Instalatérské a topenářské práce - Turnov a okolí

Ten, kdo staví nebo stavěl, ví, že než je možné si dopřát ten luxus a pustit si z vodovodního kohoutku vodu, stojí to značné úsilí a čas. Ovšem samotná snaha by však byla k ničemu, kdyby chyběla znalost oboru a zkušenost získaná praxí.

Možná právě nyní sháníte znalce v oboru voda, topení. A pokud ne, pak i tak není špatné mít v diáři kontakt na zručného a spolehlivého řemeslníka. Vědět, že v případě náhlé potřeby se budete mít na koho obrátit, je jistě velká výhoda. Kdyby došlo například k případné havárii vody, tak rozhodují i sekundy, minuty o následném rozsahu škody. A hledat v takové situaci v seznamu či na internetu pomoc, by Vás značně zdrželo. A také, jak již to tak bývá, ve spěchu a nouzi asi nejspíš těžko budete zjišťovat, jak dlouho daný řemeslník působí na trhu, zda jsou jeho zákazníci spokojeni s jeho prací apod. Prostě „sáhnete“ po prvním, který se uvolí za Vámi v daný moment přijet.

Instalatérské práce v kostce

S čím vším se můžete obrátit na instalatéra? Instalatérské práce je možné rozdělit na drobné a rozsáhlé. Ovšem to platí u každého řemesla. Mezi drobné instalatérské práce patří kupříkladu výměna baterií, utěsnění kapajícího kohoutku, vyčištění ucpaného odpadu, výměna a zasazení umyvadla, montáž regulačních ventilů, výměna kuchyňské pracovní desky a další rozličné úpravy a opravy v domácnosti, které se týkají vody.

Mezi rozsáhlé instalatérské práce můžeme zařadit například vyčištění a opravu kanalizace, instalaci nových rozvodů kanalizace, instalaci nových rozvodů vodovodů, opravu vodovodů, instalaci sprchového koutu, instalaci vany, rekonstrukci koupelny, rekonstrukci bytového jádra, instalatérskou údržbu příslušného objektu, výměnu vodovodních stoupaček, montáž bojlerů.

Čištění kanalizace

I čištění kanalizace je možné provést frézou, nebo tlakovou vodou. Kromě toho, se při čištění nebo** revizi kanalizace**, často využívá i kamera. Díky ní se snadno najde místo problému.

Revize kanalizace

Instalatéra a jeho služeb nemusíme samozřejmě využívat jen v případech, kdy tzv. něco hoří. Pokud Vás tedy například zrovna netrápí ucpaná kanalizace, ovšem, rádi byste věděli, jaký je její stav, pak můžete také využít instalatérských služeb. Právě revize se provádí, již výše zmíněnou, videokamerou. Kamera je pak vybavená koncovkami o různém průměru, a to z důvodu, aby bylo možné prohlédnout každou část kanalizačního potrubí.

V případě, že bude kanalizace v pořádku, můžete si opětovně pozvat odborníka za určitý čas. V případě, že instalatér nazná, že je nejvyšší čas na vyčištění, domluví se s Vámi na tlakovém vyčištění, či za pomocí frézy. Fréza se povětšinou používá v případech, kdy není možné využití tlakového čištění.

Rozvody vody, odpadu, kanalizace

Na instalatéra se můžete obrátit, když potřebujete vyměnit, opravit, či instalovat zcela nové rozvody vody, odpadu, kanalizace. Pro samotné rozvody se používají rozličné materiály. Nejčastěji se používá například plast, měď, pozink. To, jaký materiál zvolit právě pro Váš objekt, Vám nejlépe poradí Vámi vybraný instalatér, který díky svým znalostem a praxí, má značné zkušenosti.

Montáž zařizovacích předmětů

Vždy je co modernizovat, rekonstruovat. Častým rozhodnutím, jak si zvelebit bydlení, je** rekonstrukce koupelny**. A povětšinou se jde tzv. pěkně z gruntu, což zahrnuje novou** vanu, či sprchový kout, nové umyvadlo, toaletu, bidet** apod.

Na trhu najdete instalatéry, kteří Vám nejen odborně namontují veškeré zařizovací předměty. Najdete i takové, které mají ve svém repertoáru kompletní rekonstrukci koupelny.

Havarijní služby

Jak již to tak bývá, tak málokdo má to štěstí, dá-li se to tak říci, že když se mu v domácnosti něco porouchá, tak je to ve všední den, a ještě k tomu v tzv. pracovní dobu. Takže, když náhodou začne** prýštit voda**, dojde k zatopení apod., pak je jen malá pravděpodobnost, že to bude v rozumnou dobu. Kdyby tomu tak bylo, tak by odborníci, zabývající se vodou, plynem, topením aj., nenabízeli možnost tzv. havarijní služby.

Nikdy nevíte, kdy budete náhle potřebovat pomoc. V tom případě se informujte u Vámi vybraného** instalatéra, topenáře** aj., jak je k zastižení. Zda má pevně stanovenou pracovní dobu, nebo ho můžete kontaktovat i v tzv. nelidskou dobu, když by se stala nějaká havárka doma, vyžadující okamžitý zásah.

Toto je velmi důležité. Jen si představte situaci, že Vám najednou začne třeba téct pračka, záchod a Vy nebudete vědět co dřív, tj. likvidovat vodu, nebo hledat v telefonním seznamu „nějakého“ instalatéra. Takhle, když budete mít kontakt na řemeslníka, u kterého víte, že ho můžete zavolat v případě nouze, ušetříte spoustu času a samozřejmě i peněz za vznikající škodu.

Instalatérských služeb však nemusíte využít, jen když něco potřebujete opravit, vyměnit apod. Instalatéra si můžete k Vám domů pozvat tzv. preventivně a nechat si od něj poradit, posoudit stav rozvodů, odpadu apod. Kolikráte včasná rada pomůže k tomu, že oddálíte, či se vyhnete celé řadě oprav.

Montáž podlahového topení

Kdo by se netěšil na dny, kdy odloží teplé svršky a bude moci být jak venku, tak doma jen v lehkém oblečení. Jistě nikdo z nás není zrovna nadšený, když se cítí oblečený v zimních měsících jak medvěd. Ovšem není výjimkou, že přijde jaro, léto a teplých dnů zase tak moc není. Spíše se potýkáme s chladným, vlhkým a deštivým počasím. A doma? Místo jedné vrstvy oblečení si vezmeme dvě mikiny a tlusté ponožky. Ovšem ani to častokrát nezaručí, že se pak cítíme příjemně a o komfortu ani nemluvě.

Efektivní řešení tu však je. Počasí sice neovlivníme, zato tepelnou pohodu ano. Řeč je o žádaném podlahovém topení.** Podlahové topení** si můžete nechat namontovat prakticky do každé místnosti, ať už bydlíte v panelovém, činžovním, nebo rodinném domě.

Oblíbenost podlahového topení

Proč je vlastně** podlahové topení** oblíbené a žádané? Jednoznačně z toho důvodu, že díky němu je pěkně příjemně teploučko od nohou, a to po celý rok. Kdykoli byste pocítili nepohodu spojenou s chladem, pak si stačí jen zapnout** instalované podlahového topení**.

Máte doma malé děti? Pak nebudete muset řešit jejich neustálé nachlazení, které je spojené s hraním si na studené podlaze. Dětem bude pěkně teploučko, zatímco budou trávit svůj čas hrou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15283 (rodina-finance.cz#22952)


Přidat komentář