Malířské a lakýrnické práce - Brandýs nad Labem a okolí

Když se řekne malování, vyjeví se mi v první moment převrácené oči v sloup mého muže a v druhém momentě pohádka o dvou typicky českých kutilech a jejich variace na úspěšné malování bytu. A co se vyjeví vám?

Malování stěn je nejjednodušší a nejlevnější možností, jak velice efektivně rychle revitalizovat svůj byt. Na první pohled se to možná nezdá, ale stěny a hlavně jejich barva dodá všemu co je uvnitř důraz. Pokud jsou stěny nevzhledné, zašlé a v nevhodných barevných odstínech i ten nejdražší a nejluxusnější nábytek bude vypadat divně, nepěkně a vám se v takovém bytě bude nedobře bydlet.** Malování bytu** je tedy důležité, a to nejen proto, že to tvrdí maminka i manželka a ty prostě mají vždycky pravdu.

Malování je důležité, protože nám prosvětlí interiér, i kdybychom bílou barvu přetřeli jen bílou.** Malování** má také velice významný očistný a hygienický faktor. V průběhu let se totiž na stěnách usazuje prach a různé bakterie, které stěny promění v nevzhledné, ale zároveň jsou pro nás i jistým zdravotním rizikem. A tak, ať se nám chce či nechce, jednou za čas se prostě malovat musí.

Malování s profesionály anebo svépomocí?

Češi jsou národem kutilů, který má stále nějak zažito tendenci poradit si „nějak“ sám. To NĚJAK je zapotřebí zdůraznit, protože je to kolikrát doopravdy jako u Pata a Mata, aby se český člověk dopídil ke konečnému výsledku. Cesta to je trnitá a vždy s nejistým výsledkem, pokud se dílo podaří bývá to kolikrát spíše náhoda než zcela reálně do konce dotažený záměr. Touha ušetřit na místě, kde se nemá, byla a je pro Čechy celkem typická. Jenomže pak to také tak dopadá. Pokud chcete mít stoprocentní záruku, že váš byt bude doopravdy vypadat tak, jak jste chtěli, neriskujte své zdraví, peníze a pohodu domácnosti a raději svěřte malování profesionálům. Je přirozené, že neumíte všechno, vždyť je to i absolutně nemožné.

Malířské a lakýrnické práce – Brandýs nad Labem

Již v roce 1903 si odnášel Nils Finsen Nobelovu Cenu za to, že zjistil, že barvy velice významně ovlivňují lidskou psychiku i zdraví člověka. Je proto důležité, abychom se obklopovali věcmi a barvami, které nám dělají dobře a naši duši umí pohladit.

Je jasné, že módní trendy hýbou i interiérovým designem a tedy i trendy pro malování, přesto bychom se při výběru měli řídit hlavně svými pocity. Letošní módní trend vybízí k letním svěžím barvám jakými jsou žluté odstíny, zelenkavé barvy a další barevné variace všech citrusových plodů. Za rok tomu však bude zase jinak.

Barvy by tedy měly hlavně korespondovat s tím, co máme rádi,** stylem interiéru** a také prostorem. Existují jisté zákonitosti, které by se měly dodržovat, kde je tmavá místnost nevolíme tmavý odstín barev a podobně. Pokud chceme dosáhnout příjemného a harmonického působení interiéru, tak bychom se měli držet zlatého pravidla tří. To znamená, že do jedné místnosti nepoužijete v rámci nábytku, stěn, podlah i doplňků více jak tři barvy. Kdyby tomu bylo jinak, neměli byste v pokoji příjemný pocit, barvy by působily disharmonicky a barvy by vás rušily.

Nechte si poradit

Pokud si nevíte rady, nechte si poradit s výběrem u odborníků. Jestli máte představu o svém interiéru, ale nejste si jisti zda je to to pravé ořechové, nebojte se zeptat odborníka. Může vám vysvětlit, jak toho dosáhnout, jestli je to vůbec reálné a za jakých podmínek anebo vám nabídne jiné zajímavé řešení, které by vás nenapadlo. Mnohdy je nezaujatý pohled tím nejlepším, co vás mohlo potkat.

Kdy malovat?

Módní trendy se mění každý rok, je však proto nutné každý rok malovat? Pokud nechcete být zaručeně každý rok stylový, tak rozhodně každý rok malovat nemusíte. Povinnost každoročního malování mají obvykle veřejné instituce, zdravotnické prostory a restaurace, kdy a jak často si vymalujete svůj vlastní byt záleží jen na vás.

Přesto existují jistá doporučení, které vám usnadní vaše váhání zda letos vymalovat, či nevymalovat. Svůj byt malujte, vždy když máte pocit, že je tomu potřeba. Nejen proto, že se to musí.

Všeobecné schéma potřeby výmalby interiéru se odvíjí od velikosti prostoru a také od toho, zda se jedná o místnost s frekventovaným pohybem. Kuchyně a obývací pokoje bývají nejvíce využívané a také si do nich nejčastěji vodíme různé návštěvy, proto je důležité tyto místnosti malovat alespoň jednou za dva až tři roky. Ostatní místnosti vystačí malovat jednou za 4 – 6 let a nebytové prostory pak průměrně jednou za tři až pět let.

Všeobecně se říká, že jaro a léto jsou nejvhodnějším obdobím pro malování, ale toto tvrzení již dávno není zas až tak pravdivé.** Malování bytů** je velice výhodné provádět i v topné sezóně, kdy nám ke schnutí pomáhá místo venkovního počasí pro změnu topení.

Lakýrnické práce

Součástí interiéru jsou dveře, okna, radiátory a zárubně. Jestliže se rozhodneme pro rychlou renovaci interiéru bude vypadat poněkud podivně, když pouze vymalujeme a zašlé a oprýskané radiátory, dveře, či zárubně necháme na pospas svému osudu. Pro dokonalý efekt je zapotřebí práci dotáhnout až do konce. V současné době si navíc můžete vybrat ze široké palety barev, takže vaše zárubně nemusí být pouze nudně bílé, světle modré anebo hnědé. Je ideální pokud můžete skloubit malování i lakýrnické práce v jeden celek, protože se to pak odrazí na rychlosti i na ceně.

Je příjemné se vracet domů, pokud vás vítá dům příjemný, voňavý, barevný a neoprýskaný. Stačí malý zásah – vymalovat a váš doposud nudný byt se promění v místo, kam se budou všichni rádi vracet. Takže zbývá se jen zeptat: "Kdy jste naposled malovali?"

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15254 (rodina-finance.cz#22912)


Přidat komentář