Instalatérské, topenářské a plynařské práce - Frýdek-Místek

Instalatérské, topenářské práce jsou služby, které běžně využívá mnohá domácnost. Ať už se jedná o vyčištění ucpaného odpadu nebo opravu topení. Tyto služby pomáhají zvyšovat kvalitu našeho života, přispívají ke komfortnímu bydlení.

Možná jste zdatný laik, který coby řemeslník, co obstará ve své domácnosti práce všeho druhu. Možná zvládnete výměny těsnění kapajícího kohoutku, ale jsou úkony, které nutně potřebují profesionální zpracování. Možná opravdu umíte vyměnit termostatický ventil u radiátoru, ale umíte také nastavit systém Vašeho topení? Pojďme se společně podívat, co všechno instalatérské a topenářské práce obnášejí a jaké práce můžete objednávat. Pak jistě uznáte, že bez šikovných vodařů a topenářů se prostě neobejdete.

Nabídka instalatérských prací Frýdek-Místek

Každý z nás ví, že instalatér pracuje s rozvody vody, a že topenář montuje a opravuje systémy topení. Nabídka těchto profesí je ale mnohem širší. Šikovné profesionální instalatérství Vám může nabídnout odborné montáže praček a myček včetně úpravy vodovodního a odpadního potrubí. Instalatér také provádí výměny záchodů, van, sprchových koutů, umyvadel, dřezů nebo vodovodních baterií. A pokud bychom měli práci instalatéra shrnout do kompletního balíčku služeb, stačí zmínit rekonstrukce koupelen, kdy přijde pomoci i kolega topenář. Společně pak mohou provést například montáž tepelných čerpadel, solárních panelů nebo podlahového vytápění

Služby instalatérské firmy

Šikovná instalatérská firma dokáže zrealizovat širokou škálu instalatérských a topenářských prací, které spolu souvisí. Nabízí drobné opravy v domácnosti ale také rekonstrukční práce rozsáhlého charakteru, například montáž rozvodů vody, kanalizace a topení, realizace topných soustav nebo zakládání spodní ležaté kanalizace. K práci instalatéra patří také budování nebo výměna stoupaček. Topenáři pak provádí instalace topných soustav, realizují podlahové vytápění nebo provádějí výměnu radiátorů v rodinných domech či v bytových jednotkách a také nepříjemnou, ale důležitou práci - mechanické čistění systémů kanalizace. 

Služby vodoinstalace a montáž sanity Frýdek-Místek

Instalatérská firma Vám může nabídnout také služby, které se týkají instalace spotřebičů a zařízení či doplňků, které s vodou souvisí. Pokud se rozhodnete pro instalaci nového spotřebiče, zvažte, zda by nebylo vhodné vyměnit i přívod vody. Staré rozvody mohou být již zanesené a tlak vody nemusí být dostatečný. Instalatérská firma Vám namontuje nové rozvody vody v plastu nebo mědi a samotná montáž myček nebo praček s opravenými rozvody vody a odpadů bude hračkou. Instalatér Vám při návštěvě může současně provést výměnu umyvadel, dřezů, van, sprchových koutů, WC nebo výměnu vodovodních baterií. Pokud Vás trápí odpady, požádejte o mechanické čištění kanalizačního potrubí. Instalatéři také provádí výměnu a dodávku bytových vodoměrů a ostatního vodo-instalačního materiálu.

Topenářské práce Frýdek-Místek

Topenářská firma Vám dokáže opravit, zrekonstruovat nebo vybudovat nový topný systém. S tím souvisí i výměna kotlů, kdy Vám topenářská firma pomůže vybrat vhodný zdroj tepla. Tím může být kotel na pevná paliva, plynový kotel nebo kotel na lehké topné oleje. Samozřejmě můžete topenáře požádat o změnu druhu topení, kdy se nejčastěji přechází k plynovému kotli.

