Instalatérské práce - Znojmo a okolí

Instalatérské práce patří k oborům, které vyžadují odborný zásah. Chystáte se na rekonstrukci bytového jádra nebo musíte vyměnit staré vodovodní trubky za nové? Neumíte si sami zapojit novou pračku nebo myčku? Měli byste oslovit odborníka.

Hlavní věcí, kterou doma potřebujeme, je voda. Proto je velmi důležité vybrat si schopného instalatéra, který nám doma provede vodoinstalaci, nebo v případě potřeby dokáže opravit vodovod či jiné instalatérské práce, které bychom my sami nesvedli.

Rekonstrukce bytového jádra

Jednou z místností, kde lze instalatéra prověřit ve všech jeho oborech je koupelna. Koupelna je totiž místo, kde je potřeba provést jak rozvody vody a kanalizaci, tak topení i plynu. Základem úspěšné rekonstrukce koupelny je v první řadě projekt, který nám zhotoví odborný projektant. Při přípravě projektu bychom měli s projektantem úzce spolupracovat, aby mohl vše navrhnout tak, jak si přejeme.

Sanitární technika

Při výběru sanitární techniky je důležité brát ohledy na prostor, do kterého ji vybíráme. Další věcí, na kterou bychom se měli zaměřit je barevný odstín vybírané sanitární techniky. Ty tam jsou doby, kdy byla sanitární technika pouze v bílé barvě. Dnes si tak můžeme koupit sanitární techniku růžovou, modrou, oranžovou atd. Také materiál, ze kterého je vyrobena, je různorodý. Sanitární technika může být vyrobena z keramiky, skla, nerezu atd. Výběr je dnes již pouze na nás a proto je potřeba vše řádně promyslet a v případě, že si nejsme zcela jisti, měli bychom oslovit odborníky. Nejlepším způsobem, jak si novou koupelnu naplánovat je navštívit například koupelnové studio, kde nám vytvoří i 3D projekt, díky kterému uvidíme koupelnu, jak bude vypadat, když bude hotová.

Sprcha nebo vana?

Tuto otázku si pokládá při stavbě domu či rekonstrukcích koupelen stále více lidí. Odpověď na ni již tak složitá není, neboť se pouze stačí podívat, jak velký prostor v koupelně máme a podle toho se rozhodnout. Výrobci sanitární techniky vymysleli již mnoho druhů van a sprchových koutů, ve všech různých velikostech a tvarech. Máme-li koupelnu opravdu příliš malinkou, můžeme sáhnout po kompromisu, kterým je například vana se zástěnou, takže je to vana a sprcha zároveň. Základem toho, aby nám sanitární technika fungovala perfektně a my se z ní mohli těšit co nejdéle je, odborné zapojení, které provede pouze instalatér.

Jak vybírat vodovodní baterii?

Vodovodní baterie se liší podle toho, k jakému účelu ji budeme používat. Hlavní věcí, která nás při výběru vodovodní baterie bude zajímat, je její kvalita a tudíž, jak dlouhá je její předpokládaná životnost. Člověk, který o vodovodních bateriích příliš neví, což jsme většinou všichni, bychom měli navštívit specializovaný obchod, kde nám dokáží poradit. Zásada číslo jedna je, nevybírat nikdy podle ceny, ale především podle kvality a funkcí. Jiné nároky budeme mít na vodovodní baterii v umyvadle, u vany či v kuchyni. Součástí vodovodní baterie u vany je samozřejmě sprcha a ta může být také zabudována v kuchyňské vodovodní baterii, neboť s ní sprchujeme nádobí a potraviny. Nejlepším druhem vodovodních baterií jsou ty, mající větší průměr, kde je větší jistota, že se nebude zanášet nečistotami. Pravdou také je, že vodovodní baterie by měla být především páková, neboť je úspornější a hygieničtější. I když si koupíme sebelepší vodovodní baterii, její funkce bude dokonalá pouze tehdy, když ji zapojí odborník, čili instalatér. Rozhodneme-li se provést instalaci vodovodní baterie sami, můžeme přijít o záruku, kterou garantuje výrobce, což je velmi nemilé. Necháme-li však instalaci na odborné firmě, můžeme si být jisti, že nám tato firma při instalaci osadí vodovodní baterii filtrem či magnetickou úpravou, které ochrání baterii před nečistotami a hlavně tolik nenáviděným vodním kamenem, kterému bychom se jinak jistě nevyhnuli.

Jaký druh vytápění do koupelny zvolit?

Koupelna je místem, kde máme většinou méně místa a tak je pro nás výběr topného tělesa velkým problémem. Nejčastěji vybíraným topným tělesem v koupelně je tzv. žebřinový radiátor, který je praktický a nezabírá mnoho místa. Daleko lepší však je, zvolit si systém podlahového vytápění, které jednak nezabírá vůbec žádný prostor a také je nejefektivnějším druhem vytápění. Asi se ptáte, proč je nejefektivnější? Odpověď je snadná. Podlahové vytápění je vedeno po celé ploše podlahy a je vedeno v podlaze, což ho předurčuje k tomu, že bude velmi efektivní. V koupelně není nic příjemnějšího, než vyjít z vany a stoupnout na krásně vyhřátou podlahu.

Ohřev vody v koupelně

Nejčastějším druh ohřívání vody je elektrický bojler, který může mít mnoho podob. Můžeme si tak pořídit bojler malý střední či velký a to přesně podle našich představ a potřeb. Dalším druhem je plynová karma, u které je nutné dodržovat jistá bezpečnostní pravidla, jako je pravidelné odvětrávání v koupelně apod. Při výběru vhodného druhu ohřevu vody bychom měli brát ohledy na své finanční možnosti a hlavně bychom měli myslet na budoucnost. Jelikož se v dnešní době snažíme stále více šetřit, můžeme počítat s tím, že v budoucnu na tom budeme ještě hůře.

Realizovat instalatérské práce svépomocí nebo povolat instalatéra?

Mnozí z nás si troufnou na drobné instalatérské práce sami, avšak zde je potřeba si uvědomit, že musíme znát všechny nutné předpisy a zákony, kterými jsou instalatéři limitováni. Pravdou je, že mnoho z nás si s nějakými předpisy hlavu neláme a tak si provádíme sami například výměnu vodovodní baterie, zapojení myčky a pračky apod. Tento druh instalatérských prací není náročný, a pokud jsme již tyto práce například viděli provádět někoho jiného, nebo jsme manuálně zruční a známe základní pravidla, není důvod, proč si to nezkusit. Nemůže se přece stát nic horšího, než, že vytopíme sousedy. Tak vidíte, šetřit na odbornících se nevyplácí, a pokud mluvíme o instalatérech, platí to dvojnásobně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15236 (rodina-finance.cz#22893)


Přidat komentář