Instalatérské a topenářské práce - Teplice a okolí

Určitě se Vám už stalo, že jste potřebovali zapojit plynový sporák či varnou desku, vyměnit staré radiátory za nové nebo udělat nové rozvody vody a odpadů. Všechny tyto odborné práce Vám zajistí řemeslník, který se zabývá vodou, topením a plynem.

Instalatér Teplice

Instalatér je řemeslník, který poskytuje obrovskou škálu služeb a prací v oblasti vodo, topo, plyn. Obrovskou výhodou je, že takový řemeslník je schopen Vám zajistit všechny tyto služby a nemusíte tak obvolávat několik dalších řemeslníků nebo firem. Mezi práce, které by měl být schopen instalatér nebo instalatérská firma provést, patří například rekonstrukce kanalizací, rozvedení nových rozvodů vody, dodávka plynospotřebičů, výstavba nových plynovodních přípojek, jejich revize a mnoho dalších. Co se týče topenářských prací, lze uvést například montáž kotlů, jejich revizi, rozvod topení, podlahové vytápění, apod.

Instalace plynu Teplice

V první řadě je třeba uvést, že s plynem musí zacházet jen a jen osoba k tomu vyškolená, tj. instalatér, neboť manipulace s ním je vysoce riziková. Plyn se používá k vaření, k ohřívání vody, k topení. Mezi** plynoinstalační práce** patří domovní a veřejné instalace rozvodů plynu, výstavba plynovodních přípojek, dodávka a instalace plynových spotřebičů, montáž kotelen, instalace, záruční i pozáruční opravy plynových kotlů, atd. Je důležité dbát na pravidelnou kontrolu plynoinstalačních rozvodů odborníkem. Nikdy se nepokoušejte sami odstranit zjištěné závady na těchto rozvodech a spotřebičích.

Instalatérské práce Teplice

Mezi nejčastější instalatérské práce patří zejména opravy a úpravy vodovodů, čištění a opravy kanalizace, výstavba nových rozvodů vodovodů a kanalizace, také však kompletní rekonstrukce koupelen a bytových jader, kompletní rozvody v rodinných domech a další instalatérské opravy a úpravy.

Topenářské práce Teplice

Topenářství

Na instalatéra – topenáře se můžete obrátit, plánujete-li provést např. některou z následujících prací: rekonstrukce topení, rozvody topení, drobné opravy topení, revize, dopouštění i odvzdušnění topení, výměny radiátorů, montáže rozvodů ze železa, mědi či plastu a mnoho dalších.

Instalatérské a topenářské práce Teplice

Instalace

Každá instalatérská a topenářská firma Vám dokáže nabídnout služby z oboru instalatérství a topenářství. Některé z firem, ale dokáží svým zákazníkům nabídnout mnohem víc a lepší služby. Jednou z nich je** firma Pavel Pekárek**. Firma pana Pavla Pekárka z Mostu nabízí spojení více praktických služeb.

Proto Vám nabízí: Veškeré zednické a obkladačské práce, rekonstrukce koupelen, zateplení fasád i instalatérské či topenářské práce.

Pokud Vás tato problematika zajímá nebo potřebujete jakékoliv řemeslnické služby, neváhejte firmu kontaktovat.

Kontakt:

Adresa: Česká ul. 621/472, Most, 434 01

Tel: +420 777 818 075

E-mail: interier.p.p@seznam.cz

Rekonstrukce koupelen

Měděné trubky pro plyn?

Rozhodli jste se vyměnit ve Vašem bytě nebo domě topení a přemýšlíte nad měděnými rozvody? Zde je pár informací, které Vám můžou ve Vašem rozhodování pomoct:

Standardním instalačním materiálem pro rozvody plynu, ústřední, podlahové a solární vytápění i pro rozvody teplé a studené vody, jsou v současné době měděné trubky. Měděné trubky jsou populární z toho důvodu, že mají unikátní vlastnosti. Jsou odolné, spolehlivé, nehořlavé, odolné proti korozi a vysokým teplotám. Navíc jsou vyráběny ve vysoké kvalitě. Mají tedy dlouhou životnost a jsou 100% recyklovatelné. Měď je ideálním materiálem především pro rozvody plynu. Měděné trubky se dají snadno spojovat, montovat, i materiál je velmi dostupný. Vysoká životnost měděných trubek dělá z mědi hospodárnou volbu.

