Instalatérské a topenářské práce - Rokycany a okolí

Vracíte se domů z práce po náročném a dlouhém dni. Již cestou domů si plánujete, jak si dopřejete horkou relaxační koupel plnou pěny, při které se maximálně uvolníte, uklidníte napjaté nervy. Ovšem plány Vám překazí voda, která z kohoutku neteče. Co nyní?

Malé děti jsou velmi zvídavými tvory. Sotva začnou mluvit, můžeme od nich často slyšet věty začínající na „Co to je?“, „Proč to tak je?“ atd. Pro nás dospělí jsou však určité věci „samozřejmé“ a nepídíme se po tom, „kde se berou“.

Málokdo z nás také řeší problematiku, která ho zrovna netíží. Je to celkem pochopitelné, neboť den není nekonečný a každý z nás má určité povinnosti. A zbývající volný čas? I odpočinku a trocha té zábavy je zapotřebí.

Jiný pohled na danou věc však máme, když najednou samozřejmost není samozřejmostí a prostě nefunguje: neodtéká nám voda z vany – netopí nám dostatečně topení, ač je ventil na maximum apod. Při těchto vzniklých problémech není nutné hned začít studovat princip odpadu vody, nebo funkčnost otopného tělesa. Mnohem rychlejším a efektivnějším řešením je oslovení instalatérské a topenářské firmy.

Topenářské práce

Nabídka topenářských prací je vskutku široká. Chystáte se stavět, nebo stavíte? Pak** topenářských služeb** můžete využít v celé míře. Sami můžete níže posoudit.

Rozvody ústředního topení

Trávíme-li volný čas o víkendech a v letních dnech, na chatě, chalupě, pak nám nepřijde nic zvláštního, když si o chladnějších dnech topíme v kamnech. Naopak je v tom skryta značná dávka romantiky. Ovšem v bytě, ať už panelovém, nebo cihlovém, byste si těžko zatopili v kamnech. Ty ostatně nejsou standardním vybavením takového bytu. Jak v bytech, ale i domech využíváme možnosti** ústředního topení**.

A právě za funkčními rozvody ústředního topení, stojí zkušená práce topenáře. Na topenářskou firmu se však nemusíte obrátit pouze v případě montáže nových rozvodů. Topenář se zabývá i revizí rozvodů, jejich opravou a rekonstrukcí. Obzvláště, bydlíte-li již nějakou tu řádku let v bytě, domě, či jste se přestěhovali do staršího bytu, domu, by bylo vhodné si pozvat znalého topenáře, aby překontroloval rozvody ústředního topení.

Montáž tepelných čerpadel

Vedle solárních systémů, získávají na oblibě také** tepelná čerpadla**. Jejich princip fungování spočívá v tom, že odebírají tepelnou energii z okolního prostředí. A tuto energii pak přečerpají na vyšší teplotu. Vhodně zvolené tepelné čerpadlo efektivně vytopí dům, ale také může ohřát užitkovou vodu, nebo vodu v bazénu na zahradě.

Chcete-li získat maximum, pak je ideální zkombinovat podlahové topení s tepelným čerpadlem. Rozhodnete-li se pro instalaci tepelného čerpadla, pak uspoříte nejen na energii za vytápění, ale také za ohřev vody a za spotřebu elektrické energie. To, kolik uspoříte, závisí jednak na správné instalaci tepelného čerpadla, ale také na jeho výkonu.

Vámi vybraný topenář, Vám poradí nejen s výběrem tepelného čerpadla, pokud již ho nemáte zakoupený, ale také ho odborně nainstaluje a poskytne důležité informace, jak zvýšit životnost samotného čerpadla, abyste ho nemuseli za pár let zbytečně měnit.

Stavební ohlášení pro instalaci tepelného čerpadla

Před tím, než dojde na samotnou** instalaci tepelného čerpadla**, je také mít kromě patřičného projektu a sehnané zkušené firmy, i potřebná povolení. Povolení získáte na stavebním úřadě.

