Instalatérské a topenářské práce - okres Příbram a okolí

Instalatéři a topenáři jsou lidé, kteří musí mít jednak mnoho znalostí, ale také praxi. Některé druhy instalatérských prací zvládneme svépomocí, ale mnoho jich není. Potřebujete opravit vodovod či topení a nevíte, jak na to? Oslovte odbornou firmu.

Každý z nás má doma zavedenu vodu, kterou nám zajišťuje vodovod a také teplo, které je u každého z nás vedeno jiným způsobem. Teplo lze totiž dodávat několika způsoby a záleží pouze na nás, který z nich si vybereme.

Instalatérské práce Příbram

Některé druhy instalatérských prací lze provést svépomocí. Jedná se zejména o drobné opravy a údržbu. V případě, že je problém složitější, neměli bychom nic podcenit a oslovit instalatéra ihned. Instalatérské práce vyžadují spoustu odborných znalostí a také praxi a proto nelze, aby složitější instalatérské práce vykonával laik.

Které instalatérské práce zvládneme svépomocí?

Mezi tyto práce patří například ucpaný odpad nebo toaleta, kapající vodovodní kohoutek či protékající WC. Tyto problémy odstraníte velmi jednoduše. Kapající vodovodní kohoutek vyřešíte tak, že vyměníte těsnící kroužky, přičemž je vhodné ihned vyčistit vodovodní baterii od vodního kamene, čímž prodloužíme její životnost. Je-li problém v ucpaném odpadu, můžeme nejdříve vyzkoušet instalatérský zvon či chemické přípravky, které lze koupit běžně v obchodech. Pokud nic nezabere je čas zavolat instalatéra. Protékající WC lze opravit svépomocí také a to tak, že vyměníme ventil nebo jej pročistíme. Pokud však tento zásah nezabere, měli bychom oslovit instalatéra.

Kdy je potřeba volat instalatéra?

V případě, že Vás potká doma havárie většího rozsahu, neměli byste váhat nad tím, jestli instalatéra volat či ne. Ano, můžete se do opravy pustit sami, ale jakmile to uděláte, musíte počítat s tím, že se svým neodborným zásahem můžete způsobit ještě daleko větší škody. Oproti tomu instalatér je na řešení havárií a závad školený a ví přesně, jaký materiál použít a co udělat. Instalatéra je nutné volat vždy, když je zapotřebí vyčistit kanalizaci, montovat, vyměnit nebo důkladně vyčistit ucpané odpady, dále pak v případě, že se chystáte k rekonstrukci koupelny či kuchyně nebo chcete-li napojit myčku, pračku nebo sušičku. Prací, které mohou vykonávat pouze instalatéři je daleko více, ale vypsat je zde všechny by zabralo mnoho místa.

Topenářské práce Příbram

Mít doma topení je jedna z hlavních věcí, které řešíme ještě před tím, než si nový dům postavíme, nebo než si jej vybereme z nabídky realitní agentury. Každý z nás preferuje jiný druh vytápění, a pokud si koupíme dům, kde je vytápění, které není podle našich představ, jsme nuceni jej vyměnit, což není jednoduchou záležitostí a vyžaduje zásah zkušeného topenáře. Vykonávat topenářské práce nemůže kdokoli, neboť vyžadují mnohé odborné znalosti a také zkušenosti, bez kterých se to neobejde. Zkušený topenář dokáže zákazníkovi poradit, jaký druh vytápění zvolit, jaká si vybrat topná tělesa atd.

Jaké máme druhy vytápění?

Vytápět své domácnosti můžeme hned několik způsoby, jako jsou například lokální topidla či centrální vytápění.  Podle toho, jaký způsob vytápění si zvolíme, můžeme použít akumulační vytápění, vytápění přímotopy, hybridní vytápění či alternativní vytápění. Nyní si jednotlivé způsoby vytápění blíže představíme, abyste měli přehled o tom, co vlastně znamenají.

Akumulační vytápění Příbram

Akumulačním vytápěním docílíme rovnoměrného vytápění celého bytu a jeho největší výhodou je fakt, že se k zahřívání využívá hlavně doba, kdy je elektřina nejlevnější a to vede k nižším nákladům. Rozhodneme-li se pro tento druh vytápění, měli bychom sáhnout po akumulačních kamnech či podlahovém vytápění.

Přímotopové vytápění Příbram

Přímotopové vytápění pracuje bez využití akumulace. Teplo vzniká tak, že se za pomoci spirál ohřívá vzduch nebo voda. Tento druh vytápění je pružný a stejně jako akumulační vytápění využívá výhodnější tarif. Topidlo tedy musí být napojeno na samostatný elektrický okruh, který lze ovládat samostatně. Spotřebiče jsou ovládány dálkově signálem. Přímotopové vytápění používá přímotopový konvektor a elektrokotel.

Vytápění hybridní Příbram

Hybridní vytápění je kombinací akumulačních kamen a přímotopového konvektoru. Tento druh vytápění je velmi cenově výhodný a k jeho provozování je potřeba hybridní elektrický topný panel.

Alternativní vytápění Příbram

Alternativní vytápění je posledním druhem vytápění, které využívá čistě přírodní energie a pokud si jej zvolíte, měli byste doma mít buďto tepelné čerpadlo nebo solární kolektory. Máte-li rádi přírodu a záleží Vám na ní, měli byste při stavbě nového domu přemýšlet o alternativním způsobu vytápění. Tento druh vytápění je vhodný také do starších domů, takže si jej může zvolit kdokoli.

Jaký druh vytápění zvolit do koupelny?

Rozhodli jste se pro rekonstrukci koupelny a nevíte si rady, jaké vytápění zvolit, protože máte koupelnu malých rozměrů? Pokud jste si již zvolili instalatéra, můžete se poradit s ním, neboť téměř každý instalatér je zároveň topenář. A i kdyby nebyl, jistě Vám poradí nebo doporučí někoho jiného. Pokud Vám tedy instalatér neumí poradit, zkuste elektrické žebříkové topení, které lze v případě potřeby zapojit do elektřiny a poté opět vypojit. Jeho další výhodou je, že se na něm velmi snadno dají sušit ručníky.

Další skvělou alternativou je vytápění podlahové. Podlahové vytápění je úžasné v tom, že nezabírá žádné místo, je bezúdržbové a hlavně rozdává teplo rovnoměrně po celé šířce podlahy. Není totiž nic lepšího, než vyjít z vyhřáté sprchy či vany a stoupnout na krásně vyhřátou podlahu. Pro podlahové topení mluví rovněž fakt, že se na něj hodí téměř všechny druhy podlahových krytin, což je v případě koupelny dlažba či dřevěná podlaha apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15321 (rodina-finance.cz#23047)


Přidat komentář