Inteligentní elektroinstalace

Elektroinstalace je základem našich domovů a také jednou z nejdůležitějších součástí našich životů vůbec. Máte doma problémy s elektroinstalací či hromosvodem a nevíte, co si s tím počít? Oslovte odborníka.

Elektroinstalace je něco, co musí mít každý moderní domov a bez čehož si život představit již nedokážeme. Chceme-li aby byl náš život doma pohodlný a my se cítili spokojeně, měli bychom trvat na tom, aby byla elektroinstalace provedena co nejlépe a pokud chceme žít doslova moderně, měli bychom popřemýšlet o instalaci tzv. inteligentní elektroinstalace.

Montáž hromosvodů

Hromosvod je jednou z nejdůležitějších částí našich střech. Je to vlastně jediná věc, která nás dokáže ochránit od úderu bleskem. Chrání naše majetky a v hlavní řadě také životy naše i našich nejbližších. Hromosvod se skládá ze tří částí a těmi jsou jímací vedení, svody a uzemnění. Každá jednotlivá část hromosvodu musí být zapojena odborně, neboť je potřeba, aby byl hromosvod instalován profesionálně. Každý majitel domu má povinnost nechat hromosvod pravidelně kontrolovat revizním technikem, který nám na základě této provedené kontroly vystaví revizní zprávu.

Montáž a opravy elektrických zařízení

Všechna elektrická zařízení podléhají příslušným normám a je tedy potřeba, aby tyto normy splňovaly. Všechna elektrická zařízení mají v našich domovech svá umístění a také potřebují ke svému provozu elektrickou energii. Aby tato elektrická zařízení fungovala dokonale, musíme mít v první řadě profesionálně provedenu elektroinstalaci.

Jak na plánování celé elektroinstalace?

Základem dobře naplánované elektroinstalace je profesionálně provedený odborný projekt, který nám vyhotoví projektant. Projektantem je člověk, který je k tomuto oprávněný a má dostatečné znalosti a také praxi. Projektant se po celou dobu plánování projektu stane jakousi nedílnou součástí našich životů, neboť musí znát naše přání a také by měl v kostce pochopit, jak žijeme a jak chceme žít do budoucna.

Co vše musí znát projektant?

Projektant, který nám elektroinstalaci plánuje, potřebuje v první řadě znát rozmístění spotřebičů a také nábytku. Asi se ptáte, proč musí znát rozmístění nábytku? Odpověď je snadná. V dnešní době již také kupříkladu obývací stěny potřebují ke svému provozu elektrickou energii a to v případě, že jsou jeho součástí osvětlení či bary apod. Každý jednotlivý spotřebič také potřebuje ke svému provozu jiný druh výkonu a proto je pro projektanta důležité, aby věděl, jaký druh spotřebiče to bude. Další velmi důležitou otázkou v tomto plánování projektu je rozmístění zásuvek a vypínačů. A jsou to zejména zásuvky, které jsou mnohdy na stěnách velmi rušivým elementem, který dokáže velmi rušit v celkovém designu stěny. Z tohoto důvodu jsou zde tzv. panelové zásuvky, které jsou umístěny přímo na podlaze v lištách a nikterak nekazí celkový dojem.

Kompletní elektroinstalace bytů a rodinných domů

Něco tak důležitého, jako je elektroinstalace si vyžaduje profesionální přístup, který mohou zaručit pouze odborné firmy či odborní řemeslníci. Jelikož je elektřina věcí hodně složitou, vyžaduje si práce s ní mnoho znalostí a v neposlední řadě také dlouholetou praxi. V dnešní době je velká spousta spotřebičů, a proto je nutné, aby byla elektroinstalace v rukou profesionála. Součástí elektroinstalace je mnoho a vyznat se v nich ve všech není nic jednoduchého. Na nás je při realizaci elektroinstalace pouze výběr správně sladěných vypínačů a zásuvek, které bychom měli vybírat dle svého vkusu a také podle svých potřeb.

Inteligentní elektroinstalace

Stále více lidí přemýšlí o tom, jak si svůj domov zmodernizovat a tím docílit dokonalého pohodlí. Je to ve své podstatě jediná možnost, jak nechat svůj domov, aby pracoval pro nás. Mnohdy je to totiž tak, že my pracujeme pro svůj dům. Inteligentní elektroinstalace není pouze pro lidi, kteří, staví dům nový, ale lze ji rovněž instalovat do domů starších. Výhodou této elektroinstalace je také fakt, že k jejímu provedení není zapotřebí žádný projekt a povolení. A mnohé z nás také překvapí, že tato inteligentní elektroinstalace nepotřebuje žádnou velkou směsici kabelů a drátů. Jedná o to, že je tato elektroinstalace tvořena několika kabely a ty jsou připojeny k počítači, pomocí kterého můžeme celý svůj domov ovládat. Výjimkou však také není ovládání elektroinstalace pomocí mobilního telefonu apod.

Co inteligentní elektroinstalace dokáže?

Pomocí inteligentní elektroinstalace můžeme ovládat celý dům či byt vše kolem něj. V důsledku to znamená, že nám inteligentní elektroinstalace zajistí snadné a efektivní ovládání světel, hudby, filmů, rolet, klimatizace, vytápění a také zabezpečovacího zařízení či dokonce ovládání zavlažovacího zařízení na naší zahradě nebo ovládání garážových či plotních vrat. Tento dokonale propracovaný systém dokáže ve Vaší domácnosti ušetřit až 30% energie a to hlavně proto, že dokáže samostatně regulovat vytápění, osvětlení či zapínaní a vypínání elektrických přístrojů a to vše i v případě, že jste delší dobu mimo svůj domov. Chcete mít doma klid a pohodu bez práce? Zvolte si inteligentní elektroinstalaci.

Kontrola elektroinstalace

Elektroinstalace je jak již jsme si řekli, základem moderních domácností a nejen jich. Život bez elektřiny si nedovedeme ani představit. A k tomu, aby byla naše elektroinstalace vždy v pořádku, je nutné ji pravidelně nechat kontrolovat. Revize elektroinstalací jsou základem spokojeného života, neboť pouze tak nám nemůže nic hrozit. Revize elektroinstalací dělíme na tři druhy. Prvním druhem revize je revize výchozí, která se provádí vždy při uvedení zařízení do provozu a také při celkové rekonstrukci. Dalším druhem je pravidelná revize, kterou provádíme u zařízení, která již provozujeme. A poté je zde poslední druh revize a tou je revize mimořádná. Mimořádná revize se provádí vždy po úpravě nebo opravě elektroinstalace. Ať již musíte doma provést revizi jakoukoli, vždy trvejte na tom, ať ji provádí pouze revizní technik, který má k této práci potřebná oprávnění a povolení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15219 (rodina-finance.cz#22871)


Přidat komentář