Lakýrnické a malířské práce - Praha 4

Snad nejefektivnější a nejrychlejší proměnu našeho domova je možné provést díky nové výmalbě. Vhodně zvolené barvy dokážou místnosti prozářit, dodat jim útulnost, čistotu, klid, či naopak evokovat činnosti a myšlenky.

Bílá barva je klasikou, kterou nic nezkazíte, pokud si nejste jisti u některé z místností, například předsíně, zda bude vhodnější barva do hněda, oranžova apod. S jinými místnostmi si však můžete doslova pohrát. Některé pokoje přímo volají pro teplý prozářený, podzimní odstín aj. Ač by se mohlo zdát, že barva, je jen barva a nic jiného, pak Vás mohou velmi rychle vyvést z omylu. Barvy totiž významně působí na naši psychiku. S jejich odstíny Vám s největší pravděpodobností malířská firma neporadí, pokud současně nebude firmou designérskou. Zato Vám však taková firma poradí s typovým výběrem barvy a následně se postará o dokonalé vymalování.

Malířské práce

Pod malířskými pracemi se neskrývá „pouze“ samotná výmalba interiéru. Pozvete-li si domů profesionální malířskou firmu na vymalování, pak nejprve dojde k zhodnocení stavu stěn a případně původní výmalby. Prvotní konzultační schůzka na místě budoucích změn je velmi důležitá. Malíř totiž usoudí a rozhodne, zda je možné provést novou výmalbu rovnou, nebo některá místa nejprve oškrabat.** Malíři** se také setkávají s tím, že na stěnách je několik vrstev tapet. Jednotliví majitelé totiž místo sundání tapety, přetapetují původní. A takto se situace může několikrát opakovat. Z tapet pak vznikne krusta, která se dá jen těžko přemalovat. A pak můžete být na řadě Vy, kdy stojíte také před volbou, zda se uchýlit k dalšímu přetapetování, nebo sundání veškerých tapet. Do přemalování byste jen těžko přemluvili profi malíře, protože výsledek by vůbec nebyl takový, jaký byste očekávali. Zato se však popasuje se sundáním tapetové krusty.

V případě, že některá místa stěn „zdobí“ trhliny a praskliny, přichází na řadu štukování.

Volba typu barvy

Již výše jsme zmínili, že barev, které je možné použít pro výmalbu, je hned celá škála. Pro laika, který se nepohybuje v oboru malířství, může být poněkud tvrdým oříškem, zvolit tu nejvhodnější. Na trhu jsou totiž barvy vápenné, disperzní, akrylátové, silikonové, silikátové, vinylové aj. Profesionální malířská firma Vám však s výběrem poradí. Každá z uvedených barev disponuje jinými vlastnostmi. Některá je otěruvzdorná, jiná disponuje protiplísňovou ochranou, další se může pochlubit desinfekčním účinkem aj.

Volba způsobu výmalby

Máte vybrané odstíny barvy i samotný typ barvy. Teď ještě zbývá se rozhodnout, zda budou veškeré stěny pokoje** vymalovány** jednou barvou, či více barvami. Oblíbená je také několikacentimetrová bílá linka u stropu. Další vychytávkou je například barevné zvýraznění okolí zárubní dveří. Hitem poslední doby jsou tzv. Benátské štuky. To, co je však standardem, je bílý strop. Nevypadá zrovna efektně a příjemně, kdyby byla celá místnost, tj. stěny i strop vymalovány jednolitou barvou, ať už oranžovou, hnědou, zelenkavou, levandulovou aj. Něco jiného je však vymalování celé místnosti pouze bílou barvou.

Jednotlivé barvy mohou mezi sebou vzájemně a nenásilně přecházet. Nebo naopak můžete zvolit naprosto kontrastní kombinaci barev. Pokud si nejste jisti, zda Vámi vybraná barevná kompozice bude vhodná, můžete si pomoci díky některému z grafických programů. Pak již Vaší představivosti a kreativitě nebude stát nic v cestě.

Vybavení profesionálního malíře

U profesionálního malíře se Vám nestane, že byste mu museli shánět náčiní. Vše potřebné bude mít s sebou. Někteří malíři pracují s válečkem, jiní zase s malířskou štětkou. Jsou však i případy, či místa v interiérech, kdy je vhodné použít váleček, či štětec. V případě, že budete potřebovat vymalovat větší plochu, pak se můžete setkat i s tím, že malíř použije speciální stříkačku. Výmalba tímto způsobem je sice rychlejší, ovšem, pak následný úklid je zdlouhavější.

Úklid po vymalování

Když jsme se již dotkli problematiky úklidu po vymalování, pak na trhu najdete i firmy, které po sobě kompletně, nebo alespoň částečně uklidí. Což je jistě velká výhoda, protože si ušetříte čas, kterého jistě celá řada z nás nemá nazbyt.

Lakýrnické práce

Vedle** malířských prací**, si častokrát také můžete u stejné firmy objednat práce** lakýrnické**. Co si pod lakýrnickými pracemi představit? Z názvu již trochu vyplývá, že bude řemeslník pracovat převážně s lakem. Lakýrník řeší obnovu nátěru u dveří, zárubní, oken, plotů, zábradlí, střechy, či radiátorů. Tak, jako u malířských prací, častokrát je zapotřebí nejprve daný povrch připravit, a až následně provést samotný nátěr. Vyžaduje-li to stav, lakýrník přistoupí k obroušení, či opálení, nebo oškrábání původního nátěru. Není výjimkou, že je zapotřebí odstranit i vrstvu rzi, kupříkladu u radiátorů, plotů, či zábradlí.

Také lak není, co do typu, jediný. Lakýrník se může rozhodnout pro lak akrylátový, lazurovací, emailový, či napouštěcí. I v tomto případě Vám profesionální firma poradí a vybere ten nejvhodnější, aby nebylo zapotřebí nátěr zbytečně brzo opakovat, či sundávat a dávat jiný.

Jednou za čas je třeba, když ne pozměnit, tak zcela jistě obnovit původní vymalování. Čas a další vlivy (prach, kouř aj.) totiž zanechají nemilosrdné stopy. Především barvy postupem času vyblednou, zešednou. Vymalování je zdánlivě jednoduchou činností. Ovšem, to co se zdá tak jednoduše, nemusí pak v konečném důsledku dopadnout dobře. Nezkušenost, nedostatečná příprava podkladu, může zapříčinit vzniku šmouh a nerovností. Pokud byste se chtěli pustit do výmalby, aniž byste před tím, již někdy malovali, pak s největší pravděpodobností Vás může daný pokus stát nejen více peněz, ale i času. Obrátíte-li se na profesionály svého oboru, pak se můžete těšit nejen z vybraných barev, ale také kvalitní výmalby. Vymalování profesionálem, bude bezpochyby také rychlejší. A zatímco se malíř bude věnovat stěnám Vašeho domova, Vy se můžete věnovat sami sobě. Třeba si přečíst dlouhou odkládaný časopis, nebo shlédnout oblíbený film, či zajít na kávu se svými přáteli.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15404 (rodina-finance.cz#23205)


Přidat komentář