Instalatérské a topenářské práce - Trutnov a okolí

Obor instalatérství a topenářství v sobě zahrnuje složité práce, které byste neměli provádět sami, ale přenechat je pouze odborníkům znalých souvisejících norem a předpisů. Nyní máte možnost zjistit, čím Vám zmíněné profese mohou být užitečné.

Základem spokojeného života je mít vše, co doma potřebujeme, a tím teplo a voda bezpochyby jsou. Abychom si tyto dvě věci mohli doma bez problémů užívat, potřebujeme najít schopného topenáře a instalatéra.

S čím Vám může pomoci instalatér?

Instalatéra voláme vždy, když potřebujeme opravit či vyměnit vodovodní či kanalizační potrubí, vyměnit umyvadlo, vodovodní baterii, apod. Instalatér umí zapojit pračku, myčku, ale vyznají se také v práci s plynem, což ocení zejména ti, kteří se chystají montovat plynový sporák nebo karmu v koupelně. Tím ale výčet jeho prací nekončí. Instalatér umí pracovat i s topením a přitom nezáleží na tom, o jaký druh topení jde.

Instalatérské práce

Mezi** instalatérské práce** patří jednak** pokládka rozvodů a potrubí**, ale také sem spadají i** realizace interiéru**, jako jsou kuchyně, koupelny či toalety.

Rozvody vody

Existují dva typy rozvodí, a sice vnitřní systém rozvodů a vnější položení potrubí. Hovoříme-li o vnitřním systému, tak se zde nabízí položení potrubí, kudy proudí voda uvnitř domu. Jde o trubky, které vedou zdmi, pod podlahami. Stavíte-li nový dům, tak se Vám rozvrhuje systém tam, kudy si ho přejete vést, s ohledem na rozložení pokojů. Současně se nabízí i instalace produktů do nových místností, kde se využívá voda, což jsou koupelny, toalety či kuchyně. Instalatér Vám namontuje baterie, nainstaluje stoupačky, systém na ohřev vody, stoupačky, navede odpadní systém, instaluje vanu nebo sprchový kout.

Co se venkovních rozvodů týká, tak se jedná především o vodovodní potrubí, které vede vodu jednak do domu, ale i odpad z domu, což se týká hlavně** kanalizačního zařízení**. Co se přívodu vody týká, jde zejména o to, aby voda byla čistá a v dostatečném tlaku. Tlak je velmi důležitý, protože pokud je malý, tak se prodlužuje doba omývání například nádobí. Malý tlak může také signalizovat poškozené či zanesené potrubí. Řešení je jednoduché, mnohdy stačí potrubí pročistit. Jestli je ale potrubí už nefunkční, tak nelitujte zainvestovaných peněz a potrubí celé vyměňte.

Dále pohovořme o kanalizačním systému. Ten se provádí většinou pro více obydlí- jde-li o centrální připojení. Pokud by jste si chtěli kanalizaci nechat udělat sami, v místě, kde není systém, tak by Vás to vyšlo pěkně draho. Kanalizace totiž obsahuje jednak centrální potrubí, kudy se vede odpad do systému a musí se dostavit i spousta jiných doprovodných systémů, aby vše fungovalo tak, jak má. Je-li ale více domů, pak se instalují odvody z každého obydlí, které se následně napojí na centrální potrubí. Je to výhodné a ekologické současně.

Jak na rekonstrukci bytového jádra?

Nejdůležitější je nepodcenit výběr řemeslníka- v tomto případě** instalatéra**, který je pro rekonstrukci bytového jádra tím nejdůležitějším řemeslníkem, kterého budeme potřebovat. Asi pro každého z nás je koupelna místem, kde trávíme spoustu času, a tak by měla být zcela podle našich představ a požadavků. Rekonstrukce bytového jádra vyžaduje samozřejmě projekt a určitá povolení, my se ale zaměříme na instalatéra, který je pro nás nejdůležitější. Přestavbu naší koupelny bychom měli svěřit jen instalatérovi, který je opravdovým profesionálem s potřebnými vědomostmi a dlouholetou praxí, neboť pouze tak si můžeme být jisti, že naše koupelna je v dobrých rukou.

Topenářské práce

Zde se nabízí široké možnosti využití tepelných zdrojů. Chcete-li přejít na komfortnější způsob topení, tak si můžete objednat realizaci radiátorů, kotlů, rozvodů a různých měřičů či regulátorů. S touto oblastí souvisí také plynná oblast, kde můžete využít kotel nebo solární systémy, které si přiblížíme níže.

Máme-li se bavit o** plynných systémech**, tak je důležité zmínit, že jakákoliv manipulace s nimi je nebezpečná. Jestliže systém signalizuje nějakou chybu, tak se do oprav nikdy nepouštějte sami, ale vždy vyhledejte pomoc odborníků. Bezpečí Vám zajistí také nutné pravidelné kontroly. Dnešní systémy sice mají nejrůznější pojistky, ale prevence je vždy lepší. Výhodou těchto systémů je především komfort, protože si můžete regulovat teplotu a možnost topení v různých místnostech domova. Dále se nabízí podlahové nebo stěnné vytápění, kdy se teplo více rozloží po místnosti.

Podlahové vytápění

Výhodou podlahového vytápění je především to, že není vidět, takže nezabírá žádný prostor. Zjednodušeně řečeno, podlahové vytápění je systém trubek vedených v podlaze a předávající do místnosti teplo, nikoli prostřednictvím topných těles, ale právě prostřednictvím přímého přestupu tepla do podlahy. Chcete-li mít podlahové vytápění, pak můžete zvolit jakýkoliv druh podlahové krytiny. Místností, kde podlahové vytápění ocení každý z nás, je bezpochyby koupelna. Ať už je koupelna malá nebo větší, všichni máme v koupelně rádi teplo. Málokomu dělá dobře, když vyleze z vany a stoupne na studenou zem. Ideálním řešením je proto podlahové vytápění.

Sluneční kolektory

Sluneční kolektory jsou panely, které se umísťují na střechu a pomocí slunečního záření ohřívají pitnou či topnou vodu. Sluneční kolektor lze instalovat jak na střechu, tak na fasádu. Jelikož čerpají energii z obnovitelných zdrojů, tak se jedná o způsob šetrný k životnímu prostředí, ale i k Vašemu rozpočtu. Pořizovací cena je sice vyšší, než u jiných topných systémů, ale dotacemi a provozem se Vám dané peníze vrátí. Solární kolektory mohou mít několik podob, a tak si můžeme pořídit solární kolektory ploché, bazénové nebo vakuové.

Ploché solární kolektory mohou být vzduchové či kapalinové. Výhodou těchto systémů je, že nastřádané teplo lze akumulovat v zásobnících a následně je dle potřeby využívat.

Bazénové kolektory slouží pouze k ohřevu vody v bazénu, takže se jedná o nejjednodušší typ, u kterého chybí ochranná skříň a skleněná deska. Je tvořen pouze absorbérem.

Vakuové kolektory mají daleko menší tepelnou ztrátu, než kolektory ploché kapalinové. Sluneční záření je zde zachycováno vakuovými trubicemi a následně je přeměňováno na energii. Pořizovací cena je sice vyšší, než u jiných konektorů, ale náklady se v zimě, kdy není sluneční záření tak intenzivní, vrátí. Tyto konektory však nejsou vhodné k ohřevu vody.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15265 (rodina-finance.cz#22930)


Přidat komentář