Odolnost mědi proti požáru a vysokým teplotám

Jak jsme již uvedli výš, měď je nehořlavý materiál. Vydrží teploty až do 1000 stupňů Celsia. Plasty vysokou teplotu nevydrží, díky požáru dojde k zeslabení roztavení plastu, což zapříčiní únik plynu a při teplotě 650 stupňů Celsia dojde k jeho vznícení. Výhodou měděných trubek je skutečnost, že dává hasičům i rodinným příslušníkům mnohem více času ochránit osoby a jejich majetek. Další výhodou mědi je ta, že neprodukuje škodlivé plyny v případě požáru.

Vzhled měděných trubek

Měděné trubky vypadají elegantně a esteticky. Takové rozvody může instalatér snadno zabudovat do zdi nebo do podlahy, ale jistě hodně parády trubky nadělají, pokud je nebudete chtít schovat. Každý totiž ocení jejich vzhled. Díky malému vnějšímu průměru, malé tepelné roztažnosti a atraktivnímu vzhledu může instalatér vést měděné trubky po povrchu.

Pokud jste se rozhodli při rekonstrukci topení zvolit měděný rozvodový systém, jistě to instalatér ocení, neboť materiál je pevný, snadno se instaluje, s trubkami se snadno manipuluje a vyžaduje minimální údržbu. Samozřejmě, že více času bude raději věnovat výběru sprchy, vodovodní baterie a dalším věcem, které jsou na první pohled vidět, ale nesmíte zapomínat ani na kvalitní rozvody.

Rozvody z plastu Teplice

Pokud jste se rozhodli při rekonstrukci topení zvolit plastové trubky, zde poskytujeme pár informací. Plastové trubky jsou stále nejpoužívanějším materiálem použitelným pro rozvody pitné a teplé užitkové vody. Největší výhodou plastových rozvodů je jejich nízká cena, snadno se montují, jsou zdravotně nezávadné. Je však nutné myslet na to, že při praktické realizaci plastových potrubních tras mají plasty ve srovnání s ocelovým potrubím výrazně odlišné hodnoty mechanicko-fyzikálních vlastností, kdy takovým vlastnostem musí být přizpůsobeno provedení a vůbec celkové uložení potrubí. To z toho důvodu, aby se vyloučila možnost poruchy či havárie trasy a tím nedošlo k ohrožení zdraví nebo dokonce života lidí. Taky je dobré vědět, že vzhledem k tomu, že plastové potrubí není samonosné, je proto nutné jej oproti ocelovému potrubí buďto zpevnit kovovými žlaby nebo častěji podepřít.

Potrubní systémy z plastů představují progresivní řešení zejména v objektech, kde je nutné vyměnit stávající ocelová potrubí nebo provést celkovou rekonstrukci rozvodné sítě. A jaké jsou výhody rozvodů z plastu? Plastové rozvody nekorodují, nezarůstají, snadno a rychle se montují, mají vysokou životnost, vysokou ohebnost a minimální šíření hluku.

Ať se rozhodnete pro jakékoliv rozvody Vaší domácnosti, nikdy se do těchto prací nepouštějte sami. Vždy je nutné přivolat instalatéra, který je pro tyto práce odborně vyškolen, protože jen on Vám zaručí, že všechno bude fungovat jak má a že nedojde k nějaké havárii a škodě na majetku, zdraví a dokonce i na životě.

Podlahové topení Teplice

Kdo má rád pohodlí a komfort, jistě ho nadchne možnost nechat si nainstalovat podlahové vytápění, které mu zmíněné požadavky jistě zaručí. V současné době již podlahové topení přestalo být luxusem a může si ho pořídit téměř každý. Stále častěji je instalováno do běžných rodinných domů. Hlavním přínosem podlahového vytápění je úspora energií, ale také příjemný pocit z rovnoměrně prohřáté místnosti. Úspora finančních prostředků je z toho důvodu, že při ohřevu vody pro podlahové vytápění není nutné vynaložit tolik energie.

Efektivita podlahové topení je vyšší a přenos tepla není založen na cirkulaci vzduchu, jak to bývá u konvekčního vytápění. Podlahové topení je vhodnější pro alergiky. Jestliže jste se rozhodli pro podlahové vytápění a stavíte nový dům, musíte na to myslet už při plánování stavby a přizpůsobit tomu celkový projekt Vašeho domu. Podlahové topení potřebuje, aby tepelná izolace měla větší tepelný odpor a odpovídala tomu i skladba podlahy.

Teplo podlahového topení se dá označit za teplo sálavé, kdy téměř veškerá energie se předává sáláním a šíří se tepelnými paprsky, čímž dokáže na rozdíl od kontaktního vzdušného tepla rychleji prohřát naše tělo do hloubky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15353 (rodina-finance.cz#23101)


Přidat komentář