Na trhu najdete i firmy, které se postarají o instalaci tepelného čerpadla, od A do Z, tj. včetně vyřízení patřičných povolení.

Máte povolení, projekt, firmu a tepelné čerpadlo? Tak teď již nestojí nic v cestě samotné montáži.

Instalatérské práce

Také instalatérské práce si nezadají s pracemi topenářskými, co do výčtu. Oproti topenářským pracím, je možné instalatérské rozdělit na drobné a rozsáhlé. Tím ovšem neznamená, že drobné instalatérské práce nejsou důležité a významné. Jsou sice snadnější pro samotného instalatéra, ale i pro šikovného domácího kutila mohou být tvrdým oříškem.

Drobné instalatérské práce

A když jsme již nakousli oblast drobných instalatérských prací, tak u nich chvíli zůstaneme.

K těmto pracím můžeme zařadit kupříkladu montáž vodovodních baterií – oprava toalet a bidetů – oprava těsnění – vyčištění ucpaného odpadu – výměna a instalace nového umyvadla aj.

Někdo může mávnout rukou třeba nad opravou těsnění. Máte-li doma zručného kutila, který má odhodlání se pustit do opravy a návod, jak postupovat, pak máte oproti jiným domácnostem určitou výhodu. I když, ruku do ohně bychom za toto tvrzení nejspíš nedali. Nikdy totiž nevíte, kde nastane problém. A stačí malé opomenutí, špatné provedení, a místo kapajícího kohoutku, se budete moci třeba dočkat potopy při návratu domů z práce. Pokud si tedy nejste sami jisti, budete-li se pouštět do práce Vy, nebo zmiňovaný kutil, pak raději vyhledejte instalatéra. Říkat si, že je zbytečné, až ostudné volat instalatéra na tak banální práci, není na místě. Kdyby se totiž instalatéři nezabývali těmito „drobnými“ pracemi, pak by je logicky ani nenabízeli. Takže obavy, nebo dokonce stud, že sami nezvládnete opravit těsnění, nebo výměnu vodovodní baterie, nejsou v žádném případě na místě.

Rozsáhlé instalatérské práce

A pak tu máme instalatérské práce rozsáhlejší formy. Sem můžeme zařadit v prvé řadě montáž, opravu a rekonstrukci rozvodů vody, ať už z plastového potrubí (PPR), měděného potrubí (CU), nebo pozinkovaného potrubí. K rozsáhlým instalatérským pracím patří také instalace, oprava sprchového koutu, vany – vyčištění kanalizace  - celková rekonstrukce koupelny.

Sami můžete posoudit, jakou šíři prací se instalatér zabývá. Z toho i vyplývá, že instalatér, který nabízí drobné i rozsáhlé instalatérské práce, musí disponovat nemalými vědomostmi, znalostmi a zkušenostmi. Ty získá nejen z nezbytné teorie, ale také potřebné praxe.

Rozvody vody z plastového potrubí

Pojďme se nyní blíže podívat na rozvody vody, pro které je použito PPR neboli polypropylen. Rozhodujete se, zda si nechat namontovat rozvody právě z polypropylenu, nebo spíše z mědi, či pozinku?

S výběrem vhodnosti materiálu se můžete poradit s Vámi vybraným instalatérem. Pokud zrovna instalatér neupřednostňuje pouze jeden jediný typ materiálu, pak můžete získat objektivní informace. Výhody a nevýhody jednotlivých materiálů si však můžete zjistit i sami, ať už z odborné literatury, nebo na internetu, či od samotných výrobců trubek a tvarovek.

Jaké výhody Vám přinese plastové potrubí? Pokud hledáte materiál, který je naprosto hygienicky nezávadný, nekoroduje, ničím nezarůstá, disponuje velmi dlouhou trvanlivostí, je odolný vůči agresivnímu prostředí? Pak ho najdete v polypropylenu. Kromě toho, montáž rozvodů vody z plastu je rychlá a čistá. Z toho i vyplývá, že Vás montáž vyjde levněji.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15314 (rodina-finance.cz#23034)


Přidat komentář