Jak vybírat druh topení

Veškeré topenářské práce jsou prováděny vždy na základě Vašich požadavků, ale doporučujeme přihlédnout k připomínkám topenářů. Instalatérsko - topenářská firma má totiž zkušenosti, a může Vám nabídnout výhodnější a lepší řešení. Vysvětlí Vám, jaké typy rozvodů existují, nabídnou vhodný topný spotřebič a sdělí Vám předpokládanou cenu. Topenář Vám také doporučí** nejvhodnější** umístění radiátorů. Je možné, že se Vám jeho návrh nebude hodit s ohledem na umístění nábytku, ale topenář to vidí jinak. On totiž ví, že topná tělesa se rozmisťují s ohledem na jejich nejvyšší účinnost. Vhodným umístěním a výběrem správné velikosti radiátorů Vám topenář pomůže ušetřit energii za topení. A Vaši skříň si přece můžete posunout o kousek vedle…

Termostatické kohouty Frýdek-Místek

Přestože Vám topenáři navrhnou a zrealizují dobrý a úsporný topný systém, pro úsporu tepla je vhodné ještě radiátory doplnit o termostatické ventily. Termostatické ventily pracují tak, že při působení tepelných zisků mírně vzroste teplota vzduchu v místnosti a následně se ohřeje hlavice ventilu. Následně hlavice začne uzavírat ventilovou část. Tím se sníží průtok do otopného tělesa, omezí se dodávka tepla do otopného tělesa a následně i do místnosti. Tím dochází k úsporám tepla na vytápění. Termostatické ventily jsou nejjednoduššími a nejlevnějšími sběrači tepelných zisků, které vykazují velice krátkou dobu návratnosti vložené investice.

Záměna přívodu a zpátečky

Při projektování otopných těles je nutno řešit správné napojení potrubí v topném systému, kdy se jedná zejména orientaci přívodu a zpátečky pro napojení připojovacích armatur. Potrubí lze v rozvodech topení křížit ve stěnách a v podlahách, pokud to umožňuje jejich výška nebo šířka. Obvykle je ale výška podlahové konstrukce limitována, a je potřeba již ve fázi projektu počítat se způsobem vedení trubek. Ačkoli si topenářské firmy dávají pozor, rovněž při realizaci rozvodů topení dochází poměrně často k záměně potrubí. Tím dojde následně k opačnému proudění vody přes otopná tělesa, což se projevuje hlasitým klepáním termostatických ventilů. Zkušená topenářská firma si však dokáže poradit i s touto situací. Nainstalují speciální armatury, které umožňují tuto situaci vyřešit s minimem finančních nákladů.

Kdo může provádět topenářské práce Frýdek-Místek

Topenářské práce může vykonávat pouze kvalifikovaná firma nebo živnostník. V každém případě musí vlastnit platné osvědčení k výkonu topenářských prací. Rozhodně si tedy k realizaci takovýchto prací nepouštějte do bytu souseda, který už to "někde viděl". Pokud se rozhodnete využít topenářských služeb k rozsáhlým úpravám systémů topení, budete potřebovat dobrý projekt. Profesionální topenářská firma** dokáže** projekt na topení zajistit, a ve spolupráci s projektantem dokončit práce na topení v nejvyšší kvalitě.

Plynařské služby Frýdek-Místek

Firma, která nabízí vodoinstalační a topenářské služby obvykle nabízí také plynařské práce, jako výstavba bytových, domovních nebo průmyslových plynovodů. Jedná se například o vnitřní a venkovní rozvody plynu, přípojky plynu z materiálu PE, rekonstrukce a výstavba nových rozvodů, kotelen na plynná paliva, údržbu plynovodů, opravy plynových zařízení, dodávku a výměnu plynových kotlů a plynových spotřebičů nebo montáž plynoměrů.

Bezpečné rozvody vody

Instalatérská firma si je vědoma, že používaný materiál musí být volen z dlouhodobého hlediska kvalitní, bezpečný. Pokud by použila nekvalitní materiál nebo výrobky, se kterými nemá zkušenosti, můžete se stát, že rozvod vody praskne a dojde k vytopení celého domu. Ještě daleko horší následky by mohly nastat, pokud by výrobky bez atestu používali plynaři. Pokud se obrátíte na profesionální firmu, taková situace nemůže nastat. Takováto firma totiž používá výhradně schválený, nejkvalitnější materiál s velmi dlouhou životností.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15255 (rodina-finance.cz#22915)


Diskuze a zkušenosti

VRBIK MIROSLAV | 26.10.2017 15:05
Potřebuju pročistit asi spirálou wc....Špatně odteka. Frýdek Místek, Bruzovska 256. TEL.736741888


Přidat komentář