Rekonstukce bytů včetně elektroinstalace

Každý z nás touží po novém krásném moderním bydlení. Chcete zrealizovat své sny a vařit v nové kuchyni, sprchovat se v nově zrekonstruované koupelně či opravit elektroinstalaci v bytě či domě, která má už tak dost odslouženo?

Ze všech stran nás v dnešní době zahrnují časopisy o moderním vybavení domácností a bydlení, televizní programy se často orientují na bydlení a jejich rekonstrukci, naši sousedi právě přestavěli svou starou koupelnu, a Vám už tyto informace nedají spát. Také toužíte po** rekonstrukci** svého bytečku či domu. Jak jen to vše vyměnit, zútulnit, zmodernizovat, jak si s tím vším poradit? Vždyť dnes je tolik krásných nových materiálu a zařízení. Na koho se obrátit s pomocí? Nejjednodušší je obrátit se na specializovanou firmu, která Vám poradí, pomůže s návrhem změn, ale také zařídí jejich realizaci.

Elektroinstalace

Výměna či rekonstrukce elektroinstalace je doporučovaná hlavně v domech a bytech starších. Tyto byty a domy mají kabelové rozvody často ještě z hliníků, které už nesplňují zákonné normy a vyžadují řádnou rekonstrukci. Ale také všechny jistící prvky a zásuvky volají po výměně vzhledem k nákupu nových elektrospotřebičů. Do montáže nové elektroinstalace se ovšem nemůžeme pustit sami, tato práce vyžaduje odborníka s řádným elektrotechnickým vzděláním a kvalifikací. Tento odborník navrhne novou elektroinstalaci, provede montáž, umí číst v technických výkresech, v projektových dokumentacích, zná technické normy. Abychom doma nevyhořeli a fungovali nám bezpečně zásuvky a spotřebiče, je důležité nechat provést rekonstrukci elektroinstalace vyškoleným expertem.

Co si představit pod pojmem rekonstrukce elektroinstalace rodinných domů, bytů, kanceláří a jiných objektů:

 • výměna jističů, zásuvek, vypínačů a jiných elektrozařízení
 • výměna starých hliníkových rozvodů za měděné
 • změny při přemístění a doplnění zásuvkových, světelných a ostatních obvodů
 • připojení elektrospotřebičů, svítidel a jiných elektrozařízení
 • zafrézování kabelů do panelu a zasekání nebo odvrtání vypínačů i zásuvek do zdiva a jiných stavebních materiálů
 • instalace zvonkových rozvodů a systémů domácích telefonů
 • opravy a údržba elektroinstalace
 • rekonstrukce osvětlení, včetně venkovního osvětlení zahrad, teras
 • instalace elektronických zabezpečovacích systémů

Pokládka podlah

Po provedení rekonstrukce elektroinstalace přichází na řadu pokládka nové podlahy. Dnešní nabídka podlahových krytin je obrovská. S tím vším Vám pomůže odborník na podlahy, tzv. "podlahář". Poradí, jaký typ podlahy je pro Vás nejvhodnější, dle přání provede demontáž staré podlahy, zajistí přípravu podkladu, zrealizuje odbornou pokládku Vámi vybrané podlahy. Podlaha by měla být vhodná do určené místnosti, měla by být praktická, ladit s interierem místnosti. Měla by vyhovovat požadavkům na trvanlivost materiálu, snadnou údržbu, odolnost proti oděru, tepelněizolační vlastností, protiskluzový povrch.

Výběr podlahy dělíme podle několika kritérií, jako je materiál, typ pokládky, dle zatížení podlahy a dle umístění podlahy. Nejčastěji používanou podlahou je dřevěná podlaha. Je to jedna z nejstarších používaných metod, dřevo je králem mezi podlaháři. Využívá se již po staletí, jak již k realizaci podlah zámků a hradů, ale také v chudých chalupách.  I dnes se v interierech bytů a domů často používá masívní dřevěná podlaha z prken, či dřevěné parkety. Z nabídky dále můžeme využít laminátové podlahy, korkové podlahy, bambusové podlahy, ale také podlahy z linolea, kamenné podlahy, koberce. Rozdělení podlahových krytin dle technologie pokládky dělíme na celoplošné lepené podlahy, plovoucí podlahy a podlahy na roštech.  Podlahy spojované pomocí lepidla mají oproti plovoucím podlahám pár výhod, jako je dokonalý jednolitý vzhled, nehrozí vznik spár, malá šířka přechodových lišt, jsou odolné proti průniku vlhkostí. Jejich nevýhodou je však nerozebíratelnost podlahy, nesnadna výměna poškozených dílů a tím pádem komplikovaná renovace podlahy. Důležitým bodem je u lepených podlah jejich náročná příprava podkladu. Musí být dokonale rovný a odborně nivelovaný, a musí se počítat s tím, že prakticky nelze v budoucnu rozebrat.

