Montáž satelitů - Zlín a okolí

Chcete si vychutnat sledování svého pořadu ve vysoké kvalitě? Chcete rozšířit nabídku televizních programů? Stačí se obrátit na odbornou firmu, která zajišťuje montáž, instalaci a servis veškerého vybavení pro satelitní vysílání, televizi a video.

Digitalizace pozemního vysílání sice zvýšila kvalitu obrazu, ale v mnoha případech je tento příjem televizního signálu problematický. Někteří tuto situaci již vyřešili nákupem satelitního kompletu, jiní si stále ještě nevědí rady. Řešení je velice jednoduché – obrátit se na odbornou firmu, která Vám satelitní komplet správně nainstaluje. Sami, bez přístrojového vybavení nemáte mnoho šancí nejlepší místo pro umístění paraboly nebo televizní antény najít. Firma má v této oblasti bohaté zkušenosti a instaluje Vám nejen satelitní komplet, ale nabídne novou, kvalitnější audio a video techniku. Základní nabídka programů je na satelitním vysílání zdarma a satelitní komplety jsou v dnešní době cenově dostupné. A na novém velkém televizoru vypadá obraz báječně...

Jak pracuje satelitní vysílání?

Na oběžné dráze je umístěno několik družic, které směrem k zemi vysílají satelitní signál. Ten může být digitální nebo analogový, který už je ovšem na ústupu. K příjmu satelitního vysílání je potřeba namontovat a správně nasměrovat satelitní parabolickou anténu. Satelitní přijímač dekóduje signál přijatý z družice parabolickou anténou a konvertuje jej pomocí LNB na nižší frekvenci, a dekóduje signál DVB-S (MPEG-2) nebo DVB-S2 (High-definition video MPEG-4). Výstupní signál ze satelitního přijímače je většinou videosignál systému PAL, který je přiveden do televizoru. Propojení televizoru a satelitního přijímače je zajištěno pomocí konektoru SCART, S-Video nebo HDMI.

Princip kódování satelitního vysílání

Montáž satelitůPokud je kanál kryptovaný, pak je třeba jej dekryptovat. Kódovaní je stejné pro všechny systémy, používá se jeden algoritmus CSA. Pracuje se u něj s veřejným klíčem, který má 16 bytů a používá se po polovinách. Tento klíč se vysílá společně s video a audio daty ze satelitu. Klíč se vysílá kódovaně, modul CAM vybere ze streamu ECM pakety a přeskládá je do instrukcí, které posílá na kartu. Způsob práce s kartou se už liší u různých kódovacích systémů (cryptoworks, nagravison, irdeto, seca, videoguard, viacess atd.), ale u všech je podstata stejná. Provede se přepočítání a vyrobí se nových 16 bytů, které se použijí jako klíč pro dekódování CSA. Klíč pro CSA se mění asi po deseti až dvaceti sekundách. Způsob vyrábění či přepočítávání v kartách jsou jiné u různých systémů, ale vždy jsou založeny na přepočítání algoritmů, jako jsou například RSA pomocí dalšího vnitřního klíče, který je v kartě uložen.

Jaké vysílání lze na satelitu zachytit?

Satelitní vysílání je šířeno bezplatně nebo kódovaně. Vysílání FTV (Free to view), je kódované, ale platí se pouze poplatek za vydání karty. Kódované vysílání je zcela placené, v tom případě je nutné platit měsíční poplatky. Dekódování satelitního vysílání je řešeno většinou pomocí přídavné karty typu CI. Tato karta je vložena do satelitního přijímače a dále smart karta s dekódovacími klíči.

Vybíráme satelitní přijímač

Výběr satelitního přijímače je pro běžného televizního diváka pravděpodobně prvotní překážkou při přechodu na satelitní příjem televizních a rozhlasových programů. Jak satelitní přijímač vybírat? Nedá se říci, že nějaký satelitní přijímač je ten** nejlepší**. Každý z nás má jiné zájmy, potřeby a požadavky. Tomu také odpovídá široká nabídka typů satelitních přijímačů a množství jejich funkcí. Někdo požaduje řadu nadstandardních funkcí, včetně přístupu na internet, možnosti rozšíření o další uživatelské funkce. Jinému uživateli naopak stačí základní funkce. Nejlepším řešením této situace je navštívit specializovaného prodejce satelitní techniky, který Vám nabídne satelitní přijímač, vyhovující přesně Vašim požadavkům.

