Sádrokartonové a veškeré stavební práce - České Budějovice a okolí

Sádrokarton, stavební materiál, který dnes nabízí mnoho způsobu využití. Sádrokartonové příčky, dělící stěny nebo půdní vestavby, záleží jen na vás, pro co se rozhodnete a jaké bude využití sádrokartonu.

Domov má být místem, kde se cítíme dobře. Proto mnozí z nás přistupují k stavbě nového domu nebo jeho rekonstrukci. Při rekonstrukci domu nebo bytu se jedním z řešení může stát např. použití sádrokartonu, který je dnes velmi oblíben díky mnoha pozitivním vlastnostem. Sádrokarton dokonale vyhovuje dnešnímu rychlému životnímu stylu. Tento materiál vyniká svou lehkostí, snadnou instalací a přizpůsobivostí. Někdy mohou nastat problémy v okamžiku, kdy se rozhodujeme, které firmě dáme přednost k vyhotovení stavebních prací. Z velkého množství firem na trhu není lehké vybírat.

Sádrokartonové práce

Sádrokarton byl objeven v roce 1894 Augustinem Sackettem. Průmyslově se sádrokarton začíná vyrábět od roku 1910 až 1930. Spojením papíru a sádry tak vzniká nová stavební technologie, která si získá oblíbenost po celém světě. Sádra a papír jsou materiály, které dokáží velice dobře izolovat tepelně i zvukově. Sádrokarton se může snadno vylepšit** voděodolnou fólií** nebo speciálními nátěry, které zvyšují protipožární odolnost z 30 minut na 60. Mezi výhody sádrokartonu patří rychlost konstrukce, jednoduchost, snadná údržba, přizpůsobivost, nízká hmotnost, recyklovatelnost, ekologická nezávadnost a dostupná cena. Sádrokarton se může využít ke konstrukci dělících stěn, předsazených stěn, podhledů, rekonstrukce podkroví, podklad pro plovoucí podlahy.

Dělící stěny

Pomocí sádrokartonu můžeme jednoduše rozdělit místnosti. Dělící stěny ze sádrokartonu nejsou nosné stěny, ale mohou se na ně zavěsit různé ozdobné předměty. V případě že se sádrokartonové stěny upraví, mohou se na ně pak zavěsit skříňky nebo bojlery.

Předsazené stěny

Předsazené stěny vylepšují vlastnosti již postavených konstrukcí. Předsazená stěna vám může zvýšit protipožární odolnost, tepelně izolační vlastnosti a také zvukově izolační vlastnosti. Další výhodou těchto stěn je vylepšení vzhledu stěny – vyrovnání křivosti.

Sádrokartonové konstrukce – podhledy

Podhledy jsou vodorovné nebo šikmé závěsné konstrukce, které mají především funkci estetickou. Podhledy se dále využívají pro svou požární ochranu a vylepšení akustických a tepelných vlastností.

Rekonstrukce podkroví

Nevyužitá a stará půda se může díky sádrokartonu změnit na velmi příjemné místo. Půdní vestavby ale nejsou vhodné pro každý typ střechy. Před rekonstrukcí půdy je nutné posoudit, jaké budou muset proběhnout úpravy střechy a podlah a také se musí zhodnotit přístup na půdu. Ne každý typ střechy je ideální pro půdní vestavbu. Nejvhodnější pro půdní vestavbu je sedlový typ střechy, který nabízí dostatek prostoru. Za ideální sklon střechu pro půdní úpravy se považuje 35 až 55 stupňů. Během rekonstrukce půdy by se také nemělo zapomínat na dostatečnou velikost oken a využití stínící techniky.** Rekonstrukce půdy** znamená také tepelnou izolaci střechy, která musí zabránit přehřívání v létě a úniku tepla v zimě. A v tuto chvíli přichází na řadu sádrokarton. Sádrokarton může na půdě jednoduše vytvořit příčky, snížit vysoké stropy, zakrýt potrubí, vytvořit komory a šatny. Sádrokarton může nabídnout na půdní vestavbě architektonicky velice zajímavé řešení.

Stavební práce

Stavební práce je pojem, který zahrnuje široké množství dalších služeb. Stavební práce představují např. zednické práce, obklady, dlažby, přestavbu bytových jader, výměnu plastových oken, výměnu dveří a zárubní, pokládání podlahových krytin, instalaci vyhřívané podlahy, zateplení fasád atd. Stavební práce můžete provádět sami nebo si na jejich vykonání objednat firmu.

Jak vybírat firmu na stavební práce

Stejně jako u výběru jiných služeb i zde platí nespěchat a vše si v klidu promyslet. Na internetu nalezneme velké množství firem nabízejících stavební práce. Podle referencí, ceny a nabízených služeb je dobré vybrat pár firem, které pak osobně navštívíte a ujasníte si detaily. Osobní kontakt vám mnohdy může usnadnit rozhodování ve výběru.

Stavba rodinného domu

Když chceme rodinný dům, můžeme se rozhodnout pro stavbu rodinného domů svépomocí, stavbu na klíč nebo kombinaci těchto způsobů. Stavba na klíč se dnes často využívá při stavbě hrubých základů. Stavba rodinného domu začíná základovou konstrukcí. Základová konstrukce znamená základy domu, rozvod kanalizace. Další fází je hrubá stavba domu, která zahrnuje obvodové zdi, nosné a nenosné příčky, stropy, krov, střešní krytina, komín a střešní okna. Třetí fáze stavby rodinného domu znamená osazení oken, vchodové a balkónové dveře, parapety oken, garážová vrata. Poté následuje fáze instalace a úpravy povrchů. Dále přichází fáze kompletace stavby. Tato fáze zahrnuje vytvoření vnější fasády a vnitřních dveří. Poslední částí ve stavbě nového domu je vybavení interiéru. Stavba rodinného domu je dlouhodobá záležitost. Během plnění vašeho snu bude přicházet velké množství problému a překážek. Nenechte se ničím odradit, vynaložená námaha se vám vrátí v podobě krásného místa k žití pro vás a vaši rodinu.

Zateplení fasád

Neustálé zvyšování cen za energie nás nutí k mnohým úsporným řešením. Lidé dnes často přistupují k stavbě nízkoenergetických nebo pasivních domů. Pro tento typ domů je charakteristická výborná izolace stěn a také oken. Když nám teplo neutíká z domu, ušetříme za energie a také vytváříme tepelnou pohodu, která je prospěšná pro náš fyzický i psychický zdravotní stav. Zateplování fasád nám zajistí úsporu energie, omezení úniku tepla a vylepšení estetických vlastností budovy.

Jaké jsou výhody zateplení fasády domu

Nejdůležitějším faktorem při rozhodování proč zvolit zateplení fasády je samozřejmě úspora energií při vytápění. Tato úspora je až ve výši 50%. Nepopiratelnou výhodou jsou estetické vlastnosti rodinného nebo panelového domu. Zateplený dům se v létě nepřehřívá a v zimě nedochází k tak velkým únikům tepla. V létě můžete díky zateplení fasády ušetřit za klimatizaci. Když už proběhlo zateplení fasády, je také nutné informovat se o další údržbě fasády. Údržba zateplené fasády znamená kvalitní ochranné nátěry. Tyto nátěry se doporučují jednou za deset let.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15394 (rodina-finance.cz#23172)


Přidat komentář