Instalatérské a topenářské práce - Varnsdorf a okolí

Instalatérské a topenářské práce bychom měli nechat na odbornících, kterými bezpochyby instalatéři jsou. Chystáte se na výměnu vany nebo sprchového koutu? Potřebujete opravit prasklé topení? Oslovte odborníka.

Základem spokojeného života je dobře fungující dům, což obnáší, že musí být dokonale provedeny instalatérské a topenářské práce. Základem toho, aby byly tyto práce spolehlivě, je nutné profesionální provedení.

Instalatérské práce

Instalatérské práce spadají do kategorie prací, u kterých je důležitý zásah profesionála. Podstatou instalatérských prací jsou všechny obory kanalizace, plynu, vody a také topení. A právě proto, že toho instalatéři zvládnou tolik, patří mezi řemeslníky, které si rádi předcházíme. V případě, že máme to štěstí a narazíme na instalatéra, který pracuje rychle, přesně a ještě navíc, za příznivou cenu, měli bychom dělat vše proto, abychom patřili mezi jeho stálé zákazníky. Je to právě zásah odborníka, jakým je instalatér, nám dá jistotu, že bude práce odvedena dobře a mluvíme-li například o plynu, je zde profesionalita opravdu na místě, neboť zde jde doslova o život.

S čím Vám může pomoci instalatér?

Instalatéry voláme vždy, když potřebujeme opravit či vyměnit vodovodní nebo kanalizační potrubí, dále pak v případě, že se chystáme vyměnit starou vanu, umyvadlo, sprchový kout, vodovodní baterii, sifony apod. za nové. Instalatér také umí zapojit pračku, myčku na nádobí a v případě potřeby také bojler. Krom vody, se instalatéři vyznají také v práci s plynem, což znamená, že pokud přemýšlíte nad tím, kdo Vám zapojí Váš nový plynový sporák či karmu v koupelně, pak je zde jediný člověk, který Vám s tím pomůže a to je instalatér. A to stále není vše, neboť instalatér umí také pracovat s topením a vůbec nezáleží na tom, jaký druh topení doma máte.

S jakými materiály instalatéři pracují?

Jak již jsme si popsali výše, jsou instalatéři velmi všestranní řemeslníci. A proto, že je instalatérství oborem, který se zabývá kanalizací, plynem, vodou a topením, musí také vědět, jaký druh materiálu u dané práce zvolit. Pouze profesionální instalatér ví, kde může použít plast, ocel, litinu, měď, olovo či nerez. Na instalatérech je výběr materiálu v případě, že se jedná o kabely a ostatní věci, které jsou nutné k zapojení, jde-li však o zařizovací předměty či sanitární techniku, měli bychom mít možnost volby my, jako zákazníci. Instalatér by nám měl dát možnost výběru těchto předmětů a v případě nutnosti, má umět poradit.

Kdy voláme instalatéry nejčastěji?

Máme-li doma šikovného kutila, který dokáže drobné instalatérské práce jako je výměna vodovodní baterie, zapojení pračky či myčky atd., zcela sám, nemusíme instalatéra vidět i několik měsíců či let. Ale v případě, že kutila doma nemáme, nebo se jedná o práce náročnější, voláme samozřejmě instalatéra. Instalatér se nejvíce uplatní v případě, že se chystáme rekonstruovat bytové jádro, neboť zde je zastoupena jak voda či topení nebo plyn atd.

Jak na rekonstrukci bytového jádra?

Hlavní věcí, kterou u této práce musíme udělat je, nepodcenit výběr řemeslníka a to hlavně instalatéra. Instalatér je pro rekonstrukci bytového jádra nejdůležitějším řemeslníkem, kterého budeme potřebovat. Všichni víme, že je koupelna místem, kde trávíme mnoho času a tak by měla být přesně podle našich představ. Základem rekonstrukce bytového jádra je samozřejmě projekt a poté všechna nutná povolení. My se však budeme soustředit na instalatéra, který je pro nás nejdůležitější. Instalatér, kterému svěříme do rukou přestavbu naší koupelny, by měl být opravdovým profesionálem, který má jak potřebné vědomosti, tak dlouholetou praxi, neboť pouze tak si můžeme být jisti, že bude naše koupelna v dobrých rukou.

Jak vybírat do koupelny sanitární techniku?

V první řadě je nutné si uvědomit, zda preferujeme vanu, nebo nám stačí sprchový kout. V případě, že máme koupelnu větších rozměrů a máme rádi vanu i sprchu, můžeme mít obojí. Dnešní výrobci sanitární techniky však mají řešení i pro lidi, mající malou koupelnu. Do menších koupelen si můžeme koupit vanu se zástěnou, která nám nabídne i funkci sprchového koutu. Kromě vany nebo sprchového koutu musíme vybírat také umyvadlo, což také není jednoduchá práce, neboť nabídka umyvadel nečítá pouze pár kousků, ale mnohdy strávíme u vybírání umyvadla i několik hodin. Můžeme tak koupit umyvadlo skleněné, plastové, keramické, nerezové atd. A v neposlední řadě je nutné vybrat WC. Zde máme na výběr prakticky ze dvou druhů, přičemž první druh je zabudován v zemi a pokud toužíme mít doma ulehčen úklid, měli bychom si vybrat WC závěsné. K tomu, abychom si byli jistí, že si vybereme sanitární techniku tak, že bude nejen krásná, ale i funkční bychom měli její výběr konzultovat s odborníkem, nejlépe instalatérem.

Jaké zvolit do koupelny topení?

Koupelna je místnost, která je většinou menších rozměrů, ale i v případě, že máme koupelnu větší, máme jistě všichni rádi v této místnosti teplo. Málokomu dělá dobře, když vyleze z vany a stoupne na studenou zem. A ideálním řešením, aby tomu tak nebylo, je podlahové vytápění, které nejenže šetří místo, ale také nám nabízí vynikající způsob vytápění, které je rovnoměrné. Pouze podlahové vytápění nám dává možnost, aby byla místnost vytápěná rovnoměrně, což běžné topení nenabízí. Také u podlahového topení a nejen u něj je vhodné konzultovat správný výběr s odborníkem, nejlépe instalatérem.

Proč je instalatér důležitý?

Instalatér je řemeslník, bez kterého se v jistých situacích vůbec nedokážeme obejít. Málokterý řemeslník je tak vytížený, jako právě instalatér. Přispívá tomu zejména fakt, že je jeho pole působnosti velmi široké, což mu dává možnost, orientovat se téměř ve všem. Svou práci musí instalatéři vykonávat velmi profesionálně a přesně a to zejména proto, že pokud se jedná například o práci s plynem, jde doslova o život. Z výše uvedeného vyplývá, že práci instalatéra nemůže vykonávat kde kdo, ale pouze člověk v daném oboru vzdělaný a také zkušený. Chystáte-li se právě nyní vykonávat složitější práci, která přísluší instalatérovi, měli byste si vše řádně promyslet a pro jistotu přivolat odborníka.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15221 (rodina-finance.cz#22876)


Přidat komentář