Nabídka a služby prodejce satelitní techniky

Specializovaná firma, která nabízí prodej a instalaci satelitů dokáže nabídnout nejlepší řešení Vašich požadavků. Poradí Vám s výběrem vhodného satelitního přijímače podle jeho funkcí nebo jednoduchosti obsluhy. Jiný přístroj budete požadovat jako náročný zákazník, který žádá propojení s další video a audio technikou, a zcela jiný typ přijímače bude vhodný například pro babičku, která chce jednoduché ovládání. Firma Vám nabídne nejen prodej veškerého vybavení pro satelitní televizi, televizi a video, ale provede také montáž, instalaci, včetně zajištění servisu. Prodejce Vám poradí, zda lze Váš starý televizor s novou technikou propojit, a nabídne Vám případně nový televizní přijímač, vhodný pro příjem satelitní televize. Pak již nebrání ve sledování mnoha paketů jako CZECHLINK (PRIMA, ČT1, ČT2, ČT4 sport, ČT24) a mnoha dalších programů. Pokud nechcete svůj pořad propásnout, můžete jej sledovat ze záznamu. Prodejce Vám nabídne řadu videopřehrávačů, videorekordérů, videotechniky a příslušenství včetně odborné instalace.Televizní příjmač - přenosný

Montáž satelitních parabol

Vybrat vhodné místo pro umístění satelitní paraboly nemusí být pro laika jednoduché. Před nákupem satelitu je nutné zvážit, zda ve Vašich podmínkách bude možné přijímací parabolu vůbec kam umístit. I v tomto případě Vám pomůže profesionální firma, která má dostatek zkušeností a ví, kterým směrem musí parabola směrovat. Je ale téměř jisté, že firma vhodné řešení nalezne. Parabola může být umístěna na zahradě, na balkóně, na zdi či na střeše. Vždy však musí být natočena přibližně směrem na jih. Druhou podmínkou je, že pod úhlem asi 40 stupňů musí být volný prostor pro příjem signálů ze satelitů. Pokud uvažujete o použití natáčecího zařízení, počítejte s tím, že volný prostor musí být ještě v širším úhlu, a to přibližně 60 stupňů od jihu na východ i na západ - na obě strany. Počítejte také s tím, že okrajové družice na východě i na západě jsou umístěny na obzoru zdánlivě níže.

Měření signálu pozemního vysílání

U satelitů je situace jednoduchá, ale u pozemního digitálního vysílání se v některých případech projevují problémy s kvalitou signálu. Vina ale často není v poskytovateli signálu, ale na Vaší straně. Příčinou může být používání staré antény nebo rozvodů signálu. Úroveň a kvalitu signálu si můžete snadno ověřit sami, tuto funkci nabízí snad každý SET-TOP-BOX. Pokud je signál slabý nebo si nevíte rady, obraťte se na odbornou firmu. Ta u Vás signál pomocí speciální techniky změří a doporučí Vám další vhodný postup.

Odstraňování poruch v příjmu televize

Pokud během sledování televize obraz trhá nebo se v něm objevují kostičky, příčinou je nekvalitní televizní signál. Příčinou může být závada na anténě, satelitní parabole nebo televizním svodu. I v tomto případě je vhodné se obrátit na profesionální firmu, která provede změření úrovně signálu, provede korekci nasměrování antény nebo paraboly, zkontroluje stav rozvodů a propojení všech přístrojů. Výjimečně se může jednat o poruchu satelitního přijímače nebo televizoru, ale i v tomto případě firma zajistí odbornou opravu. V případě poruchy příjmu se tedy obracejte na zkušenou firmu, která zajišťuje také následný servis.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15229 (rodina-finance.cz#22886)


Diskuze a zkušenosti

Sasák Zdeněk | 04.12.2015 20:10
Jaká je možnost připenění satelitu, a jeho finanční provoz. Děkuji za odpověď.


Přidat komentář