Instalatérské a topenářské práce - Ostrava a okolí

Rozdíl mezi domácím kutilem a řemeslníkem svého oboru spočívá nejen v patřičném vzdělání, nemalých zkušenostech získaných praxí, ale také pravidelném proškolování přímo u výrobců, sledování a použití nových technologií.

Díky výše uvedenému se můžete spolehnout, že Vámi vybraný řemeslník, Vám odvede kvalitní práci na profesionální úrovni. Za tuto práci bude navíc i ručit, a samozřejmě i za dodaný materiál, který si u něj objednáte.

Řemeslo jako takové možná je na ústupu, protože většina mladých lidí, by ráda dělala na vyšších postech, které jim mohou přinést značné peníze. Může to být pravda, ale nemusí. Jak se říká „za vším hledej člověka“. Takže, může se z někoho sice stát manažer, vedoucí, ale svoji nedostatečnou pílí, nedostatkem zkušeností, příležitostí, prostě neuspěje. A pak zde může být řemeslník, nad kterým může lecjaký manažer mávnout rukou. Ovšem ten se umí ve své branži „sakra“ otáčet, a tak je vyhledávaný a úspěšný.

Široké spektrum topenářských prací

Zručný a šikovný topenář, který se již nějaký ten rok pohybuje v praxi, si poradí nejen s drobnými opravami, instalacemi, ale také větším projektem, zakázkou. S čím vším se tedy můžete obrátit na profesionála z oboru topenářství?

Montáž rozvodů ústředního topení

Máte to štěstí a vlastníte chatku, chalupu uprostřed přírody, blízko lesa, vody? Jistě si tam jezdíte odpočinout, vypnout, odreagovat, přestat myslet na negativa. V takové chatce, či chalupě nejspíš nebudete mít zavedené ústřední topení, inu proč taky. Co by to bylo za romantiku. Idylka ze samoty by tudíž rázem mohla ztratit svoje kouzlo. Když je zrovna chladné jaro, léto, tak Vám postačí si zatopit v kamnech, a zakrátko máte teploučko raz dva.

Horší to již je, kdybyste si takto teploučka nemohli užívat ve svém domově, a to během chladné a dlouhé zimy. S montáží rozvodů ústředního topení se určitě obraťte na profesionály. Ti provádí samotnou montáž z rozličných materiálů, jako je kupříkladu ocel, plast, měď a další novodobé materiály. Určitě také s topenářem prodiskutujte Vaše možnosti spočívající ve výběru daného materiálu. Každý ze jmenovaných materiálů je totiž charakteristický svými vlastnostmi. A jak již to tak bývá, tak má své plusy, ale i minusy.

Výměna radiátorů

Najdete se v některém z uvedených případů? Buď již nějakou tu pěknou řádku let bydlíte v bytě, domě, nebo jste se přestěhovali do staršího bytu, domu? V obou případech, když se rozhlédnete kolem sebe, tak můžete spatřit původní** radiátory, okna, dveře**. S okny a dveřmi Vám nejspíš topenář nepomůže, ale s radiátory je to již něco o něčem jiném.

Pokud máte tedy v bytě, domě ještě původní trubkové radiátory, pak si je může nechat vyměnit například za velmi poptávané deskové radiátory. Možná Vás však překvapí to, že ať už budete mít původní, nebo deskové radiátory, tak tato otopná tělesa vykazují vyšší spotřebu topného media, a to v porovnání například s níže uvedeným podlahovým vytápěním.

Instalace podlahového vytápění

Jste zvyklí doma chodit bosky, či jen v ponožkách? A máte-li doma malé děti, pak víte, jak rády si hrají na zemi. A než vůbec začnou svoje nožky využívat k chození, tak měsíce tráví na zemi. Do pěti, šesti měsíců je sice můžete mít na koberci, měkké podložce, ale jak zvládnou lezení, tak je sotva udržíte na jednom místě. Malí caparti potřebují totiž všechno prozkoumat, a tak tráví hodiny na zemi, na podlahové krytině, kterou máte doma (lino, dlažba, plovoucí podlaha, koberec). Ještě jedno je třeba si uvědomit, a to, že u země je vždy chladněji. My dospělí si to kolikráte, možná vůbec, neuvědomujeme. Možná jen tehdy, když máme studené nohy a ne a ne je zahřát, a pak se nám zima rozprostře do celého těla. To samé je u malých dětí. Sotva Vám takové půlroční, roční dítě řekne, že mu je zima. Vy mu budete nabízet pití, jídlo, přebalíte ho, dáte mu hračku, ovšem mrně bude stále nespokojené. Příčina pak může být právě v tom, že mu je chladno. A od prochladnutí je k onemocnění jen krůček.

Důležité  je teplo od nohou

Proč riskovat zdraví, ať už naše, či dětí. Můžeme mít doma klidně studenou dlažbu v předsíni, a přesto, když na ni stoupneme, nebudeme cítit chlad. „Kouzlo“ spočívá v podlahovém vytápění. Porovnáme-li podlahové topení s klasickým radiátorem, pak podlahové využívá nižší teploty. Ovšem výhoda podlahové vytápění je z obecného hlediska vzhledem ke klasickému radiátoru, větší. U podlahového vytápění se nám teplo dostává do nohou. Vezmeme vzpomínanou dlažbu. Pokud nám topenář správně nastaví podlahové vytápění, pak při došlapu bosou nohou na dlažbu, nepocítíme ani chlad, ale ani rozžhavenou dlažbu. Při došlapu se budeme cítit příjemně.

Fan – coilové vytápění

Jedná se o další z moderních způsobů vytápění. Bydlíte v bytě, domě, který disponuje tzv. francouzskými okny, nebo velkým oknem spolu s balkonovými dveřmi? Pak možná oceníte výhody tohoto způsobu vytápění, který je možný instalovat na parapet, podlahu, či pod strop. Máte-li zrovna francouzské okno, tak asi před ním těžko máte například radiátor, ať už klasický, nebo deskový. V tom případě se často používá právě fan – coilové vytápění, jež se instaluje do interiéru před skleněnou plochu. Při použití topení stoupá ohřátý vzduch a vytváří příjemnou teplou „neviditelnou“ stěnu. Ještě jedna výhoda spočívá u tohoto vytápění, a to, že je možné ho využít i v parných letních dnech naopak pro ochlazení.

Výše jsme se dotkli jen malého výčtu z bohatého repertoáru topenářských prací. Určitě bychom také měli zmínit, že topenáře si můžete pozvat, když budete například potřebovat vypracovat návrh a nainstalovat měřící, regulační systémy, když budete potřebovat provést revizi, kontrolu veškerých topných soustav, nebo když se Vám porouchá tepelné čerpadlo, kotel aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15284 (rodina-finance.cz#22953)


Přidat komentář