Pneuservis, autoservis Frýdek - Místek

Hledáte dobrý pneuservis, který nabízí kompletní služby? Nevíte si rady s výběrem vhodných pneumatik? Náš článek vám představí služby, týkající se služeb pneuservisů, výměny pneumatik a zásad jejich používání.

Hloubka desénu pneumatik

Nic nevydrží věčně a tak ani pneumatiky, jejichž vzorek se postupem času zákonitě sjíždí. Pokud se hloubka vzorku vašich pneumatik blíží minimu, je nejvyšší čas se obrátit na pneuservis a objednat si jejich výměnu. Jaká je minimální hloubka vzorku? Jak jsme se dozvěděli v ostravském pneuservisu, výměny pneumatik doporučují za následujících podmínek: až do minulého roku bylo možné jezdit celoročně na pneumatikách s minimální hloubkou dezénu hlavních obvodových drážek 1,6 mm a rozhodnutí o použití zimní pneumatiky bylo jen na řidiči. Novelou vyhlášky č. 30/2001 Sb., která provádí pravidla provozu na pozemních komunikacích, musí mít všichni řidiči v době od 1. listopadu do 31. března alespoň na úsecích vyznačených dopravní značkou „zimní výbava“ (značka C15a a C15b) zimní pneumatiky. Vozidla do 3,5 tuny musí mít zimní pneumatiky s minimální hloubkou dezénu 4 mm na všech kolech, vozidla nad 3,5 tuny zimní pneumatiky nebo pneumatiky M+S s minimální hloubkou dezénu 6 mm na všech hnaných kolech.

Pneuservis, autoservis Frýdek - Místek

Hledáte kvalitní autoservis? Bydlíte v oblasti Frýdku - Místku?

Příklad nabízených služeb:

 • diagnostika motorových vozidel,
 • pneuservis,
 • geometrie,
 • autoelektrika,
 • prodej náhradních dílů,
 • výměna výfuků,
 • rozvodů, oleje
 • mechanické opravy
 • karosářské práce
 • repase trysek
 • přípravy na technickou kontrolu a mnoho dalších služeb

Půjčovna aut ve Frýdku - Místku

Mezi naše služby patří přistavení vozidla na Vámi určené místo ve Frýdku-Místku zdarma. Vlastní autoservis a ruční myčka zase zaručují že naše vozidla jsou ve stoprocentním pořádku a čistotě. Tyto služby jsou již zahrnuty v ceně za půjčení automobilu.Poskytujeme také dlouhodobý pronájem. Kromě služeb autopůjčovny ve Frýdku-Místku nabízíme služby jako likvidace pojistných událostí ve Frýdku-Místku a okolí. Znamená to,že v případě havárie Vašeho vozidla se postaráme o opravu,zapůjčení náhradního vozidla zdarma po dobu opravy a veškeré vyřízení všech formalit na pojišťovně.

Kvalitní pneumatiky a bezpečnost

Používat kvalitní pneumatiky a zajistit jejich včasnou výměnu, vyplývá už principu. Pneumatika je jediným styčným prvkem mezi vozidlem a vozovkou a zajišťuje tak mezi nimi přenos sil. V pneuservisu Frýdek - Místek ví nejlépe, že pneumatiky procházejí neustálým vývojem a na trhu jsou stále kvalitnější pneu, ale je třeba si uvědomit, že styčnou plochu pneumatiky s vozovkou tvoří velmi malá plocha, kde se uskutečňují přenosy všech sil – akcelerace, příčné síly při průjezdu zatáčkou a zejména síly vznikající při brzdění vozidla.

Výměna pneumatik Frýdek - Místek a okolí

Pro dosažení stability vozidla je důležité dodržení předepsaných tlaků huštění pneumatik a zejména dodržení hloubky desénu. Pneuservis Frýdek - Místek varuje všechny řidiče – pouze používáním kvalitních pneumatik je zaručena správná funkce a pokud nemohou pneumatiky uvedené síly přenést, dojde ke smyku. Přijďte si nechat zkontrolovat stav pneumatik a v případě potřeby provedeme výměnu vadných pneu. Pneuservis Ostrava dodává pneumatiky od renomovaných výrobců. Provádí rychlou výměnu pneu, přezutí a vyvážení kol. Běžné pneumatiky má dostupné skladem, speciální kusy pneu dodává na objednávku, dle dostupnosti daného modelu pneumatiky, obvykle do 2 dnů.

Jak vybrat zimní pneumatiky?

Mnoho řidičů si myslí, že zimní pneumatiky by měly být co nejužší, protože tlak působící na užší pneumatiku je větší a kvalitní vzorek tím dosáhne vyššího záběru. Z pohledu fyzikálního je to správná úvaha, ale užší zimní pneumatiky se vyplatí pouze řidiči, který se většinou pohybuje v oblastech se souvislou sněhovou pokrývkou. V pneuservisu Frýdek - Místek nám vysvětlili, že v běžných podmínkách na mokrých zimních silnicích a vzhledem k rychlosti jízdy na dálnicích, je pro běžného řidiče rozumnější použít širší pneumatiky, které mají větší styčnou plochu s vozovkou a tím dosahují vyšší směrové stability při jízdě.

Tipy pro výměnu pneumatik - Frýdek - Místek a okolí

Na závěr vám přinášíme několik rad. Při brzdění se zablokovanými koly na mokré vozovce pneumatika s dezénem o hloubce 8 mm dosahuje téměř poloviční délky brzdné dráhy oproti pneumatice s dezénem o hloubce 1,6 mm. Z toho vyplývá, že pro bezpečný provoz je nutné dodržovat včasnou výměnu pneumatik. Malá hloubka dezénu pneumatiky totiž prodlužuje brzdnou dráhu a značně zvyšuje riziko vzniku aquaplaningu. Pravidelně také kontrolujte tlak vzduchu v pneumatikách. Vždy jezděte pouze takovou rychlostí, abyste jste se ze svých cest vraceli ve zdraví a bez způsobené škody na vlastním nebo cizím majetku. Včasná výměna pneumatik vám k bezpečnému provozu rozhodně pomůže.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15423 (rodina-finance.cz#23379)


Přidat komentář