Kvalifikovaní podlaháři Vám poradí a provedou pokládku a nalepení podlah všech typů a technologií ze dřeva, linolea, korku, koberce. Rádi Vám poradí s výběrem vhodného materiálu dle umístění podlahy, poradí s údržbou Vaší nové podlahy.

Obkladačské práce

Pokud jste se rozhodli pro renovaci Vaší koupelny, WC, kuchyně či stavíte úplně nový byt či dům, potom obkladačské práce a práce spojené s obkladem a dlažbou budou patřit ke službám, které rádi využijete. Při rekonstrukci bytového jádra, či koupelny je potřeba demontovat staré kachličky, umakartové jádro a položit nový obklad, dlažbu. Firmy zabývající se obkladačskými pracemi dnes zdarma zaměří a vypracují cenovou nabídku, zpracují návrh pokládky, často i 3D návrh pro představivost zákazníka. Vybourání umakartového jádra provedou včetně jejich likvidace. Zákazník si vybere z  velkého výběru kvalitního a krásného obkladu či dlažby, a o vše ostatní už se postará kvalitní obkladač. Práce obkladače jsou:

 • pomoc s výběrem a návrhem pokládky včetně cenové kalkulace
 • pokládka obkladů a dlažeb v koupelnách, kuchyních, schodech, aj.
 • přípravné práce před pokládkou obkladů a dlažeb : umístění vany, sprchového koutu, vyrovnání podkladu lepidlem, nanesení samonivelační stěrky
 • pokládka dlažeb na terasách a zahradách, balkonech

Zednické práce

Při rekonstrukcích bytů, domů, chalup je důležitou činností zednická práce. Pomůže nám s ní "zedník", který se specializuje na zednické práce tedy na budování a opravy staveb, zná a materiály a stavební normy. Co je jeho náplní práce? Jsou to pracovní činnosti jako příprava malty a dalších stavebních materiálu, sekání cihel, stavění příček a zdí, vytváření překlenutí otvorů, vyzdívání stěn, provádění oprav omítek, stavění omítek, komínů, krbů, obnova a oprava památek. Zedník musí být zručný, mít organizační schopnosti, prostorovou představivost, tělesně i fyzicky zdatný. Předpokladem je vyučení v oboru zedník.

Rekonstrukce bytového jádra

Co vše je potřeba při rekonstrukci bytového jádra, nám poradí odborná firma, která nabízí komplexní služby elektroinstalace, pokládku podlah a také obkladačské a zednické práce. A co nás při rekonstrukci čeká nebo tedy firmu, kterou si vybereme a služby provede:

Zaměření a vypracování cenové nabídky, vypracování návrhu oprav a změn rekonstrukce, dodávku obkladů, dlažeb a sanitního zařízení dle výběru zákazníka, vybourání umakartového jádra včetně likvidace odpadu, vyzdění nového bytového jádra pro koupelnu a WC, instalace vody a elektroinstalace, jemné zednické práce, položení obkladu a podlahy, tedy obkladačské práce a podlahářské práce. Na závěr kompletní instalační práce a nezapomenutelná je také poskytnutá záruka na celé dílo.

Že tyto práce nezvládnete sami? Je třeba vše provést odborně, kvalifikovaně, dle platných norem a předpisů, a především rychle a bezpečně? Určitě se obraťte na firmy poskytující tyto vyškolené odborníky, provedou kvalitní práci, a Vy se můžete už jen těšit z Vaší nové rekonstrukce bytu či domu a uskutečnit si své sny o bydlení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15251 (rodina-finance.cz#22909)


Přidat komentář