Práce ve výškách

Jsou pro nás výškové, stavební a výkopové práce důležité? Musíme si na tyto práce najímat odborníky? Jsou tyto práce těžké? Najděte si chvilku na přečtení tohoto článku, kde se vše dozvíte.

Výškové práce

Už ze samotného názvu vyplývá, že výškové práce se provádějí ve výškách. Pokud máme strach z výšek jsou pro nás tyto práce tabu. Výškové práce může vykonávat pouze člověk, který netrpní strachem z výšek. Pro lidi, kteří trpí tímto strachem jsou čtyři metry už pořádná výška a netroufnou si na ni. Proto představit si pracovat v tomto prostřední je pro ně nepředstavitelné. Pokud máme strach z výšek, tak nám ani nic jiného než se na odborníky obrátit nezbývá. Uděláme však dobře, jelikož výškové práce jsou nebezpečné.

Mezi nejobvyklejší výškové práce patří:

 • Veškeré nátěry střech
 • Opravy střech, okapů nebo komínů
 • Čištění okapů, komínů
 • Umývání oken, prosklených fasád
 • Montáže a nátěry velkoplošných reklam
 • Montáž hromosvodů
 • Opravy budov
 • Fotografické práce ve výškách

Výškové práce odborníci provádějí pomocí** horolezecké výbavy, plošin a žebříků**, bez kterých bychom si neuměli představit tuto práci. Provádět výškové práce stojí hodně odvahy. Tento obor bývá nebezpečný a pokud nemáme tu správnou výbavu a nejsme dobře zajištěni, rozhodně bychom se do těchto prací neměli pouštět sami. Musíme si uvědomit, že pokud se něco stane ve výšce, bude pak pozdě cokoliv řešit.

Stavební práce

Pokud jsme kutilové, tak si některé** stavební práce** můžeme provést sami bez odborníka. Ovšem provádět stavební práce svépomocí se nedoporučuje. Pokud nejsme odborníci, můžeme podcenit mnoho faktorů, které se nám mohou projevit v momentě, kdy už s nimi nebudeme moci nic udělat a náklady na jejich opravu budou daleko větší, než kdybychom si nechali poradit hned na začátku. Odborníci na stavební práce mají zkušenosti a drobné problémy, které se můžou vyskytnout, hravě vyřeší. Při stavebních pracích je také důležité zvolit správně stavební materiál. Na materiálu se nikdy nevyplatí šetřit. Pokud použijeme materiál nekvalitní, tak se za pár let stane to, že se nám to někde projeví. Materiál kvalitní nám vydrží mnohem déle. Materiál je navíc jednou z věcí, na kterém se časem vše ukáže. Pokud si najmeme odborníky, kteří mají přehled o různých materiálech, tak získáme materiál kvalitní a za slušné ceny. Často pokud něco kupujeme sami, stane se nám, že můžeme cenu za materiál přeplatit.

Mezi nejobvyklejší stavební práce patří:

 • Zemní práce
 • Stavba základů
 • Svislé a vodorovné konstrukce
 • Úpravy povrchu stěn a stropů
 • Podlahy
 • Chodníky a dlažby
 • Zateplení a izolace
 • Stavba střechy

Výkopové práce

Výkopové práce budeme potřebovat hlavně při nové výstavbě domu. Výkopovými pracemi získáme základy pro náš dům. Výkopové práce jsou také důležité při připojení plynu, vody nebo odpadů. Bez výkopových pracích se při výstavbě rodinného domu neobejdeme. Pokud se obrátíme na odborníky, kteří tyto práce provozují uděláme jen dobře. Firma, kterou si objednáme, za nás výkopové práce provede rychle a bez naší jakékoliv dřiny. Není to jen o tom vykopat díru, ve které budeme vést přípojku. Výkopové práce provádíme pomocí různých bagrů, ale i pomocí ručního nářadí.

Mezi nejobvyklejší výkopové práce patří:

 • Základy domů, plotů, garáží, chat, vedení a opravy inženýrských sítí, pokládka zámkových dlažeb, bazénů, septiků, jímek
 • Úprava terénů svažitých i rovinatých
 • Těžba zeminy
 • Zahrnovací práce

Montážní plošina MP 13 a RTO 20

Tyto** vysokozdvižné montážní plošiny** slouží k různých stavebním i výškovým pracím. Můžeme je využít k** montáži i demontáži** reklamních plošin, k pověšení billboardů, bigboardů, k čištění a mytí oken ve výškách, k nátěrům stožárů, k ořezávání stromů, k opláštění budov, k manipulaci s těžkými předměty díky jeho pomocným hákům na ramenu nebo v zimě montážní plošinu můžeme využívat k sundávání sněhu ze střech domů. Tyto montážní plošiny patří ke strojům, které se využívají velmi často. Mnoho odborníků s těmito montážními plošinami pracuje. Tyto montážní plošiny, pokud bychom měli zájem si můžeme také půjčit. Často si je půjčujeme, když potřebujeme ořezat koruny stromů a nechceme si na tuto práci volat odborníky. Půjčení plošin není tak nákladné, abychom si je nemohli dovolit.

Kvalita a cena

Výškové, stavební i výkopové práce patří k pracím těžkým. Na těchto pracích bychom neměli šetřit a spíše zavolat odborníka, aby nám poradil a provedl práci, kterou zvládne bez nejmenších problémů. Práce bude odvedena kvalitně a my budeme spokojeni. Firmy, které tyto práce provozují najdeme v každém větším městě. Určitě je mezi nimi velká konkurence, a proto si na svou odvedenou práci dávají velký pozor. My se pak nemusíme bát, že by byla práce odvedena nekvalitně. Pokud jste na začátku čtení tohoto článku váhali, jestli si odborníky najmout nebo ne, doufáme, že teď v tom máte jasno a na výškové, stavební nebo výkopové práce si odborníky najmete.

Kde odborníky vyhledat?


Kde všude můžeme ovšem tyto** odborníky** na výškové, stavební i výkopové práce najít? Nejlepší způsob je ten, že se zeptáme svých známých, jestli by nám takovou firmu, která se zabývá těmito pracemi nemohli doporučit. Pokud nám naši známí nikoho nedoporučí, tak je v dnešní době nejběžnější způsob sednout si k internetu a projet pár internetových stránek a firmy, které se tímto zabývají, vyhledat. Jak poznáme, že firma, kterou jsme si našli je dobrá? To, že má firma pěkné internetové stránky, ještě nemusí znamenat, že je spolehlivá a odvede svou práci kvalitně. Pokud se ovšem na některou firmu obrátíme, poznáme to z jejího přístupu k nám. Z toho, jak s námi jedná. Měli by se k nám chovat tak, že my jsme odběratelé, že mi jim zaplatíme za jejich služby, a proto by se měli chovat způsobem, že si váží nového zákazníka, který je podle toho, jak odvedou svou práci, může doporučit ostatním. Jako zákazníci máme velkou výhodu v tom, že pokud nebudeme spokojeni s jejich službami, tak se můžeme příště obrátit na jejich konkurenci. Tohle ví každá firma, která se na trhu udrží.** Firmy**, které se zabývají těmito pracemi, by měli mít také své vlastní nářadí s kterým pracují. Pokud ho nemají, měli by si ho půjčovat v kvalitních půjčovnách. Ne každá firma má nářadí své, některé nástroje jsou moc drahé a firmám se často oplatí si nějaké nástroje nebo stroje půjčit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15376 (rodina-finance.cz#23135)


Přidat komentář