 120 minut.

Předsazené stěny

Sádrokarton se v případě konstrukce předsazených stěn využívá za účelem převážně estetickým. Předsazené stěny upravují stávající svislé konstrukce a vylepšují jejich požární odolnost, akustické a tepelně izolační vlastnosti a vyrovnávají nepravidelnost stěn. Předsazené stěny mohou zakrýt i stěny vlhké. Sádrokartonové desky se mohou pomocí speciálních lepidel lepit přímo na stěnu nebo se montují pomocí speciálních konstrukcí.

Podhledy

Podhledy jsou sádrokartonové stropní konstrukce, které se instalují především kvůli estetice. Mimo estetické vylepšení dochází pomocí podhledů také k navýšení vlastností akustických, tepelných a požárně ochranných.

Rekonstrukce podkroví

Během rekonstrukce podkroví se často využívají předsazené stěny, podhledy i stěny dělící. Stará a nevyužitá půda se díky sádrokartonu může stát jedním z nejpříjemnějších míst doma. Před rozhodnutí, zda investovat do půdní vestavby je důležité promyslet si několik základních otázek. První z nich je vhodný typ střechy pro půdní vestavbu. Sedlový typ střechy je nejlepší, obecně se radí rekonstrukce podkroví za podmínek, kdy má střecha sklon 35 až 55 stupňů. Dále musíme zhodnotit možnost přístupu na půdu, jaká bude nutnost opravy podlah a také rekonstrukce oken. Aby se půdní vestavba stala příjemným místem, nesmíme zapomínat na izolaci střechy. Kvalitní izolace nám zajistí, že v zimě nám z půdy nebude utíkat teplo a v létě se zabrání přehřívání. Sádrokarton se tak stává během rekonstrukce půdy velmi využívaným stavebním materiálem, který poskytne architektonicky zajímavá řešení.

Rekonstrukce bytových jader

Koupelna byla v minulosti chápána jako místnost s ne příliš velkým významem, toto se také odrazilo na velikosti prostoru, který byl této místnosti věnován. Dnes význam této místnosti stále roste. Koupelna se již nechápe jako prostor určený k hygieně, ale stává se také místem pro relaxaci. Mnoho majitelů nepraktických koupelen v panelových bytech se tak rozhoduje pro jejich rekonstrukci. Rekonstrukce bytového jádra nám dovolí zvětšit prostor koupelny a také jej efektivně využít. Vhodně zvolené sanitární vybavení (vana, sprcha, umyvadlo, WC) nám ušetří prostor. Zvětšit prostor koupelny můžeme vhodně zvolenými barvami, zrcadly a osvětlením. Nezbytnou součástí rekonstruované koupelny je také kvalitní odvětrání. Koupelna bývá často nejdražší místností v celém domě, je to způsobeno drahou sanitární keramikou.

Umyvadla

Když už zařizujete novou koupelnu nebo provádíte její rekonstrukci, vždy se snažte přizpůsobit vybavení potřebám rodiny. Toto platí i o umyvadlech. Velká rodina (v případě, že to dovoluje prostor) může využívat umyvadla dvě. V koupelnách najdeme nejčastěji umyvadla vyrobena ze sanitární keramiky, ale zakoupit se dají i umyvadla nerezová nebo skleněná.

Vana

Dnes většina lidí během rekonstrukce vymění vanu za sprchový kout, který se vyznačuje nižší spotřebou vody a také šetří místo. Ale nikdo nemůže popírat relaxační význam vany. Vany se dnes mohou zakoupit v různých velikostech a tvarech.

Pokládka obkladů a dlažeb

Součástí koupelny jsou i obklady a dlažba. Dlažbu do koupelny můžeme vybírat na základě mechanické odolnosti dlaždic, nasákavosti nebo protiskluznosti. Vybavení koupelny nemůžeme změnit tak snadno jako např. vybavení obývacího pokoje, proto je vždy lepší vše promyslet a vybírat nadčasové prvky. Vybrat si můžeme obkladačky keramické, mozaikové, zrcadlové a skleněné, cihlové, betonové, dřevěné, kamenné nebo korkové. Nejčastěji využívané jsou obklady keramické, které jsou odolné vůči špíně a vodě. Mozaikové obkladačky jsou náročnější na pokládku a to také navyšuje jejich cenu. Zrcadlové a skleněné obkladačky se vyrábí z čistého nebo tónovaného skla. Využití betonových obkladů je spíše v exteriérech. Dřevěné obklady se mohou využít i v koupelnách, k tomuto je nejvhodnější těžké tropické dřevo, které se pomocí speciálních úprav stane odolné vůči vlhkosti. Nejkvalitnější kamenné obklady tvoří žula a mramor. Korkové obklady jsou velice ekologické a hygienické.

Zateplovaní práce

Jedním ze způsobů jak ušetřit energii za vytápění je zateplení fasády domu. Zateplená fasáda nám zajistí až 50% úsporu na vytápění. Další výhodou zateplení je vylepšení estetických vlastností budovy. Dům, který je zateplený, se v létě nepřehřívá a v zimě zde nedochází k únikům tepla. Díky zateplení se může také ušetřit na klimatizaci. Dalším způsobem jak ušetřit energii za vytápění je zateplení střechy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15396 (rodina-finance.cz#23174)


Přidat komentář